Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 37

Temat: Okres ochronny

Moderator globalny Avatar Siksa
    Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie Okres ochronny

Cytat Napisał komandos Zobacz post
    Wczoraj byłem na Strugu na spina. Złapałem potokowca na ok 37cm. Dokładnie nie wiem bo nie mierzyłem. Ryba oczywiście wróciła do wody.
    RAPR mówi, że ryby w okresie ochronnym natychmiast wypuszczamy, bez zbędnych ceregieli. No chyba, że nic mu sie nie stało

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie Biologia ryb i ich otocznie

Po pierwsze łapałem na odcinku nizinnym,po drugie to była szybka fota i do wody. A o co chodzi z tym, że zapowiada się ciekawe popołudnie i wieczór?

Domyślnie

Po pierwsze łapałem na odcinku nizinnym,po drugie to była szybka fota i do wody. A o co chodzi z tym, że zapowiada się ciekawe popołudnie i wieczór?
    No to inna bajka

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

A i oczywiście ryba wróciła pełna sił do wody.

Mieszka w
    Kraczkowa

Domyślnie

W poprzednim sezonie wziołem dwie ryby
    Leszcza i Klenia
    Tylko dlatego ze robiłem grilla.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Wiadomo można wziąć rybę raz na jakiś czas. To nie przestępstwo.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Chodzło mi Kolego o to, że zdjęcie tego pstrąga wywoła na pewno(u mnie wywołało) wiele mieszanych uczuć u innych forumowiczów z wiadomych i oczywistych względów oraz , że pociągnie to za sobą ciekawą dyskusję na temat nie tylko regulaminu połowu ale także zasad którymi powinien kierować się Wędkarz.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

W żadnym wypadku nie złamałem regulaminu,to po pierwsze.A co do tego co sobie myślisz to mnie to nie interesuje. A po drugie tak jak pisałem powyżej to ryba wróciła w dobrej formie do wody i może jakiemuś wędkarzowi przyniesie wiele emocji. Może nawet tobie.Wiec nie widzę powodu do zbędnych dyskusji.

Mieszka w
    Mielec
    Wpisów
    1

Domyślnie

Cytat Napisał lama Zobacz post
    Chodzło mi Kolego o to, że zdjęcie tego pstrąga wywoła na pewno(u mnie wywołało) wiele mieszanych uczuć u innych forumowiczów z wiadomych i oczywistych względów oraz , że pociągnie to za sobą ciekawą dyskusję na temat nie tylko regulaminu połowu ale także zasad którymi powinien kierować się Wędkarz.
    Powinien był od razu odciąć żyłkę widząc że to pstrag!!

geo
    geo jest nieaktywny
    Mieszka w
    Mielec/Wisła
    Wpisów
    2

Domyślnie Ochrona pstrągów

Wczoraj byłem na Strugu na spina. Złapałem potokowca na ok 37cm. Dokładnie nie wiem bo nie mierzyłem. Ryba oczywiście wróciła do wody.
    37 cm długości pstrąg ma jakieś 5 lat.Jeżeli jest to samica miedzy 4 a 5 rokiem życia w siurku to dopiero pierwszy sezon kiedy samica w 100% jest zdolna do rozrodu i posiada w sobie jakieś od 850 do 2 tyś.ziaren ikry.Jestem zapalonym fanatykiem połowu kropków,ale myślę że podstawowe informacje o rybach naszych rzek powinny być wpisane na stałe w pamięć wędkarza.Pomimo tego jak niektórzy twierdzą że pstrąg jest już po tarle pragnę przypomnieć że nie wszędzie i nie wszystkie.Pamiętajmy o wędrówce tarłowej,o znalezieniu miejsca do tarła i wreszcie o temp. wody która ma znaczny wpływ na rozwój zarodków.Dokładnie chodzi o stopniodniJeżeli mamy temp.4 st.jest to 200 dni na rozwój małych.Teraz znając niedawne mrozy i ostrą zimę a także terytorializm pstrąga to podejrzewam że zgarnąłeś ją z pilnowanego gniazda larw bo to już nie ikra.Podejrzewam że po takim szoku nie miała łatwo znaleźć swoje dzieci .

Moderator globalny Avatar Siksa
    Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

W żadnym wypadku nie złamałem regulaminu,to po pierwsze.
    Napiszę to po raz trzeci w ciągu kilkunastu godzin. RAPR mówi, że ryby będące pod ochroną, niewymiarowe należy niezwłocznie wypuścić do wody. Robienie zdjęć jest zwłoką, więc regulamin został złamany. Rozumiem jeżeli będzie to ryba okazowa czy rekordowa ale śmiem twierdzić, że "życiówki" nie poprawiłeś. Szacun się należy za łowienie ryb w styczniu ale już za cykanie im fotek to niekoniecznie.

geo
    geo jest nieaktywny
    Mieszka w
    Mielec/Wisła
    Wpisów
    2

Domyślnie

Cytat Napisał Siksa Zobacz post
    Napiszę to po raz trzeci w ciągu kilkunastu godzin. RAPR mówi, że ryby będące pod ochroną, niewymiarowe należy niezwłocznie wypuścić do wody. Robienie zdjęć jest zwłoką, więc regulamin został złamany. Rozumiem jeżeli będzie to ryba okazowa czy rekordowa ale śmiem twierdzić, że "życiówki" nie poprawiłeś. Szacun się należy za łowienie ryb w styczniu ale już za cykanie im fotek to niekoniecznie.
    Tak jak piszesz i trzeba dodać iż powinno się zakazać brodzenie w okresie tarła ponieważ możemy zdeptać cały wylęg w gnieździe I żadne tam tylko fotki,widział ktoś by dziecko celowo odsuwać od matki. Mam pstrąga,łapie za kotwiczkę i wyczepia się sam,oczywiście w wodzie.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Geo! Muszę przyznać, że zaimponowałeś mi swoją wiedzą na temat pstrągów! Są to cenne dla mnie informacje ponieważ ja dopiero rozpoczynam z nimi swoją przygodę. Część teoretyczną dobrze mi uzupełniłeś, a na praktykę już niedługo przyjdzie czas.

geo
    geo jest nieaktywny
    Mieszka w
    Mielec/Wisła
    Wpisów
    2

Domyślnie

Cytat Napisał lama Zobacz post
    Geo! Muszę przyznać, że zaimponowałeś mi swoją wiedzą na temat pstrągów! Są to cenne dla mnie informacje ponieważ ja dopiero rozpoczynam z nimi swoją przygodę. Część teoretyczną dobrze mi uzupełniłeś, a na praktykę już niedługo przyjdzie czas.
    Dzięki za zauważanie tych info.Właściwie po to jest to forum by się dowiadywać cennych wieści nie tylko o przynętach a również o biologii naszych ulubieńców a nie wchodzić w konflikty..Nawiasem mówiąc wiedza ta podnośni wyniki i to dość znacznie nad woda.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Wczoraj byłem na rybach na Strugu i złapałem jednego potoka około 30cm, a drugi podobnej wielkości się spiął.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni