Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 01/22/2020 in all areas

 1. 40 likes
  Tak się zaczęło w 2020.
 2. 33 likes
 3. 27 likes
  Hardkorowo ale się opłaciło
 4. 25 likes
  Dawno nie było królowej na forum. Długo na nią czekałem , tym bardziej cieszy że na woblera własnej produkcji . 96 - cio cm ryba pływa dalej , dlatego ukryłem miejsce połowu . Pozdrawiam
 5. 24 likes
  Tym razem weekend na Sanie w pogoni za pstrągiem. 6 pstrągów udało się zameldować, rozmiarem bez szału bo max 30cm. I jeden piękny lipień mierzący +50cm.
 6. 21 likes
  Dziś niestety woda kiepska, rano niżej Leska, od prawego brzegu można było jeszcze łowić, po 12:00, cała rzeka już brudna. Ludzi w bród, ale coś się działo:
 7. 20 likes
  I ja walczyłem dzielnie. Łatwo nie było. Wyhaczyłem kilka mniejszych potoków i jednego tęczaka ponad czterdzieści centymetrów na osłodę. Pozdrowienia dla Kolegów spotkanych nad wodą! Podziękowania dla wszystkich Forumowiczów, którzy życzliwie podzielili się ze mną swoimi patentami, obserwacjami i wiedzą P.s. w kontekście jedzenia polecam dania regionalne w restauracji u Szelców - petarda!
 8. 18 likes
  Dzisiaj powtórka z rozrywki. Woda bez zmian i przede wszystkim bez wiatru. 2 godzinki po pracy i tym razem 9szt z czego 3szt w granicy 45cm
 9. 18 likes
  Każdy wyjazd na ryby jest na plus Największy z kilkunastu.
 10. 16 likes
  Tegoroczny bilans z trociami jest niezbyt zadowalający, przegrywam wynikiem 8-1 ale wreszcie dzisiaj jest ta pierwsza co udało się podebrać, może nie za duża ale po poprzednich ośmiu zerwanych cieszy bardzo
 11. 16 likes
  Jazie się meldują🤣..
 12. 15 likes
  W pierwszym rzucie. Reszta wypadu bez kontaktu z rybą. Znacie to?
 13. 15 likes
  Na muchę też coś się dzieje
 14. 15 likes
  W sobotę dość dobrze brały okonki, tu jeden z większych, największy uciekł Dzisiaj po okoniach nie było śladu, wiało za mocno, rzucanie ul nie było zbyt komfortowe.
 15. 14 likes
  Sezon rozpoczęty. Kilka chudzielców udało się wyholować. Wyjazd na plus.
 16. 13 likes
 17. 12 likes
  Plan był prosty. Nawet pogoda zaczęła sprzyjać. Chociaż nie do końca wszystko poszło tak , jak pójść powinno 😀. Miałem jechać na inną rzekę o zupełnie innej charakterystyce, jednak wylądowałem tam gdzie zwykle. W planie były jeszcze ryby. Nie spotkałem się z nimi 😀 Za to miałem mnóstwo czasu, żeby woblery po ustawiać. Mam już prawie wszystko. Pływające , tonące, niektóre nawet nie mieszczą się już w pudełku 😀, także myślę że na sezon , który już się zaczął,mi nie braknie przynęt.
 18. 12 likes
 19. 12 likes
  Spokojne wejście w sezon, oby kolejne były wieksze.
 20. 10 likes
  Dzisiaj klenie skubały jak szalone. Zameldowałem 20szt a 4 spięły się. Podejrzewam, że gdyby nie wiatr to w podbieraku znalazłoby się znacznie więcej ryb. Niestety wielu brań nie byłem w stanie wyłapać. Rozmiarowo bez szału. Wszystkie oscylowały w granicy 30-35cm.
 21. 10 likes
  Ja dwa złowiłem za 4h wędkowania. Oba wzięły do 9 godziny rano, później już nic. Kto zainteresowany, to zapraszam do obejrzenia filmiku z tego dnia:
 22. 9 likes
  Dwie godziny co do minuty i 11 kleni melduję na brzegu. Generalnie dużo brań, ale rozmiarowo słabo...max 35cm. Woda OK.
 23. 9 likes
  Jak sobie postanowiłem tak zrobiłem 😁. Zacząłem dziś sezon co prawda , na zero ale za to woblery ustawione i gotowe do dalszych działań 😁😁 Warunki takie trochę zimowe, woda podniesiona i posniegowa, brak lodu i lekko pod chmurką, więc liczyłem na dobry start. Objechałem wszystkie znane mi adresy, ale żadnego mieszkańca nie zastałem w domu. Zostawiłem im awizo i już wkrótce ponownie ich odwiedzę.😀
 24. 9 likes
  Dziki leśny strumyk, podarował mi pierwszego w życiu pstrąga, a rozmiar to już rzecz mniej ważna 😁😁
 25. 7 likes
  A ja z ciekawością przyjrzałem się Okręgowi Ciechanowskiemu i przecieram oczy ze zdziwienia. Dla zainteresowanych polecam lekturę tamtejszego RAPR. Jest to chyba najsurowszy (czytaj najbardziej rozsądny) regulamin w Polsce. Nie wiem jak tam jest, zgaduję że tak jak wszędzie gdzie PZW, czyli niewesoło. Ale przy wszystkich bluzgach na Związek przynajmniej widać, że któryś Okręg próbuje coś zmienić. A że mają może niedoskonałe wskazówki jak mierzyć przynęty? Przynajmniej mają i nie można powiedzieć, że nie wiedziałem jak to zrobić.. Acha.. i mają podpisane porozumienia (w różnej formie, lepsze, gorsze) z 21!!! Okręgami w Polsce. http://www.pzw.org.pl/18/wiadomosci/199376/67/regulamin_polowu_ryb_okregu_pzw_w_ciechanowie_obowiazujacy_od_1_ Kuba dla jasności : 1.2. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia obowiązuje na wszystkich wodach nizinnych zakaz połowu na żywą i martwą rybę. 1.3. Połów ryb przy użyciu jako przynęty żywych albo martwych ryb dozwolony jest wyłącznie w niedziele, na jedną wędkę - co oznacza, że w tym samym czasie nie wolno stosować innych metod połowu. Z innych ciekawszych zapisów: - lipień, pstrąg potokowy, troć, brzana, świnka, karaś pospolity, całkowity zakaz zabierania oraz posiadania. - górne wymiary między innymi dla okonia, klenia, jazia - pstrąg tęczowy limit 1 sztuka w tygodniu - itd... Brawo!
 26. 7 likes
  W miesiącu grudniu naszym zdaniem najlepszą fotografią złowionej ryby może pochwalić się kol. @Piotr Madura . Gratulujemy zwycięzcy, nagroda zostanie przesłana do wybranego punktu "Ruchu", dziękujemy również sponsorowi "Best Rods Center" z Rzeszowa za ich ufundowanie. Konkurs na tym etapie kończymy, teraz czas na ankietę i wybór najlepszej fotografii 2019r. Niewykluczone że wybierzemy dodatkowo jeszcze jedną fotkę z pierwszej połowy ubiegłego roku, ale o tym napiszę niebawem. Dziękuje wszystkim za udział w konkursie, edycja 2020 ruszy zapewne po zamknięciu ankiety, którą w ciągu tygodnia postaram się opublikować.
 27. 6 likes
  Byłem przy wielu zarybieniach prowadzonych w Okręgu Rzeszów. Pominę tu (byle)jakość sposobu wprowadzenia ryb do wody - jednym z nielicznych, znakomitym wyjątkiem w jakim miałem przyjemność uczestniczyć były zarybienia pstrągiem dopływów Wisłoki prowadzone przez byłego prezesa Okręgu, Pana Depowskiego. Inne wyjątki to zarybienia prowadzone przez pasjonatów, społeczników, którzy zdawali sobie sprawę, że dbają o wody na których im nieprzeciętnie zależy. W reszcie przypadków przeplatały się brak chęci do zrobienia tego jak należy i brak wiedzy jak należy to robić. Kwestią o której chcę nadmienić jest DOMNIEMANA ilość ryb które rzeczywiście trafiają do wody. Będąc przy zarybieniu byliśmy informowani, że wpuszcza się tyle to a tyle ryb. Szczerze mówiąc, to nawet widząc to jak ryby są wpuszczane pozostaje nam jedynie wierzyć/nie wierzyć, że jest ich rzeczywiście tyle. Chyba, że wiecie jak wygląda powiedzmy 2000 sztuk narybku jesiennego szczupaka. Ja nie wiem i nie umiałbym oszacować czy jest go w worku 2000, 1000 czy może 3000. A gdy ryby trafiają do wody prosto z rękawa to już w ogóle. Dajmy na to, że trafia do wody tyle ile jest na papierze. Cóż z tego kiedy ogromna ilość materiału idzie na marne np. powołując się na wcześniej wymieniony narybek szczupaka, który wpuszczony zbyt "gęsto" sam siebie eliminuje. Największą rzeźnią - tym razem całkiem dosłownie - są zarybienia stawów pstrągiem tęczowym przed zawodami, o czym swego czasu pisałem. Mówiłem wtedy o stawach w Błażkowej i powtarzających się sytuacjach gdy do wody trafiło kilkaset ryb, z których po kilku dniach nie została nawet łuska. Choćby zaś została z góry było wiadomo, że warunki w tych stawach nie spełniają wymagań środowiskowych pstrąga tęczowego. Zaraz, zaraz... ale czy tylko pstrąg? Identyczna sytuacja ma miejsce ilekroć do wody wpadnie cokolwiek "miarowego" od kroczka karpia, przez poświąteczne karpiowe "warchlaki", jazie, karasie aż po niepozorne okonie. Tak, okonie, nie pomyliłem się, było... I również na Błażkowej. Najbardziej bolącą w tym kontekście sprawą są dla mnie odłowy tarlaków. W majestacie prawa i "gospodarności rybackiej" (gospodarka rybacka - dobre określenie dla modelu PZW - wziąć siatę i orać ile się da) odławia się często okazowe ryby, które naturalnie świetnie się wycierają, zabiera się je do ośrodków gdzie trze się je sztucznie, a później podobno wypuszcza - czego ani ja, ani żaden z moich znajomych na oczy jednak nie widział. Po co? Po to żeby na papierze wykazać zarybienie rybami które i tak znalazłyby się w rzece, z tym że w sposób naturalny przekładający się na dużo większą przeżywalność. Niejeden odcinek Wisłoki został już w ten sposób zaorany na długie lata.
 28. 6 likes
  Dzisiaj klenie również super skubały, ale niestety wiatr znacznie mocniejszy niż wczoraj. 16 kleni w podbieraku
 29. 6 likes
  Ja byłem dosłownie na chwilę. Faktycznie spinn i mucha - bez komentarza. Ale poza tym bardzo fajnie wszystko wygladało. Frekwencja całkiem zacna. Kupić też coś kupiłem
 30. 6 likes
  Dziś to w zasadzie sobie spacer zrobiłem z wędką. Chyba wiosna idzie 😀 , posniegowa ,mocno podniesiona woda praktycznie pozbawiła mnie szans na skuteczne wędkowanie. Znalazłem trochę spokojniejsze miejsce i dokończyłem ustawkę woblerów.
 31. 6 likes
 32. 5 likes
  Ja dzisiaj również byłem na spacerze, ale bez wędki którą zamieniłem na aparat.
 33. 5 likes
  Dopracowane biedronki i stonki😉
 34. 5 likes
  To ja też się pochwalę 😁. Zamówiony 17 stycznia, dziś odebrałem na poczcie 😁
 35. 5 likes
 36. 5 likes
  Kilku godzinny spacer po małej rzeczce wraz z spławikiem i robakami,aż miło wrócić do "korzeni wędkarskich"
 37. 4 likes
  Dzięki dzięki 😀🍺🍺. Ja myślę że powinno być podobnie jak w zeszłym 😉. A tymczasem prawdopodobnie ostatnia partia w tym roku powoli nabiera kształtu 😀😁
 38. 4 likes
  A tu taka ciekawostka: Według nowego WŚ,żeby opłacić wszystkie okręgi czyli całą Polskę trzeba by wydać około 10.000 złoty!!! Dokładnie 9529 zł. To nawet trudno skomentować. Jednym słowem, skór..... o! Za bezrybne wody! Po jakiego wacka tyle okręgów. Można przynajmniej połowę zlikwidować i było by więcej kasy na ochronę wód i na zarybianie!! A tak tylko doją kasę na swoje pensje! Darmozjady. Mój okręg i tak należy do tych tańszych!
 39. 4 likes
  Taka ciekawostka: jak wrzucałeś to zdjęcie, to wszystko było jak najbardziej legalne, to znaczy na tym odcinku można było łowić lipienie do końca lutego. Z nową uchwałą z 10.02 w całym Okręgu Krosno lipień ma okres od 01.01 - 31.05.
 40. 4 likes
  Kolego, mapa Google i jedziesz - dopływy Wisłoka i Wisłoki. Po kolei. Typuj. Raz wypali, dwa razy nie wypali. Trzeba rzeźbić. Nie ma drogi na skróty, albo inaczej: na skróty daleko nie zajdziesz.
 41. 4 likes
  Dzień dobry. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moimi 3 filmami dotyczącymi toczenia spławików z balsy. Pierwszy film przedstawia samodzielne wykonanie tokarki do spławików napędzanej silnikiem od maszyny do szycia. Tokarka do spławików Poniżej przedstawiam dwa filmy, na których prezentuję toczenie spławików z wałka balsy 25 mm, zamocowanego na szprysze 2 mm. Film toczenie spławików cz. 1 Trzeci film toczenie spławika balsa zamocowana na szprysze 3mm. Film toczenie spławików cz. 2 W najbliższym czasie przedstawię moje pomysły dotyczące malowania i montowania gotowych spławików. Zapraszam do subskrypcji mojego kanału na Youtube. :)
 42. 4 likes
  Aaa.. zapomniałem o epic failu. Wziąłem muchówkę do strimera w tubie. Na miejscu okazało się, że tuba jest pusta a wędka została w szafie. Na szczęście był jakiś zapas.
 43. 4 likes
  Jeszcze tylko zadziory pozaginać i jutro,o ile pogoda pozwoli, zaczynamy sezon 😀😀😀
 44. 4 likes
 45. 4 likes
  Kolejne zimowe klenie, cieszą za każdym razem🙂
 46. 3 likes
  Również jestem za tym, aby zorganizować podobny protest - ale sądzę, że to nic nie da. Nie od dziś wiadomo, że P*W to ostoja wszelkiej maści ubecji, przechowalnia dla emerytowanych milicjantów itp. - no i co pisiory z tym zrobili ? Nic - to okrągłostołowy układ: "wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych". Juda też z tym nic nie zrobi, jako polityczny teletubiś wystrugany z banana na potrzeby poprzedniej kampanii prezydenckiej - za dużo osób może go szantażować, aby odważył się kiwnąć palcem w bucie. Niestety polityka i (niewątpliwie) gangsterska twórczość P*W idą w parze w naszym bantustanie - a historia uczy, że w bantustanach nie obala się tyranii za pomocą ulicznych pikiet - ponieważ skuteczność takowych to przywilej ludzi żyjących w krajach, gdzie pojęcia "Sąd" i "Prawo" to nie synonim kastowej wspólnoty rozbójniczej, żerującej na uczciwie zarabiających obywatelach.
 47. 3 likes
  Wszyscy wędkarze powinni się zebrać i pod biały dom😉Jak by z 200tys.ludu się zebrało w Wawie może by coś ruszyło.Jak nie to blokady drog.Rzucał bym wahadlowkami😁nikt by nie przejechal..
 48. 3 likes
  Za 12 złotych 😁. Dostawa niecały miesiąc,bez 2 dni. Qrwa naprawdę fajne 😁👍
 49. 3 likes
  Dzisiaj takie warunki na Wisłoce w okolicy Brzostku 20200126_122733[1].mp4
 50. 3 likes
  Pięknie dziękuję za uznanie i życzę Wam wszystkim wędkarskich wrażeń w równie malowniczych okolicznościach.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy