Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18
Like Tree2Lubi

Temat: Wędka ProLogic C1 2,75 lbs czy Shimano Alivio 2,75lbs ?

Fly
    Fly jest nieaktywny

Domyślnie Wędka ProLogic C1 2,75 lbs czy Shimano Alivio 2,75lbs ?

Jak w temacie
    Która wędka lepsza?
    Chodzi o wywózkę jak i rzut.

Fly
    Fly jest nieaktywny

Domyślnie

Albo może Daiwa Black Widow?

Mieszka w
    namiocie
    Wpisów
    7

Domyślnie

Jeśli chodzi o Daiwę Black Widow, to szczerze polecam. Naprawdę przyjemny kijek. Dużo się pisało o niej na forum u nas i nie tylko. Jeśli jesteś z Rzeszowa, to możesz podjechać i namacalnie sprawdzić te kijaszki. Posiadam dwa modele 3lbs jeden starszy a drugi model 2012r. Wykonanie super, praca majątek. Mam nadzieję że dłuugo mi posłużą bo bardzo jestem z tych kijaszków zadowolony. Polecam

Mieszka w
    Lublin/Nowa Sarzyna

Domyślnie

No tak tylko z tego co wiem, to zarówno do wywózki jak i rzutu używa się innych wędek. Wędki do rzutu zazwyczaj są o akcji szczytowej, co ułatwia dalekie rzuty dużym ciężarkiem. Do wywózki znowu kije paraboliczne ułatwiające hol z dużej odległości. Może by jednak ukierunkować się do tych parametrów, a nie do uwielbień ze stron internetowych, które każdą opinię chętnie przyjmują?

Mieszka w
    KROSNO
    Wpisów
    2

Domyślnie

Nie popadajmy w paranoje!! 2kije do wywózki, 2 do rzutu, 2 do dalekich rzutów i 2 do łowienia na małych stawach!!:-)) i wypadało by dokupić jeszcze jakiegoś vana, żeby to wszystko pomieścić:-))
    Myśle, że trzeba znaleźć jakiś kompromis i kupić 2 kije "do wszystkiego"!!
    Z tych kijów co kolega wymienił moim skromnym zdaniem Daiwy to najlepszejszy wybór!!
    RYCH lubi to.

Mieszka w
    Lublin/Nowa Sarzyna

Domyślnie

Wybacz Manitu, ale jeśli rozmawiamy o świadomym podejściu do sprawy to stare przysłowie "coś co jest do wszystkiego zazwyczaj jest do niczego" ma tu duże znaczenie. W każdej kategorii, czy to karpiarstwo, czy spinning, czy mucha, czy spławik, nie jesteśmy w stanie dobrać wędek uniwersalnych. Nigdy tak nie było i nigdy tak nie będzie.

A biorąc pod uwagę karpiowanie to chyba i tak najmniej mają kłopotów z doborem samego sprzętu Porównując do spinningu, spławika, czy, okrutnie drogiej jeśli chodzi o wędki wyższej klasy, muchy jest na prawdę względnie dobrze
    Ostatnio edytowane 01-06-2012 o 11:27

Mieszka w
    KROSNO
    Wpisów
    2

Domyślnie

Wybaczam:-))
    Pisząc wedke "do wszystkiego" miałem na myśli dość uniwersalną, którą można używać i do wywózki jak i do rzutu! Mysle że wędka 3lb nie była by zła! Rozumiem o co Ci chodzi i jeżeli kogoś stać to niech kupi sobie 6 karpiówek i będzie miał pole do popisu:-)) Moim skromnym zdaniem zamiast kupować tyle wędek lepiej zainwestować w przynęty i sprzęt który znajduje sie pod wodą i który ma styczność z karpiem!! Bo karpia złowisz na wędke teleskopową i zwykły młynek!:-))
    Pozdrawiam

Mieszka w
    namiocie
    Wpisów
    7

Domyślnie

Dokładnie, każdy może wybrać sobie kijach jaki chce i jaki mu się żywnie podoba. Tyle że ostatnio oglądając film prezentujący młynek Daiwa Basiar i wędzisko Basiar na którym rzucali na odległość 160m zadałem sobie w głowie pytanie: Panie, pokaż mi Pan teraz jak tam zanęcisz. Nie wiem, może ktoś umie rzucać rakietą na odległość 160m czy też machać kobrą. Już nie mówię o celności.

Skoro dobór sprzętu jest tak arcy ważny to proszę odpowiedz mi na pytanie, jakim cudem złowiłem 12kilogramowego amura na feedera i kołowrotek abu któremu niedługo pykło by 20 lat? :> Toż to nie jest sprzęt karpiowy

Mieszka w
    Zarzyna

Domyślnie

Cytat Napisał Mateusz91 Zobacz post
    Panie, pokaż mi Pan teraz jak tam zanęcisz.
    Jak to jak ? Łódką zanętową z GPS-em

Mieszka w
    Zarzyna

Domyślnie

Cytat Napisał Mateusz91 Zobacz post
    Panie, pokaż mi Pan teraz jak tam zanęcisz.
    przepraszam, proszę skasować podwójny post

Mieszka w
    Lublin/Nowa Sarzyna

Domyślnie

Dokładnie Jak wędkarza stać na komplet Basiek to stać go i na łódkę zanętową zdalnie sterowaną - zapewniam Pytasz czemu nie wywózka? Zdecydowanie wygodniejszy jest rzut, szczególnie przy łowieniu w nocy to raz, a dwa na niektórych zbiornikach (z tego co pamiętam to np. Zalew w Janowie Lubelskim) poruszanie się środkami pływającymi jest zabronione, a zbiornik mały nie jest

Moderator globalny Avatar rapala
    Mieszka w
    Rzeszów/Trzebownisko
    Wpisów
    8

Domyślnie

Panowie,powoli gubicie treść tematu...
    Zdanie wyrażone dzisiaj może różnić się od tego ,które wyrażę jutro i nie może być użyte przeciwko mnie w późniejszym terminie.Zastrzegam sobie prawo do zmiany zdania bez podania określonych powodów.

Fly
    Fly jest nieaktywny

Domyślnie

Kupiłem kije ProLogic C1 3lbs i jeden okazał się być pęknięty w sekcji szczytowej przy złączach..
    Zauważyłem dopiero podczas rozpakowywania sprzętu nad wodą.. W grę nie wchodzi moja wina, ponieważ wędki były dobrze transportowane. Ciekawe za ile będę ją miał z powrotem jak oddam jutro na gwarancje..

Moderator globalny Avatar rapala
    Mieszka w
    Rzeszów/Trzebownisko
    Wpisów
    8

Domyślnie

To zależy czy reklamacja zostanie uwzględniona (uszkodzenie mechaniczne) i czy gwarancja to obejmuje.Dużo zależy też od sprzedawcy w jaki sposób podejdzie do sprawy.Niestety są producenci u których trwa to nawet kilka miesięcy a są tacy,którzy załatwiają to od ręki.Ale bądźmy dobrej myśli...Kije zakupione przez internet czy w sklepie?
    Zdanie wyrażone dzisiaj może różnić się od tego ,które wyrażę jutro i nie może być użyte przeciwko mnie w późniejszym terminie.Zastrzegam sobie prawo do zmiany zdania bez podania określonych powodów.

Mieszka w
    KROSNO
    Wpisów
    2

Domyślnie

Takie przesyłki jak kije otwiera sie przy kurierze!! W razie jakiś uszkodzeń od razu spisuje sie "protokół"!! Teraz to różnie może być! Życze powodzenia!:-))

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni