Jump to content

krs

Admin
 • Content Count

  3,021
 • Joined

 • Days Won

  50

Everything posted by krs

 1. Odświeżę wątek, w tym roku komarów zatrzęsienie, ciężko wyjść z domu ja ogród, co dopiero na ryby zanabyłem nowy specyfik na bazie Ikarydyny 20% a Moskito Guard w odróżnieniu od deeta nie pali plastiku, jak na razie spisuje sie nieźle, zapach może mało męski ale nie ma dramatu. Nie jest tani ok 40zł, za to jest w metalowej buteleczce
 2. Czas na podsumowanie naszego cyklicznego konkursu "Ryby miesiąca". Spośród zdjęć zamieszczonych na forum w czerwcu postanowiliśmy nagrodzić fotografię kol. @Robertoo z okazałym pstrągiem. Nagrodą w konkursie jest japońska plecionka YGK ufundowana przez Best Rods Center z Rzeszowa. Gratulujemy, nagroda zostanie wysłana do wskazanego punktu RUCH.
 3. Oczywiście że tak przeniesione we właściwe miejsce.
 4. Dzisiejszy san tym razem w starym mieście k. leżajska
 5. jeszcze parę dni temu koło leżajska woda wyglądała tak jak na fotkach poniżej Dzisiaj wiele lepiej napewno nie będzie.
 6. Hehe, San to za parę dni wyleje, nie do łowienia, w Rzuchowie na moście tłumy oglądające nadchodzącą powódź
 7. Nowy kijek z BRC na testach, napiszę o nim później, łowisko nie takie tajne
 8. 8. Aktualizacja ogłoszenia musi zawierać informację o obniżeniu lub podniesieniu ceny.
 9. Kołowrotek całkiem niezłe się spisuje, jak na razie używany kilka godzin i nic nie stuka i nie puka Fakt że przynęty mało wymagające 7-8cm kopyta i 5g główki ale inne daiwy które miałem tłukły się przy takich przynętach wyraźnie, na razie jedyny minus za układanie linki, miałem też jedną brodę, na samym początku, kilka metrów poszło w piach możliwe że było zbyt dużo plecionki nawiniętej, ale jest lepiej. Jako kołowrotek zapasowy niespecjalnie eksploatowany myślę że się sprawdzi, a jak nie to trafi na jakąś spławikówkę którą mam w planach w tym roku potrenować po długiej przerwie.
 10. Wydzielone z wątku Kupiłem dzisiaj... Zauber wrócił do sklepu, zbyt mocno tłukł sie w środku przy byle obciążeniu, trafiłem na felerny egzemplarz. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wziąłem eksperymentalnie tanią Daiwę Ninja LT 2500 za 190zł. Mam co prawda niezbyt dobre doświadczenia z tą marką, dwie poprzenie daiwy które używałem miały podobną przypadłość co odesłany zauber, pisze o kołowrotkach w zakresie cenowym 300-700zł modeli nie pamietam TD coś tam i chyba exceler ale mogę się mylić. Było to dawno i nieprawda sprawdzimy teraz tanią daiwę, w sieci opinie ma dobre. Na pierwszy rzut oka widać że plecionkę nawija tak sobie ale bez dramatu. Używa może ktoś tego medelu ?
 11. Ostatnie drobne zakupy, tanie i całkiem niezłe tuby jaxona, przy okazji tonący slider 6cm i kilka canibali w nowym kolorze na spróbowanie.
 12. Czas na rozstrzygnięcie pierwszego w tym roku konkursu, spośród wielu zdjęć opublikowanych w miesiącu maju wybraliśmy fotografię kol. @domek1995 z pięknym okoniem. Gratulujemy zwycięzcy i zapraszamy wszystkich do zamieszczania zdjęć złowionych ryb, dziękujemy również BRC za ufundowanie nagrody, którą jest 8 splotowa japońska plecionka Xzoga A8.
 13. Na stronie Gminy Kuryłówka pojawiła się informacja na temat oczyszczania wraz ze zdjęciami: http://www.kurylowka.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=19&sub=193&dzialy=19&akcja=artykul&artykul=1590 Ciekawy jest ten fragment: Efektem realizacji projektu będzie przywrócenie właściwego stanu ekologicznego zbiornika wodnego poprzez likwidację zakwitów sinic, bioremediację biologiczną, następnie zarybianie zalewu, monitoring badawczy, nadzór inspektorski. Gmina Kuryłówka będzie zarybiała zalew ?
 14. Przejeżdżałem dzisiaj i faktycznie pływały po zalewie dwa pontony z pojemnikami na pokładzie, może ktoś obeznany w temacie orientuje sie co to za metoda „oczyszczania” ? Fotka z powiększenia, co nieco widać.
 15. Odświeżę wątek, na zalewie pojawił się komunikat z prośbą o zaprzestanie wędkowania w ciągu najbliższych dni - sumie 9!, bo jak piszą w komunikacie "żyłki wędkarskie wplątują się w śruby silniki pontonów", pytanie czy nawet jak nie są przeprowadzane prace (pontonów żadnych nie widziałem) też łowić nie wypada ? Domyślam się że po miesięcznej kwarantannie większość wędkarzy z pewnością się do tego komunikatu zastosuje i zostanie w domach.
 16. Gratuję połowu, przypominam o zasadzie publikowania zdjęć i filmów: - publikujemy zdjęcia wyłącznie ryb żywych w dobrej kondycji, nie zakrwawionych, czystych, nie oblepionych błotem, wykonane w miejscu złowienia.
 17. Przyznam że mieliśmy w planach zorganizowanie w tym roku oficjalnego zlotu, jednak w związku z wiadomą sytuacją zdecydowaliśmy że w tym roku zlotu nie zorganizujemy, przekładamy plany na inny termin.
 18. Miał być Stradic FL ale po namyśle kupiłem za 1/3 kwoty Zaubera 2000, nigdy nie miałem z zaubrami i zaubero-pochodnymi problemów, gdyby był jeszcze ciut lżejszy to już w ogóle kołowrotek na wypasie
 19. U mnie na ogrodzie podobny owad się pojawił, z tego co mówi gogole zwie się oleica krówka, polecam aplikację na telefon Obiektyw od gogole, bardzo fajnie wyszukuje obiekty na zdjęciach. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.ar.lens&hl=pl
 20. A oto nagrody w konkursie, będzie tego więcej o czym będę informował w tym wątku
 21. Ruszamy z kolejną edycją konkursu Ryba Miesiąca, zasady pozostają niezmienne, poniżej krótki regulamin konkursu, zapraszamy do publikacji zdjęć złowionych ryb, każda fotka bierze w nim udział ! Zasady konkursu "Ryba miesiąca": w konkursie biorą udział zdjęcia ryb złowionych w okresie 01-05-2020 do odwołania, opublikowane w dziale Wieści Znad Wody. Wyboru zdjęć oraz nagród dokona grupa administracyjno - moderatorska PSW. W przypadku niewielkiej frekwencji lub niskiej jakości publikowanych zdjęć nagroda miesięczna może nie zostać przyznana, zastrzegamy również możliwość zakończenia lub przedłużenia konkursu w dowolnym momencie bez podawania przyczyny. Przed opublikowaniem wyniku, zwycięzca zostanie poproszony o wyrażenie zgody na udział w konkursie. Nagrody nie podlegają wymianie na gotówkę oraz inne nagrody z puli. Nagrody zostaną wysłane poprzez "paczkę w RUCHu" w terminie do 21dni od dnia wyboru zwycięzcy. Fundatorem nagród w konkursie jest Best Rods Center z Rzeszowa. O nagrodach napiszę wkrótce w kolejnym poście.
 22. Film najlepiej wrzucić na youtube i podać link na forum, nie będzie tego typu problemów.
 23. W wyniku głosowania w ankiecie na Rybę Roku 2019 użytkownicy Podkarpackiego Serwisu Wędkarskiego wybrali fotografię kol. @SHIT_TLER z okazałą brzaną. Gratulujemy zwycięzcy, dziękujemy wszystkim użytkownikom za publikację zdjęć oraz tradycyjnie już zachęcamy do publikowania na naszym forum zdjęć złowionych ryb. Nagrodami dla zwycięzcy są komplet wędkarski Rapala oraz koszulka, nagrody zostaną przesłane do wskazanego punktu. Sponsorem nagród w konkursie jest Best Rods Center.
 24. Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie, pozostało jeszcze 4 dni.
 25. Proszę trzymać się tematyki wątku, powtórzę to poraz kolejny to forum wędkarskie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy