Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24
Like Tree1Lubi

Temat: Piece - kuchnie kaflowe, kominki, wędzarnie, grille

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie Piece - kuchnie kaflowe, kominki, wędzarnie, grille

Witam, Panowie jak ktoś ma ochotę wybudować sobie kominek, wędzarnie, grilla, i wszystko co z kafli - zapraszam na prv. Wędkarze traktowani uprzywilejowanie
    Jak macie problemy ze swoimi kominkami itp. chętnie bezpłatnie doradzę.
    Pozdrawiam.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ Pliku: jpg k1.jpg (34.9 KB, 133 wyświetleń)
    • Typ Pliku: jpg k2.jpg (61.9 KB, 122 wyświetleń)
    • Typ Pliku: jpg k3.jpg (52.2 KB, 121 wyświetleń)

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Panowie przypominam właścicielom kominków o przeczyszczeniu przewodów kominowych przed nadchodzącym sezonem grzewczym. Niedopilnowanie tego obowiązku grozi zmniejszeniem ciągu kominowego a nawet pożarem wynikłym z zapalenia sadzy.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Mieszka w
    Złotniki

Domyślnie

Szwagier trzecią zime pali w kominku bez wizyty kominiarza, tłumaczy to tym że suchym drewnem pali. Czy naprawde co roku powinno się czyścić przewody kominowe?

Domyślnie

adamus78 powiedz szwagrowi, że mojego sąsiada w przeciągu kilku lat straż pożarna odwiedziła już trzy razy. No bo po co czyścić komin z sadzy jak przyjedzie straż i go wyręczy. Nie pomyślał tylko, że kiedyś strażaki mogą się spóźnić i chata pójdzie z dymem

Mieszka w
    Złotniki

Domyślnie

Też jestem tego zdania, ale on wie lepiej i co mam zrobić? Najgorsze jest to że ja mieszkam w tym domu
    Jednym z powodów jego zachowania jest według mnie to ze komin się zaczyna na poddaszu a kominek ( na parteże) jest do niego podłączony rurą od spodu przez strop. Nie ma wyczystki komina i jak przypuszczam podczas czyszczenia komina sadza będzie lecieć do wkladu kominkowego a wklad stoi w salonie...

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Witam.
    Drewno stosowane do palenia w kominkach i kozach powinno pochodzić z drzew liściastych.
    Drzewa żywiczne wytwarzają przy spalaniu większe ilości sadzy.
    Drewno powinno być sezonowane przynajmniej 2 lata optymalnie 3. Kupując i stosując drewno mokre - nic nie oszczędzamy gdyż nie jest ono wystarczająco kaloryczne jak powinno oraz wydziela więcej dymu.
    Do palenia można używać różnych brykietów, ja na przykład stosuję torfowy. Nie palimy nigdy węglem gdyż jest on zbyt kaloryczny - możemy uszkodzić wkład kominkowy ( chyba że producent dopuszcza takie paliwo )
    Odnośnie czyszczenia przewodu kominowego - najlepiej zbadać jego drożność poprzez drzwiczki wyczystkowe lub np. zerknąć do komina jeżeli jest taka możliwość.
    Jeżeli kominek będzie użytkowany drugi sezon - nie oszczędzajcie na bezpieczeństwie, warto skorzystać z usługi kominiarza i przy okazji popytać o drożność komina i ilości nagromadzonej sadzy. Nie zawsze murarze wykonują prace sumiennie
    Pamiętajmy że pomieszczenie w którym znajduje się kominek lub koza powinno być wentylowane.
    Warto również zainstalować odpowiedni czujnik czadu i dymu.
    Brak wyczystki jest podstawowym z błędów popełnianych przez murarzy.
    Szwagier lub jaka inna osoba nie może decydować o twoim bezpieczeństwie - chyba że masz ograniczoną zdolność do czynności prawnych
    Na weekendzie skontaktuj się ze mną na priv może coś poradzę.
    Pozdrawiam

Moderator globalny Avatar rapala
    Mieszka w
    Rzeszów/Trzebownisko
    Wpisów
    8

Domyślnie

Szwagier lub jaka inna osoba nie może decydować o twoim bezpieczeństwie - chyba że masz ograniczoną zdolność do czynności prawnych
    Nie mogłem się powstrzymać aby nie wrzucić tego cytatu.
    mateusz95 lubi to.
    Zdanie wyrażone dzisiaj może różnić się od tego ,które wyrażę jutro i nie może być użyte przeciwko mnie w późniejszym terminie.Zastrzegam sobie prawo do zmiany zdania bez podania określonych powodów.

krs
    krs jest nieaktywny
    Admin Avatar krs
    Wpisów
    3

Domyślnie

@salomon alias @kafel w najlepszym wydaniu

Mieszka w
    Złotniki

Domyślnie

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

No cóż mam trochę za ostry język. Za co przepraszam tych których nieopatrznie obraziłem. Jednak całe PSW Team może chyba przyznać że pracuję nad sobą - w tym miesiącu tylko 1 ostrzeżenie a wcześniej zdarzało się po trzy. Szkoda było by wylecieć gdyż dzięki PSW poznałem kilku spoko kolesi z którymi zdarza mi się jeździć na ryby. Żałuję że nie byłem na zlocie.
    Kolego @adamus78 - przypadek twojego kominka rozwiązany. Istnieje możliwość wyczyszczenia przewodu bez drzwiczek oraz nie brudząc salonu. Skontaktuj się ze mną poprzez prv.
    Ostatnio edytowane 27-09-2012 o 06:10

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Panowie istnieje specjalna seria kafli - wędkarskich Na specjalne zamówienie można pokusić się o całą ławicę pstrągów.
    Podaję link oraz zapraszam.
    http://kafelart.pl/category/kafle-unikatowe/ryby

PS.
    Jak by ktoś miał jakiś stary piec bądź kuchnię kaflową do rozebrania - chętnie to zrobię za friko.
    Ostatnio edytowane 09-10-2012 o 19:02

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

W tym roku trochę mało czasu miałem na wędkowanie pomimo tego że prawie cały czas spędziłem na roztoczu - super tereny. Sezonu podlodowego na pewno nie odpuszczę.
    Jednak dzięki temu zdobyłem uprawnienia czeladnicze, z czego cieszę niezmiernie bo zduństwo to moja druga pasja obok wędkarstwa i pędzenia winka
    Zapraszam do zapoznania się z artykułem na temat zdrowego ogrzewania Piece kaflowe - ciepło przez promieniowanie*-*Kafle*-*
    Zainteresowanych zapraszam, chętnie doradzę.

Mieszka w
    Mielec Wola Chorzelowska

Domyślnie

Witam kolegę "kafel".
    Wykorzystam to forum do mojego biznesu, jak Szanowny Admin nas nie wykasuje...
    Czy mogłbys zaprojektować i wykonać dla mnie profesjonalną, dużą wędzarnię?
    Prowadzę obsługę plenerowych wesel, komuni pod namiotami, i taka budowla by mi sie bardzo przydała.
    Ale nie z kafli, tylko klinkierowej cegly.
    Czy dałoby się zrobić taką maszynę, żeby była tam wędzarnia, piec do pieczenia całego świniaka, brandura, oraz trzon kuchenny z blachą do gotowania? Pomieszczenie jest duże, więc wędzarnia powinna być większa, żeby można było czasem wędzić na zimno...
    Jakby sie pomysł udał, to ewentualne usługi wędzenia, bądź suszenia - czy to grzybów, czy owoców, czy czego innego - szanowni forumowicze mieliby ze sporym rabatem...
    Pozdrawiam, Małgorzata Ofiara

- - - Updated - - -

Zapomniałam dodać email, żeby być może niepotrzebnie nie zaśmiecać forum...
    Aha, i czy mógłby ktoś wytłumaczyc blondynce, jak korzystać z wiadomości prywatnych? Wiem że jest takie coś, ale jeszcze tego się nie nauczyłam...
    malgorzata.ofiara@vp.pl , malgorzataplus@vp.pl,

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Wysłałem wiadomość na prv.
    Oczywiście temat ten związany jest z wędkarstwem z tego względu że udzielam realnych rabatów kolegom wędkarzom. Sam chętnie kupowałbym u nich jeżeli wiedziałbym czym się zajmują. Na razie mam poważne inwestycje ale w przyszłości nie wykluczam imprezy wędkarskiej sponsorowanej prze zemnie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane 09-12-2012 o 15:29

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Koniec weekendu - polecam ziemniaki pieczone w kominku + browar lub winko , palce lizać.
    Pozdrawiam
    www.zduntech.pl
    tel. 731 311 111

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia