Skocz do zawartości

Mr. R

Aktywni
 • Zawartość

  116
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

20 Excellent

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Łowiłem na wodzie od 1,3 do ok. 2m głębokości, po lewej stronie. Prawa strona, ta płytka i sam nurt nie nadawały się do wejścia- widać było obszary bez lodu.
 2. Dzisiaj 3 godziny z lodu, kompletnie brak brań. Dam sobie jeszcze jedną szansę- woda choć nieduża to jednak musi tam coś być... Czy się mylę?
 3. Gdzie jest już szansa wejścia na lód?
 4. Mr. R

  Jak nie PZW to co?

  Jestem świeżo po lekturze pozwolenia wydanego przez ZO PZW Rzeszów. I to kolejny raz, kiedy to zastanawiam się dlaczego, mając od lat te same wody, wciąż pojawiają się w tym dokumencie błędy i nieścisłości. Abyjednak była to krytyka konstruktywna, to zachęcam włodarzy rzeszowskiego okręgu do lektury pozwolenia z ościennych okręgów. Moim osobistym faworytem jest na tą chwilę okręg Nowy Sącz <,http://www.lowisko.home.pl/pzwnsjomla/skladki-i-oplaty.html>, gdzie papierowe zezwolenie jest poparte dodatkowo świetną interaktywną mapą .https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=17hSoYBa2_9s_U9DtWdhYKj6nZ6g&amp;ll=49.567664750622455%2C20.495098525000003&amp;z=10. A może, w tych mało sprzyjających łowieniu dniach, znajdę innych chętnych do redakcji treści zezwolenia? Za coś "wieńce" trzeba dostać, prawda?
 5. Dzięki wielkie! Byłem dzisiaj w Karinie i podobną informację dostałem - lód nie jest bezpieczny. A to znaczy, że trzeba będzie jeszcze poczekać... No chyba, że gdzieś dalej na południe - wiadomo co na Krzemiennej albo w Hlomczy?
 6. Czy ktoś wie, które z akwenów w okolicy Rzeszowa mają wystarczającą grubość lodu do łowienia?
 7. Mr. R

  Jak nie PZW to co?

  Cześć i gratuluję tematu:) na raz 29 postów przeczytałem Widzę tu z jednej strony bardzo życzeniowe postawy a z drugiej, kilka bardzo rzeczowych wyliczeń. Osobiście, chciałbym jak w sklepie wybrać sobie wodę, ba, miejscówkę i tylko za nią zapłacić. Ale z drugiej strony zieleńsza trawa jest zawsze po drugiej stronie drogi/rzeki i na pewno szybko by mnie sfrustrowana sytuacja, gdybym nie mógł łowić kilkadziesiąt metrów obok. Tyle tytułem wstępu. Moja wizja wędkarstwa w przyszłości jest taka: 1. PZW istnieje, jego struktury odpowiadają jednak podziałowi administracyjnemu kraju. Daje to łatwą orientację co do właściciela i zarządcy wody i jest pewnie 2-3 razy tańsze:) 2. Rzeki podzielone są na dobrze oznakowane odcinki "no kill" i pozostałe, ogólnodostępne (powiedzmy, że na obecnych zasadach). Taki podział umożliwia udostępnianie odcinków "no kill" w ramach opłaty krajowej (tak, tak!) i ich lepszą ich ochronę. Dla ekosystemu rzeki to też będzie korzystne, bo spodziewam się, że odcinki takie spełniać by mogły rolę rezerwatu/ostoi/matecznika dla stąd podstawowych, które zapewniają coroczny dopływ tarlaków i naturalny rozród ryb. 3. Wody stojące podlegają obowiązkowo pod lokalne koło (koła) i dla każdej takiej wody pojawia się dodatkowa dopłata, która jest w 100% przeznaczona na tą wodę. Jeśli nie ma chętnych na jakiś zbiornik, uznawany jest on jako woda no-kill a wszystkie koła danego okręgu solidarnie pokrywają koszty jego ochrony. To kilka podstawowych postulatów:)
 8. Mr. R

  Wisłok

  Taki zestaw śmieci nad Wisłokiem w Pogwizdowie dzisiaj zauważyłem :(. Wie ktoś jak albo komu takie znaleziska zgłaszać?
 9. Mr. R

  Wisłok

  Pogoda na tyle paskudna, że ośmielę się zapytać o brania miętusów- ktoś, coś wie?
 10. Mr. R

  Lipie

  Tak gwoli przypomnienia: w całym okręgu PZW Rzeszów, na wszystkich wodach okręgu, obowiązuje zakaz zabierania karpi. Zakaz obowiązuje od 15 października ale mam nieodparte wrażenie, że nie jest respektowany...
 11. Panowie, @Robin słusznie zauważył, że w RAPR istnieje jasne wskazanie o pochodzeniu ryb służących jako przynęta: "Paragraf IV. [...] 3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby przeznaczone na przynętę, w stanie żywym można przechowywać w pojemniku zapewniającym ich dobrostan lub w siatce jak w pkt 3.5." http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/39226/60/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb__uwaga_zmiany Przepis jest jasny- po co to udawanie nieświadomości i wprowadzanie wątpliwości?
 12. Mr. R

  Wisłok

  Nie miałem czasu pojechać powyżej Rzeszowa więc łowiłem u siebie poniżej Nowej Wsi. Woda wciąż niesie mulistą zawiesinę. Mimo to wyjąłem kilka kleników i pierwszy muchowy dublet:)
 13. Mr. R

  Wisłok

  Gdzie woda w okolicach Rzeszowa jest na tyle przejrzysta by połowić klenie na suchą muszkę i piankowce? Poniżej Rzeszowa, czy powyżej?
 14. Mr. R

  Piankowe żuczki

  O kurde, tak szyvko wszystkie ci poszły? Napisz, jeśli cokolwiek zostało, odbiorę w Rzeszowie
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Komunikat

W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.