Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. A co z pływaniem np. po zalewie rzeszowskim lub innym zbiorniku w Polsce gdzie ani policja lub psr nie mają sprzętu pływającego do kontroli łodzi wędkarskich? Co wtedy grozi wędkarzowi? Czy musi podpłynąć do brzegu celem ukarania? Czy wędkarz oleje sprawę?
 3. Today
 4. To jest tak skonstruowane żeby władza zawsze miała rację i mogła obywatelowi dop...... 😁
 5. Na stronie PZW Krosno opublikowano Wyjaśnienie dotyczące wędkowania przez Komendanta Policji w Rzeszowie: http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/203942/60/wyjasnienie_dotyczace_wedkowania_przez_komendanta_policji_w_rzes W którym jest napisane ,,W przypadku ujawnienia osoby bądź osób przebywających na terenach wędkarskich należy podjąć wobec nich stosowne czynności zgodne z zapisami ustawy o Rybactwie Śródlądowym z dnia 15 kwietnia 1985 r. (tj. Dz. U. z dn. 2019 r. poz. 2168) - art. 23 i art. 23a, celem wyegzekwowania ograniczeń zawartych w ww. rozporządzeniu. Z przeprowadzonej interwencji, należy sporządzić stosowną dokumentację celem przekazania jej do właściwej miejscowo jednostki Policji.'' Czytając Dz. U. z dn. 2019 r. poz. 2168 art.23a jest m.in napisane: 10.Minister właściwy do spraw rybołówstwa w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady i warunki: 1)współdziałania Państwowej Straży Rybackiej z Policją –mając na względzie ustawowe zadania tych podmiotów oraz konieczność zapewnienia poprawnej i skutecznej współpracy I tu pytanie, czy Wiceminister Spraw Wewnętrznych ma rację w swojej wypowiedzi czy Komendant Policji z Rzeszowa ? Prawo nie jest łatwe.
 6. No to co im zazdrościcie jak i tak nie mają na co polować
 7. Tylko w jaki sposób ? O tej porze roku to można polować na papier toaletowy w biedronce
 8. Epidemia się nie skończy ale te zakazy pewnie tak, zdadzą sobie sprawę że gospodarka długo tak nie pociągnie i wrócimy do normalności. A co do myśliwych to chodzi tu raczej o szkody w rolnictwie którym myśliwi mają przeciwdziałać.
 9. A nad wodą całkiem przyjemnie
 10. Zauważcie, że dwa kolejno wklejone przeze mnie materiały (doliczcie poprzednie, będzie naprawdę ciekawie...) wzajemnie sobie zaprzeczają. Nie dzielił ich duży odstęp czasu. Oczywiście pochodzą z różnych źródeł, a źródła te mają różną rangę, ale sam fakt trwania tego chaosu informacyjnego i interpretacyjnego robi się mało zabawny. Świadczy to dobitnie o tym na ile instytucje i ich reprezentanci poczynając od rządu a kończąc na PZW nie potrafią radzić sobie z sytuacją. Do tego dochodzą agresywne deklaracje kar pieniężnych, które mogą być zrozumiałe w kontekście działania prewencyjnego, ale stają się niezrozumiałe w kontekście chaosu i niekonsekwencji o których piszę. Sporo może uzmysłowić nam wszystkim fakt zezwolenia na polowanie myśliwych przy jednoczesnym zakazie wędkowania. Nie zrozumcie mnie źle, ja nie zazdroszczę myśliwym, że mogą sobie chasać po lasach pod pretekstem walki o "dobro środowiska". Oburzający jest natomiast sam fakt traktowania tej grupy w sposób szczególny bez jakichkolwiek racjonalnych przesłanek ku temu. W obliczu zagrożenia, które innych ludzi uziemia w domu. W zasadzie strach cokolwiek pisać o tym co wolno a czego nie, bo nawet jeżeli się to sprawdzało przed chwilą, to aktualnie może być to już... nieaktualne.
 11. Problem jest taki ze nie skonczy sie to 11 kwietnia tylko sporo pozniej .
 12. Odgrzeję wątek.Mam problem ze starym laptopem Asus a mianowicie jak podłączam słuchawki to nie wyłączają się głosniki w laptopie.Muzyka leci z głosników jak i w słuchawkach.Ktos jest w stanie podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić ?
 13. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2783334925068444&id=100001758912431
 14. San umarł wszystko co widziałem londowało w wiadomo SSR może inaczej widziałem przekręty ale niema jak zareagować
 15. Ja osobiście jak chodze za kleniami od powiedzmy 5 lat, to złowiłem na Sanie łącznie 2 jazie, a kolejne 2 razy widzialem odprowadzające przynęte. Więc przynajmniej w moich okolicach( Leżajsk) jazia jest mało albo mam pecha
 16. Rzeszów, kiedyś za muchę się zabiorę, ale ten rok przeznaczam na casting, więc niech leci do ludzi😊
 17. Ja nie mówię o okresie ochronnym, ale o tym kiedy dobrze bierze
 18. Dostałem info że ktoś w okolicach Sanoka dostał 500 zł mandatu od policji za wędkowanie.
 19. A w razie czego gdzie odbiór osobisty
 20. Gdy bym miał zaczynać brał bym polecam
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy