Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 01/14/2017 in all areas

 1. 3 likes
  Nie jestem "adwokatem" kormoranów, bo nikt mi za to nie płaci, ale proszę sobie odpowiedzieć na klika następujących pytań... 1. Czy to kormorany "ugotowały" kilkanaście (może nawet kilkadziesiąt) ton ryb w kanale elektrociepłowni Połaniec ? - zapłacił ktoś odszkodowanie, zarybił ? 2. Czy to kormorany zatruły Wisłok (czy ktoś oszacował liczbę/wagę wytrutych ryb ?), czy zrobiła to Mlekovita ? - zapłacił ktoś odszkodowanie, zarybił ? 3. Czy to kormorany wyłowiły agregatami praktycznie całą populację brzan, świnek i leszczy z Wisłoki na odcinku Dębica-Mielec ? 4. Czy to kormorany wybudowały wadliwie działającą przepławkę przy progu wodnym w Mielcu i one wyławiają na spinning, spławik, grunt, oraz podbierakami i rękami ryby będące w obrębie ochronnym i okresie ochronnym ? 5. Czy to kormorany zmeliorowały i kilka/kilkanaście razy zatruły rzekę Czarną (Mrowlę) ? 6. Czy to kormorany wyławiały (i zabijały) na trupa i żywca po kilka/kilkanaście sandaczyków za nockę na żwirowni czarna Sędziszowska w "tych lepszych czasach". 7. Czy to kormorany zadusiły w błocie i zjadły sporą część ryb z zalewu w Wilczej Woli po spuszczeniu wody ? Takich przykładów jest dziesiątki albo i setki - ale w Polsce panuje kult najświętszego ze świętych - św. Spokoju - lepiej nic nie robić, a pogrozić piąstką kormoranom (może myśliwi to za nas załatwią) - bo to kormorany i sumy niszczą rybostan, a nie inteligentni, roztropni i przewidujący ludzie - zawsze kierujący się rozumem i rozsądkiem.
 2. 2 likes
  No i co z tego? Znaczy temat kormoranów nie istnieje bo nie wydusiły ryb w błocie czy przepławki nie wybudowały?....... Wszystkie te rzeczy były omawiane na forum co nie znaczy, że mamy nie zauważać zwiększającej się liczny kormoranów na Wisłoku czy innych rzekach w okresie zimowym-jest to problem dotyczący wędkarzy tak samo jak inne wymienione przez Ciebie historie. Kto pamięta kormorany 10lat temu na Wisłoku? Pewnie nikt bo ich nie było albo dopiero się zaczynały pojawiać, naiwne jest sądzenie, że kormorany nie mają wpływu na pogłowie ryb. Jak pisze się czy mówi o mięsiarstwie, że zmniejsza rybostan to owszem pewnie większość się zgodzi, ale jak kormoran tłucze świnki czy pstrągi to zastanawiajmy się czy przepławki on budował-litości ...
 3. 1 like
  Sorki trochę poczytałem, i chyba zgodzę się z tezami że kormoran zastępuje rybie drapiezniki http://www.birdwatching.pl/wiadomosci/24/art/1443 Sent from my E2303 using Tapatalk
 4. 1 like
  No mają ograniczoną możliwość wyboru stołówek, niestety Wisłok niżej zalewu w Rzeszowie jest obarczony dużymi dobowymi wahaniami wody spowodowanymi pracą zapory, więc zawsze znajdzie się nieoblodzone zimowisko, a to przyciąga te czarnuchy.
 5. 1 like
  Prawie jak w Karkonoszach
 6. 1 like
  Szlag ,nawaliło tego białego gówna ,miałem jechać rano na ryby a jeżdżę na łopacie ...Może za dwie godziny się wyrobię .
 7. 1 like
  Za suche obie i widać że blachary wolałbym żeby jedna ważyła tyle co obie, A i widać że na pewno gotować nie umie żadna,
 8. 1 like
  Kormoran - rodzimy ptak ?!?!?????, przed wojną ponoć bytował nad morzem bałtyckim i obrębem ok.20 km. od niego!!!!!!!!!! Dziś jest wszędzie w nadmiarze, w dodatku pod ochroną , a czy ryb jest kilkaset procent więcej niż dawniej ???????????????
 9. 1 like
  Taką łodzią zrobił bym erotyczny patrol . Ty był byś "David hasel .. ALe mam wizje , coś tam a ja robił bym inne miłe,piękne rzeczy ( wybaczcie zielony klimat Bieszczadzki ) Oxy długi dla mnie temat .
 10. 1 like
  Autorem 100.000 posta jest kol. @Dawid Bukała , dziękujemy, proszę o dane do wysyłki na PW.
 11. 1 like
  Ja ostatnio wiąże w ten sposób, pisze że jest to zmodyfikowany Albright, wiąże się bardzo prosto i trzyma mocno.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy