Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Przynęta na amura

Brak prawa głosu

Domyślnie Przynęta na amura

Witam chciałbym się dowiedzieć na jaką przynętę i zanętę najlepiej biorą amury metodą gruntową.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

@Enek09, najlepsza według mnie jest kukurydza, następnie kulasy. Przede wszystkim słodkie (choć zdarzało mi się złapać na śmierdziucha). Amur lubi dobrze zjeść, tak że trzeba troszkę wsypać w łowisko. A i pamiętaj że jeśli łowisz na metodę włosową dobrze mieć jak najkrótszy włos. Co do smaków mi się w tym roku sprawdziła wanilia ze śmietanką.

Mieszka w
    Dzikowiec

Domyślnie

Bardzo dobre wyniki (w postaci amurów oczywiście) miałem na kukurydzę rzecz jasna oraz na kulki o smaku śliwki i wanilii.

Brak prawa głosu

Domyślnie

a zanętę używacie na amura czy jakaś mieszana??

Mieszka w
    Nisko/Laszki

Domyślnie

Ja w tym roku zamierzam łowić na kulki o zapachu czarna porzeczka, w tamtym roku kilku kolegów łowiło piękne amury właśnie na czarną porzeczkę. A z takich popularnych przynęt to jak koledzy wyżej pisali, śliwka, kukurydza, możesz spróbować na liść sałaty.

Mieszka w
    Dzikowiec

Domyślnie

Dla mnie najlepszą zanętą na amura są ziarna(kukurydza, ciecierzyca).

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Zanętą jest oczywiście gotowana kukurydza no i kulki. Ale tańszym rozwiązaniem jest kukurydza. Amurowi naprawdę trzeba wrzucić dużo bo potrafi zjeść no a my chcemy go jak najdłużej przytrzymać w łowisku no i chcemy żeby wracał.

Mieszka w
    Dukla-okolice

Domyślnie

Ja jeszcze do kukurydzy dodawałem pellet zanętowy,i poważnie trzeba dosc sporo tego wsypac.Co do kulek to mnie się sprawdzały jeszcze miodowe

Mieszka w
    bieszczady

Witam według mnie najlepszą przyneta sa śliwki mirabelki tylko ze sprawa jest taka ze są dopiero w sierpniu dostępne wtedy nimi nęcę i na włos jak złoto w tamtym roku połapałem kilka ładnych.

Domyślnie

Podzielam zdanie sodom30 Jak amur to tylko mirabelki) z tym że trzeba kilka dni podnęćić

Mieszka w
    Przeworsk

Domyślnie

Panowie ciekawi mnie jakie stosujecie zestawy na amura przelotowe czy samozacinające ?

Mieszka w
    namiocie
    Wpisów
    7

Domyślnie

Zestaw przelotowy, duży hak z prostym ostrzem i krótkim trzonkiem (long shanki potrafią się wyginać na amurze jak laleczka w klubie nocnym na rurze) i przynęta na krótkim włosie To mój zestaw na amura, mi się sprawdza. No ale nie bierz sobie tego za bardzo do serca, bo ja się tam nie wiele znam Pozdrawiam.

Mieszka w
    Głogów Młp.

Domyślnie

Cytat Napisał Mateusz91 Zobacz post
    long shanki potrafią się wyginać na amurze jak laleczka w klubie nocnym na rurze
    Z tym hakiem to nie dokońca, ja wszystkie swoje amury złapałem na long shanki LSC Foxa nr4
    http://www.carpteamzek.pl

Domyślnie

Ja na amura najczęściej stosuje kukurydzę z białymi robakami...

Mieszka w
    Ruda Łańcucka/ Korsyka
    Wpisów
    1

Domyślnie

Jak dobrze pójdzie to w tym roku zacznę typowe karpiowe i będę nęcił kulkami, pelletem i gotowaną kukurydzą.
    A do tej pory to wiele amurów złowiłem z powierzchni na skórkę z chleba i bardzo polecam wypróbować tą przynętę.

Uprawnienia