Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 441

Temat: Kołowrotek do spinningu

Domyślnie Kołowrotek do spinningu

Kolejnym moim zakupem będzie kołowrotek do spinningu. Wiem już że użytkownicy tego forum polecają kołowrotki SPRO blue i red arc. Kombinuje jak kupić coś solidnego i tańszego od Spro.
    Wypatrzyłem tego Jaxona
    http://www.allegro.pl/item994597341_...zesylka_0.html

Nie jestem przekonany do tej firmy ale znajomy poleca mi ten konkretny model, kolejnym argumentem jest możliwość kupna w cenie niższej niż na allegro.
    Wszelkie opinie i rady mile widziane.
    Ostatnio edytowane 12-04-2010 o 19:40

Domyślnie

Ja bym wolał kupić Team Dragona jednak. Tylko minimalnie droższy.

Domyślnie

Od siebie i znajomych mogę śmiało polecić Zauberka
    http://www.allegro.pl/item988548946_...ka_kurier.html

Domyślnie

Nie zawracaj sobie głowy Jaxonem, kup SPRO Blue ARC 930,940 lub Zaubera, Dragon opisywany przez Andre też będzie dobry - wszystkie opisywane to praktycznie te same kołowrotki. Mam dwa SPRO Blue Arc 930 już 4 sezon i zero problemów, nie zamieniłbym je na inne a miałem już znacznie droższe Daiwy i Shimano.

Domyślnie

Zauber trochę za drogi jest, pewnie kupie SPRO tylko muszę uciułać trochę grosza. Kombinuje jak przyoszczędzić na kołowrotku bo zaraz po nim kupie kijek a wszystko niestety kosztuje.

Andre jaki dokładnie model z Dragona polecasz ?

Domyślnie

Koledzy mają rację szkoda sobie zawracać głowy Jaxonem,lepiej dołożyć parę złotych i kupić sobie SPRO Blue ARC lub Zaubera. Ja też kiedyś popełniłem taki sam błąd kupując kołowrotki Jaxona ale już się wyleczyłem.

Domyślnie

Cytat Napisał nug Zobacz post

Andre jaki dokładnie model z Dragona polecasz ?
    http://www.allegro.pl/item973905942_..._lat_w_wa.html ja mam ten model w wielkościach 20 i 30.

Zaubera tez posiadam-tak jak pisał Krzychu to są te same kołowrotki różniące się jedynie detalami w wykończeniu.

Domyślnie

może byś wyprał coś z oferty DAIWY procastera albo RSi w podobnej cenie

Domyślnie

Cytat Napisał klonek02 Zobacz post
    może byś wyprał coś z oferty DAIWY procastera albo RSi w podobnej cenie
    Daiwa robi świetne kołowrotki ale nie za te pieniądze niestety. Dlatego będę polecał SPRO Blue
    Arc/Zaubera bo w tej klasie cenowej nie ma lepszych kołowrotków.

Moderator globalny Avatar rapala
    Mieszka w
    Rzeszów/Trzebownisko
    Wpisów
    9

Domyślnie

Daiwa robi świetne kołowrotki ale nie za te pieniądze niestety
    Zgadzam się z @krs,kilka kołowrotków spiningowych Daiwy już miałem a tak na marginesie jakby ktoś chciał, mogę mieć nówkę TDR 3012 za 550zł.Naprawdę solidny kołowrotek sam taki mam od kilku lat i sprawuje się bez zarzutu.

Domyślnie

Ja zawsze w pierwszej kolejności wybieram kij a dopiero do kija dobieram kołowrotek. Osobiście używam ryobi excia... niezawodny a po znajomości kupiłem w baaardzo atrakcyjnej cenie

Domyślnie

Trochę przemyślałem temat i stwierdziłem że potrzebuję kręciołka na 2 góra 3 sezony, stwierdziłem że w skali roku nie spinninguję bardzo intensywnie tzn dziele czas wędkowania pomiędzy różne metody grunt trochę spławik. Stwierdziłem więc że mija się to z celem aby inwestować 300pln w sam kołowrotek stwierdziłem że w tej kasie będę miał i kij i kołowrotek.

Wypatrzyłem więc Spro Passion 730 FD
    http://www.allegro.pl/item984646945_...on_730_fd.html

Używał go ktoś z użytkowników, wart jest zainteresowania ?

Domyślnie

Warte uwagi są kołowrotki Okumy, mają 5 lat gwarancji i są w miarę solidne. Miałem jeden kołowrotek tej marki - Centurion kosztował coś koło 100zł i byłem z niego zadowolony, dobry kołowrotek za rozsądne pieniądze. Do gruntu i na spławik idealne rozwiązanie.

Domyślnie

Cytat Napisał krs Zobacz post
    Do gruntu i na spławik idealne rozwiązanie.
    Do gruntu i na spławik mam kołowrotki , do federka używam ABU Cardinal natomiast do bolonki przełożyłem mój poprzedni kołowrotek używany do spinningu tzn Jaxon Global cos tam.Teraz chcę kupić kołowrotek który będę używał wyłącznie do spinningowania, chciałbym żeby wytrzymał przynajmniej 2 sezony i był stosunkowo tani (150 pln ). Czy ten model SPRO 730 podoła temu ? Jeśli nie to czy może shimano catana bądź jakaś okuma w sumie maja na 5 lat gwarancje.

Domyślnie

Cytat Napisał nug Zobacz post
    Teraz chcę kupić kołowrotek który będę używał wyłącznie do spinningowania, chciałbym żeby wytrzymał przynajmniej 2 sezony i był stosunkowo tani (150 pln ). Czy ten model SPRO 730 podoła temu ? Jeśli nie to czy może shimano catana bądź jakaś okuma w sumie maja na 5 lat gwarancje.
    SPRO 730 to już nie to samo co SPRO 930, też się zastanawiałem nad jego zakupem i zrezygnowałem po przeczytaniu opinii dot. tego kręciołka.

Do 150 zł szukałbym Okumy, Shimano w tym pieniądzach nie robi dobrych kołowrotków podobnie jak Daiwa. Opisywany wcześniej Centuriona używałem do spinningu około rok czasu, poza niezbyt dokładnym nawijaniem plecionki (z żyłką było OK) nie widziałem większych wad tego kołowrotka, model ten nie jest już chyba produkowany ale powinieneś znaleźć coś ciekawego w ofercie Okumy.