Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 244
Like Tree14Lubi

Temat: Kij na klenia

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie Na klenia/jazia

Ja kiedyś zaryzykowałem i wziąłem seryjnego Robinsona Diplomata Top Spin 5-18g i jestem mile zaskoczony tym kijem, świetnie radzi sobie z paproszkami na 3g głowkach jak i wiekszymi kopytami, na pstrągi klenie, jazie jest rewelacyjny jak na seryjny wyrób w cenie ok. 170zł, z przyłowem w postaci szczupaka ok. 70cm też żaden problem, polecam, małe ryzyko a satysfakcja niemal pewna.

Mieszka w
    Knurów

Domyślnie

no i test nie zaliczony bez pobicia nawet skubnięcia, jutro zmiana rzeczki może tam coś ogólnie kij nie męczy ręki i przyjemnie się łowi

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Może ktoś z grona forumowiczów jest w posiadaniu tego kijka Paladin River Raid 274/14 ? Chętnie bym go pomacał

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Macałem, kilka rzutów wykonałem i...nie jest to zły kij, ale za tą kasę w pracowni można zrobić podobny jak nie lepszy produkt. W pracowni masz szansę w razie "W"na równą walkę o swoje, a w Kongerze...temat reklamacji to męka. Przerobiłem to ja, mój przyjaciel i dziękuję bardzo! Chyba, że klienci kupujący ich wędki za tyle kasy są inaczej traktowani od tych którzy kupują kije za250 pln.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Z tymi reklamacjami to różnie bywa, tutaj właśnie mam pewne obawy..
    W każdym razie po otrzymaniu wiadomości od użytkowników tego wędziska skutecznie wybiłem go sobie z głowy. Jak na razie muszę jeszcze nawiedzić pracownię i pomacać co nieco dowiadując się od razu ile by kosztowały moje zachcianki ;P

Mieszka w
    MIELEC

Domyślnie Robinson diaflex light spin 2.45m 6-20 c.w

Czytam watek bo też szukam wedki kleniowej na rzeki typu wisłoka wisłok

było dużo propozycji ale nikt nie wspominał o wędce robinson diaflex

czy ktoś zna /używał tego kija ?? Co możecie o niem powiedzieć??

Mieszka w
    Nowa Dęba, Mielec

Domyślnie

Nad rzekę to króciutki ten kijek. Zastanów się na 2,7-3m ja bym szukał 3m.

Mieszka w
    MIELEC

Domyślnie Kijek na klenia

Jak trzeba sie przedzierać przez krzaki i zarośla i rzucać z ciężkich miejsc na średnich rzekach to 2.5m według mnie wystarczy.

Czasami jest okazja polowic z łódzki to 2,5 też sie spisze lepiej niż 2.7-3 m

Mieszka w
    Dębica
    Wpisów
    48

Domyślnie Diaflex c.w.6-20g. 2,45

Cytat Napisał TABUN Zobacz post
    nikt nie wspominał o wędce robinson diaflex. Co możecie o niem powiedzieć??
    Odpowiadałem w tym temacie jednemu z forumowiczów i z drobnymi zmianami pozwolę sobie ten wpis powielić.
    Dobry kij wart swojej ceny. Daleki jestem od snobistycznego podejścia do tematu "wędzisk na zamówienie". To jest jeden z tych kijków, które z pewnością są tej samej klasy co zbrojone z amerykańskich blanków. Mimo, że produkowane w Chinach to nie ustępują zarówno pod wzgl. wykonania jak i materiałów. Jedyny mankament (w moim przypadku) to po dłuższym czasie użytkowania lekkie pęknięcia lakieru przy 2-ch omotkach na największych przelotkach (przyp. twardośc lakieru zbyt duża). Albo to ja sam podczas wyciągania lub też wkładania do pokrowca zbyt często zaczepiam tymi przelotkami i stąd lekkie mikropęknięcia. Jest to kij bardzo dynamiczny, typowy ceramid z dużym zapasem mocy. Można na niego ciągnąć naprawdę duże okazy (bez problemu metrowy szczupak) Używałem go jako kij pstrągowy, ale przy okazji łowiłem na niego sporo innych gatunków ryb. Należy pamiętać o jednym. W przypadku łowienia okoni koniecznie żyłka, albo skoro już plecionka to z przynajmniej z metrowym przyponem z żylki. Kij jest tak sprężysty, że w połączeniu z plecionką tnie wargi okonia. Jeśli chodzi o połów brzan to tak samo żyłka i to stosunkowo miękka. Ja niestety straciłem kilka brzan z powodu plecionki. wyjmowalem tylko te dobrze zapięte. Te zaczepione za przysłowiową skórke wargi od razu szły sobie wolne w nurt. Z kleniami sprawa ma się dokładnie tak samo. Podczas ich połowów stosuj żyłkę i to stosunowo mękką. Zgodnie z zaleceniami producenta c.w. 6-20g. Ja polując na pstrąci śmigałem nim bez problemów przynętami o wadze od 1,5g. w zwyż. Pozdr....
    Życie jest wystarczająco skomplikowane, by komplikować je jeszcze bardziej. Art-ski

Mieszka w
    Humniskach

Domyślnie

Też zakupiłem ten kijek z myślą o pstrągach właśnie, kij wygląda naprawdę ładnie. Miejmy nadzieję że sprawdzi się w akcji. Nie ukrywam, że chcę nim próbować łowić szczupaki na średnie przynęty typu obrotówka czy wobler.
    małą rybkę "wszystko" zeżre... a duże się męczy bądź zjada...
    ... pstrąg to na czerwonego najlepiej...
    Zanim coś powiesz ... posłuchaj, zanim zareagujesz ... pomyśl, zanim się poddasz ... spróbuj

Mieszka w
    Texas

Domyślnie kleń

Łowię od roku i najbardziej podeszła mi zabawa z kleniem. Ryba chyba najczęściej spotykana na naszych rzekach/rzeczkach w rozmiarach +30cm. Dlatego zakupiłem sobie od kolegi z forum Konger IRI LUCKY 3-10g. Czy się nada? Czas pokaże. Od marca zaczynam sezon to dam znać. (póki co to chyba nikt nie narzekał z posiadania tego patyka)

Mieszka w
    MIELEC

Domyślnie Kij na klenia

Ja polując na pstrąci śmigałem nim bez problemów przynętami o wadze od 1,5g. w zwyż. Pozdr....
    MÓWISZ KOLEGO ART SKI ZE SWOIM ROBINSONEM 6-20 g c.w BEZ PROBLEMU SMIGASZ PRZYNĘTAMI 2-3g ???

BO JA WŁAŚNIE CHCE UŻYWAC TAKICH PRZYNĘT 2.5-5-7g i zastanawiałem sie czy ten kijek nie bedzie za sztywny

znalazłem na allegro Prawie NOWY STAN IDEALNY ZA 200 ZŁ.
    Ostatnio edytowane 29-01-2013 o 18:11

Mieszka w
    Dębica
    Wpisów
    48

Domyślnie

BO JA WŁAŚNIE CHCE UŻYWAC TAKICH PRZYNĘT 2.5-5-7g i zastanawiałem sie czy ten kijek nie bedzie za sztywny

znalazłem na allegro Prawie NOWY STAN IDEALNY ZA 200 ZŁ.
    Odpowiedź w skrzynce.
    Ostatnio edytowane 29-01-2013 o 18:12
    Życie jest wystarczająco skomplikowane, by komplikować je jeszcze bardziej. Art-ski

Mieszka w
    MIELEC

Domyślnie Dragon destiny/infinity

Czy słyszał ktos kiedys o tym kiju?? Dragon Destiny Spin 2,7 4-21g (2988989339) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

dragon-destiny-spin-2,7 M 4-21g

z przeznaczeniem na kleńia, lekki spining na lekkie przynety ,srednie rzeki,

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Za tęgi, macałem taki sam do 18g i dla mnie nawet on był za bardzo "pałowaty"

Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni