Jump to content

Mr. R

Użytkownicy
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jaka jest rzeczywista długość tuby, a jaka samych składów wędki? W jakich metodach i z jakimi obciążeniami sobie poradzi?
 2. Mr. R

  Wisłok

  Też widzę tą korelację: pada w Rzeszowie - śnięte ryby poniżej. Ciężko określić przyczynę ale jeśli chodzi o opryski z pól, to wątpliwe, bo powyżej ani sporo poniżej Rzeszowa nie ma takiej skali problemu choć to rolnicze tereny. Może burzówka zbiera syf z ulic? Ktoś wie jak to jest połączone z rzeką?
 3. Dzisiaj od 14 do 20 łowiłem po raz pierwszy na tym zbiorniku. Bardzo interesująca woda ale i bardzo świeża, wydaje mi się, że potrzebuje jeszcze kilku lat rozsądnego zarabiania. Na dzisiaj brały płotki ok. 15cm i karpiki 25-30 cm. Miejscowy wędkarz potwierdził jednak obecność karpi 6 i więcej kg. Kolejny wypad pod koniec lata:)
 4. Mr. R

  Wisłok

  Zacięcie zdecydowanie dopiero po wskazaniu spławika:) ja używam skórki chleba o wymiarach 1,5x1,5 cm minimum. Jeśli jest dużo brań to nieraz i 2x2cm jest niewystarczająco selektywną przynetą. Takie porcje wymagają sporego ale lekkiego haczyk, co do ułożenia grotu to preferuje schowane go w miekiszu chleba. Długi picker albo lekki feeder może się sprawdzić, zależy od odległości na jakich łowisz. Życzę sukcesów!
 5. Mr. R

  Wisłok

  Z tym centerpinem to podziwiam - zwiniecie kilku kilometrów w ciągu popołudnia będzie na pewno wyzwaniem tak fizycznie jak czasowo. Ja łowię kolowrotkiem matchowym z pływającą żyłką 0,20mm i 2 metrowym przyponem 0,16mm. Na koniec zestawu lekki druciany hak w rozmiarze 4 i spławik o grubej antence montowany na żyłce głównej. Taki zestaw dał mi wiele kleni, moje PB z Sanu to 55cm, a z Wisłoka 55,5cm
 6. Mr. R

  Wisłok

  @kicek To stara wakacyjna metoda łowienia kleni, którą praktykowalem na Sanie i Wisłoku. Polecam Ci zamiast spiningu użyć bolonki bo często dopiero wypuszczenie przynęty na 50+ metrów pozwala dobrać się do tych ostrożnych ryb
 7. @Robertoo możesz opisać jak się ten kijek sprawuje? Również szukam travelka i na papierze ta wędka wygląda dobrze.
 8. Mr. R

  Wisłok

  3 weekend z kolei że spinem na Wisłoku w Jasionce - znowu bez kontaktu z rybą... Ani wobler, ani obrotówki, ani nawet drobne gumki nie dały choćby trącenia klenia ani okonia Jakieś pomysły? Dać tej wodzie jeszcze szansę czy mieliście podobne wyniki i w innych miesiącach?
 9. Dziękuję! W ten weekend dam Wisłokowi kolejną szansę:)
 10. Po kilku wyjsciach bez kontaktu z rybą mam pytanie: gdzie występowały brania? Woda głęboka czy niekoniecznie, o małym uciągu czy przeciwnie? Wobler?
 11. Łowiłem na wodzie od 1,3 do ok. 2m głębokości, po lewej stronie. Prawa strona, ta płytka i sam nurt nie nadawały się do wejścia- widać było obszary bez lodu.
 12. Dzisiaj 3 godziny z lodu, kompletnie brak brań. Dam sobie jeszcze jedną szansę- woda choć nieduża to jednak musi tam coś być... Czy się mylę?
 13. Gdzie jest już szansa wejścia na lód?
 14. Mr. R

  Jak nie PZW to co?

  Jestem świeżo po lekturze pozwolenia wydanego przez ZO PZW Rzeszów. I to kolejny raz, kiedy to zastanawiam się dlaczego, mając od lat te same wody, wciąż pojawiają się w tym dokumencie błędy i nieścisłości. Abyjednak była to krytyka konstruktywna, to zachęcam włodarzy rzeszowskiego okręgu do lektury pozwolenia z ościennych okręgów. Moim osobistym faworytem jest na tą chwilę okręg Nowy Sącz <,http://www.lowisko.home.pl/pzwnsjomla/skladki-i-oplaty.html>, gdzie papierowe zezwolenie jest poparte dodatkowo świetną interaktywną mapą .https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=17hSoYBa2_9s_U9DtWdhYKj6nZ6g&amp;ll=49.567664750622455%2C20.495098525000003&amp;z=10. A może, w tych mało sprzyjających łowieniu dniach, znajdę innych chętnych do redakcji treści zezwolenia? Za coś "wieńce" trzeba dostać, prawda?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy