Strona 20 z 27 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 286 do 300 z 403
Like Tree21Lubi

Temat: Kołowrotek do spinningu

Mieszka w
    Okolice Leżajska

Domyślnie

O tym modelu nic Ci nie powiem, ale mam 3 kołowrotki mistrall w tej klasie cenowej, inne modele i są solidne jak na tą cenę.
    Chodzą wszystkie bez zarzutu. Przekręciłem nimi już sporo. Są dużo lepsze od jaxonów.
    Myślę, że warto.

Mieszka w
    Krosno/Głowienka

Domyślnie

Osobiście odradzam kupowanie tanich kołowrotków do spinningu. Jak pewnie wiesz, podczas spinningowania jest on w ciągłej pracy i często musi pokonywać duże opory. Musi mieć zatem dobre, mocne wnętrze, co raczej w kołowrotkach w tej cenie nie występuje (chociaż kto wie?). Wszystko zależy od tego, do jakiego spinningu chcesz go wykorzystać i jak często będziesz go użytkował.
    Rozmiar 50, taki jak wkleiłeś to z pewnością kołowrotek pod ciężki spinning. Raczej długo podczas ciężkiego łowienia służył Ci nie będzie.
    Podkreślam, że nie miałem do czynienia z tym kołowrotkiem i moja opinia tyczy ogółu tanich kołowrotków spinningowych.
    lenox lubi to.

Mieszka w
    MIELEC
    Wpisów
    4

Domyślnie

Tak jestem tego samego zdania co Poprzednik. Tanie kołowrotki nie wytrzymają ciągłego młócenia (mechanizmy wewnętrzne z nietrwałych stopów metali)a tym bardziej do z deka cięższego spinningu.Podejrzewam że zaczynając od 200 zł w górę można się rozglądać.Ta również polecam Spro lub Zauberka.Sam mam tego drugiego tylko model 1000 najmniejszy ale żadnych problemów z nim nie mam.
    Dla przykładu podam że mam jeszcze 2 wiekowe sprzęty i do teraz są w bdb stanie, choć np Kormoran ma 2 łożyska a ABU Cardinal posiada 4 i to wystarcza.Ponieważ to są łożyska a nie kulki w obudowie z metalu tak jak stosują teraz tych tańszych kołowrotkach,co z tego że pisze 8 lub więcej łożysk skoro po ok 100godzinach wędkowania dostają luzy i to wszystko w połączeniu ze słabymi materiałami użytymi do budowy trybów wychodzi z czasem bokiem...A o hamulcach nie wspomnę...
    Te pokazane na fotkach pomimo swojego wieku i przewinięciu wielu kilometrów żyłki mają się dobrze (konserwacja i dbanie o sprzęt wynagradza tym że cieszymy się nim długo)
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane 03-04-2013 o 10:25
    ryby łapie się za pysk a ludzi za słowa...

Mieszka w
    Okolice Leżajska

Domyślnie

Witam, odświeżę trochę temat.
    Wczoraj zakupiłem nowy kij do lekkiego spinu.
    Kij to Daiwa Exceler Jigger 2.70m / 3-18g pod klenia,jazia,bolenia.
    Chcę zakupić do niego kołowrotek w przedziale cenowym max do 250zł.
    Myślę również nad daiwa megaforce, konstrukcja wygląda solidnie, za niecałe 200zł dostępny na alledrogo.
    Czy ktoś posiada ten kręciołek ? Jaki rozmiar do mojego kija byłby najlepszy ?
    Pozdrawiam.

Mieszka w
    Mielec
    Wpisów
    1
    C&R

Mieszka w
    KROSNO
    Wpisów
    2

Domyślnie

Mówisz że będzie ok?? Nie padnie dość szybko?? Sory że tak dopytuje, ale rzadko spinninguje a chce kupić coś żeby troche posłużyło

Mieszka w
    Humniskach

Domyślnie

Popek dołóż troszkę i zakup np spro red arca, polecam. Na aledrogo juz w granicach 300 widziałem.
    małą rybkę "wszystko" zeżre... a duże się męczy bądź zjada...
    ... pstrąg to na czerwonego najlepiej...
    Zanim coś powiesz ... posłuchaj, zanim zareagujesz ... pomyśl, zanim się poddasz ... spróbuj

Mieszka w
    Złotniki

Domyślnie

Też polecam SPRO PASSION lub RED ARC. sam posiadam już 3 sezon SPRO PASSIONA i nic mu nie mogę zarzucić, żadnych luzów, płynna praca i co najważniejsze dla mnie dobry hamulec z płynną regulacją. Polecam.

Kai
    Kai jest nieaktywny

Mieszka w
    Bieszczady

Domyślnie

Sam przymierzam się do zakupu Spro Passion ponoć bije o głowę kołowrotki do 250zł.

Mieszka w
    Ruda Łańcucka/ Korsyka
    Wpisów
    1

Domyślnie

Posiadam RED ARC'a w wielkości 10200 i jak do tej pory wspaniale radzi sobie z boleniami. Ten kołowrotek można wyrwać już za 260 zł na Alledrogo.
    Kolego popek_1990r jeśli chcesz to możemy na dniach umówić się na san na bolka a wtedy będziesz miał okazje pokręcić i ocenić RED'a.
    Pozdrawiam.

Domyślnie

JA polecam mikado airspace 3000 cena ok 230zł

Mieszka w
    Głowienka

Domyślnie

Faktycznie Spro Passion jest godny polecenia do kwoty 150zł. Żyłkę nawija równo, hamulec również działa "w miarę" natomiast cała konstrukcja już nie. Jak za taką kwotę wydaje się to być rozsądny wybór. Małymi przynętami, które nie stawiają dużego oporu może pokręcić kilka sezonów. Jeżeli twój budżet jest większy to bierz lub dozbieraj na Red ARCa

Mieszka w
    Okolice Leżajska

Domyślnie

Witam.
    Przejrzałem oba kołowrotki, i zdecydowałem się na Spro Red Arc. Jestem takiego zdania, że kupuje się raz a dobrze. A że tyle osób mi go poleca to naprawdę musi być to dobry młynek. Posiada dwie szpule w przeciwieństwie do Spro Passiona i o to mi chodzi, ponieważ posłuży mi jeszcze na jesienne szczupaki z pontonu.

Teraz jeszcze zdecydować się na rozmiar. Jaki byście kupili do wyżej wymienionego kija ?
    Jandzik, dzięki za propozycję, ostatnio mam mało czasu i nie znajdę czasu w najbliższych dniach.
    Aczkolwiek będę miał to na uwadzę i kiedyś chętnie się z Tobą wybiorę na bolenie.

A może ktoś widział ten kręciołek w jakimś sklepie wędkarskim w dobrej cenie ?

No i dziękuje wszystkim za odpowiedź i dobre rady.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane 30-04-2013 o 21:37

Strona 20 z 27 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni