Jump to content

LuJu

Użytkownicy
 • Content Count

  867
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

LuJu last won the day on January 27

LuJu had the most liked content!

Community Reputation

134 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A co do przyponu, śmiało wal do sklepu wędkarskiego, który ma sprzęt karpiowy i sprzedawców robaczarzy .... przepraszam karpiarzy, a oni ci pokażą jak to zrobić i z czego. Możesz też kupić gotowe, cena podobna, wcale nie takie złe.
 2. Najpierw warto wejść do odpowiedniego pokoju i się przedstawić
 3. To prawda, choć większość jezior jest właśnie wodami płynącymi. Tu chyba nic nie wypływa. Natomiast mapy ewidencji gruntu są ogólnie dostępne i widać tam granice działek.
 4. Na ewidencji gruntu to nie wygląda na 1,5 metra, raczej na 5 ;), ale może mapy są mało precyzyjne...
 5. Niewątpliwie trzeba walczyć z brudasami. To też prawda, że opakowań po robakach i zanęcie nie zostawiają przypadkowi ludzie. Mam jednak pewne wątpliwości czy tam działki dochodzą do linii brzegowej? Nie żebym się czepiał. Chwała właścicielom, że dbają o czystość brzegu. Problemem ogólnopolskim jest jednak bezprawne zajmowanie i grodzenie linii brzegowej zbiorników wodnych.
 6. Należałoby się zastanowić może nad systemem ostrzegania - w końcu to człowiek odkręca "zawór"
 7. Zgodnie z prawem posiadacz odpadów. "...Domniemywa się, że władający powierzchnią ziemi jest posiadaczem odpadów znajdujących się na nieruchomości"
 8. Najprawdopodobniej szczepionka mikrobiologiczna. Coś w stylu EM. Na jakiś czas pewnie jakość wody się poprawi, bo mikroorganizmy zmineralizują zagniwające osady. Kluczowy jest jednak dopływ biogenów (w tym mieści się też zanęta). Jeżeli się go nie powstrzyma, stan wody wróci z czasem do "normy".
 9. Maffinko, spóźniłaś się z 7 lat... kiedyś na odległościówkę zacinało się w tempo...
 10. Solano od prawie 20 lat. Ostatnio mam też z Decathlona - są wygodne i dobrze wykonane.
 11. Woda płynie i są w niej chyba ryby.
 12. No nie wiem czy tak fajnie. Jak teraz jest taka jak w lecie to jaka będzie w lecie...
 13. ... czyli jak odpowiedzieć, żeby nie udzielić jasnej i wiążącej odpowiedzi
 14. Problem w tym że istnieje, i naprawdę zagraża. Według dostępnych modeli skończy się w Polsce z początkiem czerwca, jak już wspominałem
 15. Jak zwykle jest chaos. Po pierwsze nie wydano zakazu pewnych czynności, tylko dozwolono inne domyślnie wykluczając pozostałe. To już daje funkcjonariuszom dowolność interpretacji przepisów, a tak być nie powinno. Druga sprawa, czy przepis, który tu cytujecie, jest w ogóle zgodny z prawem? Bo każde prawo musi być zgodne z prawem nadrzędnym. Prawnicy mówią, że nie są ... ale to nie oni wstawiają mandaty. Trzecia sprawa jest taka, że nasze durne społeczeństwo samo sobie zasłużyło na takie zakazy. W lasach były tłumu, ludzie palili ogniska i piekli kiełbaski. To samo nad wodami. Zobaczc
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy