Jump to content

Plecionka Power Eye PeeWee WX4


krs

Recommended Posts

Nowy nabytek na przyszły sezon okoniowy. Plecionka Power Eye PeeWee WX4 Lime Green 0.3#. Tak cienkiej plecionki jeszcze nie miałem, będze mi służyć do połowu okonków razem z kijem Mosquito. Jest delikatnie chropowata ale za to bardzo cienka. Szpulka mięści 150m co jest dużym plusem, powinna starczyć na dłużej. Pierwsze wrażenia bardzo dobre. Jak się sprawdzi to "przetestujemy" grubsze wersje :)

[Tapatalk]

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Po kilku wyjazdach mogę napisać więcej o tej plecionce. Jak na razie zero problemów, nie plącze się, jest cicha, cieniutka,  rzuca się nią świetnie, odległości podobne jak przy zastosowaniu cienkich nanofil`ów. Kilka wyjazdów to za mało żeby jednoznacznie napisać że linka jest dobra, ale jak na razie to najlepsza "okoniowa" plecionka jaką miałem. Jeżeli ktoś z Was używa linek tej marki to piszcie jestem ciekaw jak zachowują się grubsze wersje.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jestem zainteresowany kupnem tej plecionki. Tu znalazłem jej test (http://fishingandhunting.pl/plecionka-dla-wymagajacych/). Będę musiał wybrać się do BRC żeby oglądnąć to na żywo. Chodzi mi głównie o porównanie grubości i wytrzymałości. W ubiegłym roku używałem nanofila 0,08mm, teraz chciałbym coś o podobnej, ewentualnie nieco większej wytrzymałości (te woblery w zaczepach, krew się gotuje na myśl...). Chcę ją mieć do szybkiej wędki do 15g, łowienie w zakrzaczonych rzeczkach głównie i na wodzie stojącej, pstrąg i okoń w planach w głównej mierze. Jak myślicie, coś koło 0,6 powinno hulać? 

krs, robiłeś przypon z żyłki/fluorocarbonu czy wiązałeś agrafkę bezpośrednio do pletki? 

Edited by Piotr Madura
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Piotr Madura napisał:

krs, robiłeś przypon z żyłki/fluorocarbonu czy wiązałeś agrafkę bezpośrednio do pletki? 

Wiązałem bezpośrednio, nie miałem cienkiego FC, Peewee PE #0.3 to naprawdę cienizna, raczej do łowienia na najdrobniejsze paprochy i spisuje się w tym przypadku bardzo dobrze. Nie sugerowałbym się średnicą podawaną przez producentów nie ma to większego sensu, najlepiej podjechać pooglądać na żywo, do łowienia w zakrzaczonych łowiskach wziąłbym PE#0.5 - #0.6.

Link to comment
Share on other sites

Pytałem o fc bo, przeczytałem, że są problemy z połączeniem tej pletki z monofilem, tzn. że puszcza na węźle. Jej użytkownik pisał, że robi na końcu pletki pętelkę do której dowiązuje przypon. Ewentualnie można by się pokusić o malutkie kółeczko metalowe, używane niekiedy przez muszkarzy do łączenia przyponu, albo coś takiego:

https://www.sklep.brc.com.pl/pl/p/Kretliki-fluorocarbonowe-12lb-NUCLEAR-CHARTREUSE/745

Link to comment
Share on other sites

W tamtym sezonie używałem PE 0.4 i byłem bardzo zadowolony oraz fluorocarbon Toray 3.9 lb.  Żadnych problemów z plątaniem czy coś w tym stylu.

Na ten sezon zakupiłem PE 0.3 i do tego również ten sam fluorocarbon lub z Varivasa. A do łączenia Daiwa Sokkou. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy