Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24
Like Tree1Lubi

Temat: Piece - kuchnie kaflowe, kominki, wędzarnie, grille

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Witam,
    Jak tam wasze kominki?
    Razem z moim współpracownikiem biorę udział w konkursie na najładniejszy kominek kratki.pl - Galeria nasze prace od numeru 69 - 75. będę wdzięczny za głosy - klikamy na gwiazdkach
    Ponadto oferuję pomoc kolegom wędkarzom - macie jakieś pytania odnośnie budowy bądź eksploatacji takich urządzeń chętnie podpowiem.
    Dzięki
    www.zduntech.pl
    tel. 731 311 111

Mieszka w
    Złotniki

Domyślnie

A ja mam pytanko Jaki kolega by wklad kominkowy (bez płaszcza wodnego) polecił? dom o powierzchni użytkowej ok.95 m kw.Chciałbym coś solidnego i przedewszystkim szczelnego, żeby mi nie zasysał powietrza z salonu. No i oczywiście z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz.

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Odpowiedz podrzucona na prv
    www.zduntech.pl
    tel. 731 311 111

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Chciałbym wam wszystkim podziękować za głosowanie na mój kominek 0075. Dzięki wam jestem w ścisłej czołówce najładniejszych kominków wg. kratki.pl w Polsce Będę to musiał odpracować na jakimś zlocie http://galeria.kratki.pl/konkurs.php?katid=11
    www.zduntech.pl
    tel. 731 311 111

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Forumowicze - przypominam że teraz jest najlepszy okres na zakup drewna do kominka. Warto się rozglądnąć i zamówić przed sezonem. Drewno najlepsze do opalania to buk,dąb oraz liściaste. Brzozę oraz gatunki iglaste raczej unikać ze względu na wydzielanie sadzy. Najlepiej też teraz wyczyścić komin.
    Pozdrawiam
    www.zduntech.pl
    tel. 731 311 111

Mieszka w
    W-wa/Rz-w

Domyślnie

Kafel, a masz namiary na sprawdoznego dostawcę? z dobrymi cenami?
    Mi kiedys przywozili bezpośrednio z Bieszczad - zamawiało sie z sasiadem na spólke Jelcza z przyczepą i był spokój na 2-3 lata. Ale neistety chłopaki juz nie wożą. A poza tym teraz wiekszośc drewna jest sprzedawana albo do Mielca na meble albo do jakiś spalarni i wtedy jest cięte na 2,2m a nie na 1m.

Bede wdzięczny za info.
    g
    Gabryś
    ><((((*>

Najbardziej martwi mnie to, że po mojej śmierci, moja kobieta sprzeda cały mój sprzęt, w cenach, po których powiedziałem jej, że go kupiłem …

Kontakt - szybki - najlepiej tel. 509-957-757 lub @ g.kozdras@gmail.com

Mieszka w
    Złotniki

Domyślnie

Podpinam się pod pytanie Gabriela . Kafel uchyl rąbka tajemnicy

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie

Od paru lat celem ekonomicznego opału używam brykiet torfowy.
    Zalety
    - Ma on niższą kaloryczność od węgla kamiennego a wyższą od drewna czyli dopuszczany do użytku przez większość producentów wkładów kominkowych
    - ma niską wilgotność
    - nakładanie raz na 12 godzin
    - popiół może być używany jako nawóz
    - nie trzeba go sezonować min. 2 lata jak to bywa z drewnem
    Wady
    - Specyficzny zapach (drewno też ma swój, trzeba się do tego przyzwyczaić)
    - duża ilość popiołu
    .:.BRYKIET TORFOWY .:. IMPORT - EXPORT .:.
    Co do drewna większość sprzedawanego drewna jest to drewno mokre, nie nadające się do opału. Owszem można tym palić ale nie jest ono tak efektywne jak suche . Poza tym powoduje większe osadzanie sadzy. Drewno powinno być sezonowane 2 lata min. optymalnie 3. Wilgotność około 15%.
    Namiary podsyłam wam na priv.
    Pozdrawiam
    www.zduntech.pl
    tel. 731 311 111

Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie Akcja STOP zakazom

W związku z tym że niewielu potencjalnych użytkowników kominków nie wie że palenie drewnem wbrew opinii ekoterorystów sponsorowanych przez koncerny gazowe i firmy lobbystyczne - JEST EKOLOGICZNE !!!! przytaczamrewno jest paliwem odnawialnym tak jak słońce, spiętrzenie wód czy siła wiatru. Są to źródła energii, które nie ulegają wyczerpaniu. W odróżnieniu od innych źródeł energii drewno jest paliwem, które może być zmagazynowane i przechowywane bez jakichkolwiek strat energetycznych.
    Magazynowanie obniża wilgotność drewna i jednocześnie podwyższa jego wartość opałową (ilość energii, którą można wykorzystać w trakcie spalania). Drewno jest również jedynym paliwem, które posiada zerowy bilans dwutlenku węgla (CO2) tzn., że w trakcie wzrostu w procesie fotosyntezy pobiera taką ilość dwutlenku węgla, jaka powstaje w trakcie spalania.

Trwa akcja http://www.kominki.org/kominek-jest-...p-zakazom.html jeżeli możecie przyłączcie się bo niedługo Rzeszów jak i pozostałe miasta mogą podzielić los Krakowa, w którym istnieje zakaz palenia węglem oraz drewnem.

Dzięki
    www.zduntech.pl
    tel. 731 311 111

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia