Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 88
Like Tree3Lubi

Temat: Tarło klenia

Domyślnie

@salomon

Czy złowił ktoś kiedyś w strugu różankę albo piekielnicę?

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Temat rz.Strug i jej regulacji nie jest dla nas wędkarzy dobrą wiadomością ponieważ wiele naturalnych miejscowek przestanie istnieć, pozostanie tylko wędrować w górę rzeczki w poszukiwaniu kropka a tym samym przebywać w otoczeniu odpadów wyrzucanych przez miejscową ludność która co tu dużo mówić, nie zna się na ochronie środowiska i zasyfi brzegi naszej rzeczki po to aby wyczyścić obejścia własnych domostw, po prostu prymityw i ciemnota wiejska, czym dalej od miasta tym gorzej

Mieszka w
    MIELEC
    Wpisów
    4

Domyślnie

Coraz więcej takich rzeczek zostaje uregulowanych!!!! A przecież jak przyjdzie powódź to i tak to nic nie pomorze więc jaki jest sens kasę na takie coś wydawać.... A morze właśnie o kasę chodzi aby ktoś zarobił na tym... To gdzie te ryby mają się wycierać w mule zalegającym na dnie! na betonowej płyciźnie!!!!!!!!!!!!! Bo tak te rzeki wyglądają po regulacji!!!!
    Ostatnio edytowane 14-03-2012 o 19:15
    ryby łapie się za pysk a ludzi za słowa...

Mieszka w
    Rzeszów/Ustrzyki Dolne

Domyślnie

Cytat Napisał RICARDO Zobacz post
    A przecież jak przyjdzie powódź to i tak to nic nie pomorze
    Jak nie Pomorze to Mazowsze

Sorki ale razi mnie

"Ryby łapie się za pysk, a ludzi za słowa"

Domyślnie

Czytając kilka powyższych postów zauważyłem że tarło klenia to bardzo szeroki temat.

Domyślnie

Cytat Napisał RICARDO Zobacz post
    Coraz więcej takich rzeczek zostaje uregulowanych!!!!...
    Spokojnie, już za trzy lata będzie trzeba się rozliczyć z działań na rzecz utrzymania bioróżnorodności w polskich rzekach. Może się wtedy okazać, że dużo pieniędzy popłynie, w ramach kar, w odwrotnym niż dotychczas kierunku, tzn. z naszego kraju do kasy wspólnoty. Tylko nie wiadomo ile kleń na tym skorzysta.

Domyślnie

"....co tu dużo mówić, nie zna się na ochronie środowiska i zasyfi brzegi naszej rzeczki po to aby wyczyścić obejścia własnych domostw, po prostu prymityw i ciemnota wiejska, czym dalej od miasta tym gorzej
    Tak a w miastach to sami oświeceni pewno mieszkają ciekawe zkąd tyle podpasek i reszty badziewia w naszych wodach powiem wam bo "oświecony pan czy pani z miasta jadąc autem pierdzielnie worem do rzeki i w długą!!!!!!!!! nie jedną taką sytuację widziałem........... Nie mam nic do ludzi żyjących w mieście bo mam paru kolegów w miasteczkach i są to naprawdę spoko ludzie , ale sam jestem z małej wsi pod Rzeszowem i jak ktoś zaczyna pisać o CIEMNOCIE JESZCZE WIEJSKIEJ to mnie sz... trafia wiem są i tu buraki, ale nie mówcie tak o wszystkich

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Cytat Napisał raftik Zobacz post
    Tak a w miastach to sami oświeceni pewno mieszkają ciekawe zkąd tyle podpasek i reszty badziewia w naszych wodach powiem wam bo "oświecony pan czy pani z miasta jadąc autem pierdzielnie worem do rzeki i w długą!!!!!!!!! nie jedną taką sytuację widziałem........... Nie mam nic do ludzi żyjących w mieście bo mam paru kolegów w miasteczkach i są to naprawdę spoko ludzie , ale sam jestem z małej wsi pod Rzeszowem i jak ktoś zaczyna pisać o CIEMNOCIE JESZCZE WIEJSKIEJ to mnie sz... trafia wiem są i tu buraki, ale nie mówcie tak o wszystkich
    Nie ma potrzeby bronić wiejskiego srodowiska tylko dlatego że samemu jest się ze wsi, ja też praktycznie pochodzę ze wsi i mieszkam w rejonie gdzie administracyjnie jeszcze do niedawno była wieś, zapraszam na rekonesans wzdłuż rz.Strug wraz z jej odnogami a zaręczam że włos stanie tobie na głowie kiedy ujrzysz masy śmieci płynace w kierunku Wisłoka, fajnie to widać w rejonie Obszary Kielnarowskie,nieco powyżej progu wodnego(jazu), te śmieci chyba nie płyną pod prąd z kierunku Tyczyna czy też Rzeszowa.

Domyślnie

Tedi62 tępmy ciemnotę ludzi na wsi i w mieście ważne żeby nasze rybki miały się gdzie rozmnażać a człowiek mógł się cieszyć pięknymi chwilami nad naszymi wodami nawet rym mi się udał pozdrawiam

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Cytat Napisał ZDZISŁAW CZEKAŁA Zobacz post
    [Kilka godzin z mokrą muchą w rejonie Kaczarnicy efekt sześc czy siedem kleni (kleników max 27 cm) i dwie uklejki.
    Gratulacje, tylko jak się to ma do nie łowienia kleni w tarle o którym Pan pisał

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Cytat Napisał apioo Zobacz post
    ... tylko jak się to ma do nie łowienia kleni w tarle o którym Pan pisał
    W jakim tarle? mamy czerwiec, a kleń trze się w kwiecień maj oczywiście mogą nastąpić przesunięcia ale żaden nie sikał mleczem i nie był naładowany ikrą. Nie szukaj Kolego sensacji tam gdzie jej nie ma i nie CZEPIAJ się bezpodstawnie, jak sądzisz co bym zrobił gdybym stwierdził, że się kleń jednak wyciera?
    Zdzisław Czekała
    Napisz na piasku to, co dajesz - Wyryj na skale to, co otrzymujesz.

zdzislawczekala@gmail.com
    tel: 604 617 611
    www.facebook.com/ZdzislawCzekala

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Kleń jeszcze się trze, sam się o tym przekonałem i nie były to ryby z tego samego miejsca.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Najzwyczajniej w świecie pytam, klenie z którymi miałem styczność w ostatnim tygodniu były w tarle.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Witam,
    Jak długo kleń się trze ?

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Cytat Napisał ryba7 Zobacz post
    Kleń jeszcze się trze, sam się o tym przekonałem ...
    Cytat Napisał apioo Zobacz post
    ... klenie z którymi miałem styczność w ostatnim tygodniu były w tarle ...
    Nie wszystkie ryby (danego gatunku) przystępują do tarła w jednym momencie proces ten rozciągnięty jest w dość długim czasie (pisałem, że mogą być przesunięcia). Część ryb jest już po tarle, część może być w trakcie. Drugie zdjęcie pokazuje gdzie i w jakiej wodzie łowiłem na płanie nie wchodziłem bo miałem nadzieję na kropka, który się tam ponoć trafia, kleń się w takiej wodzie nie wyciera za szybka, za mocny uciąg. Więc klenie które tam stały są już zdecydowanie PO TARLE. Jeszcze raz NIE CZEPIAJCIE SIĘ ja miałbym tyle w tym temacie.
    Zdzisław Czekała
    Napisz na piasku to, co dajesz - Wyryj na skale to, co otrzymujesz.

zdzislawczekala@gmail.com
    tel: 604 617 611
    www.facebook.com/ZdzislawCzekala

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni