Jump to content

indian

Użytkownicy
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

indian last won the day on October 16 2018

indian had the most liked content!

Community Reputation

43 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1. Do cieńszej końcówki konicznego wiążesz bezpośrednio muchę. 2. Czasem dowiązywałem cienki odcinek po zużyciu oryginału (czasem, by się wstrzelić w gusta lipasków, kilka muszek w szybkim tempie należy przewiązać :)). Żyłki: Umpuqua, Vision (coś chyba extreme), ewentualnie nawet Strofta z braku innych używałem. 3. Co do kółek nie wypowiem się, gdyż nie stosowałem.
 2. Zapewne chodzi Ci o przypony koniczne. Kupisz bez problemu. Poszukaj w necie, bo w stacjonarnych mogą "obdarzyć Cię" jakimś Jaxonem. Tutaj masz linki: https://www.taimen.com/pl/pl/category/przypony-koniczne/72 https://bogdangawlik.pl/pol_m_Zylki-Przypony-muchowe_Przypony-zylkowe-koniczne-268.html
 3. Kamil, to jedyny, słuszny kierunek
 4. Na to wygląda. Coraz więcej ich na górnym Sanie.
 5. Wow! Można? Można, tylko trzeba ruszyć 4 litery. Tarnobrzeg poszalał z porozumieniami, zapewne wystarczyło w koleżeńskiej atmosferze usiąść z kolegami z innych okręgów i rzeczowo omówić temat. W tym roku olewam okręg Rzeszów i płacę tylko składkę przemyską (w tym wody krośnieńskie). Żal tylko, iż na własnym podwórku mamy urzędasów zamiast gospodarzy wód.
 6. indian

  Domowe wyroby

  Spinn - dzięki za link, chlebek ziołowy trzeba przetestować, a wędlinki wyglądają bosko - zdecydowanie temat do przetestowania. Gabryś, toż to bochenek dla kierowcy TIRa , faktycznie na tydzień dla rodzinki. Możesz mi podpowiedzieć, mniej więcej na którym stoisku jest osiągalny (żonka wybiera się na PTHW po jajka i jakieś inne cuda, więc podrzucę jej temat, tylko nie chce, żeby pół dnia krążyła)?
 7. indian

  Domowe wyroby

  Jasne Gabryś, też lubię swojskie, dobrej jakości wyroby, a cena musi być odpowiednia, a jeśli jak pisze "kafel" waga ok. 2,5 kg, to wychodzi podobnie jak u mnie, natomiast tak jak pisałem, kupuję w małym sklepiku na wsi i ponad 15zł/kg, trochę mnie zdziwiło (po marketowych cenach), ale ta skórka (chleb na kapuście) robi robotę . To, że warto jest bezdyskusyjne, ale zapytać zawsze warto, teraz wiem, że za ten chlebek to raczej normalna cena (myślałem, że przepłacam), dzięki.
 8. indian

  Domowe wyroby

  Dzięki Gabryś, cena lekko powala, ale raz na jakiś czas można poszaleć
 9. indian

  Na grzyby

  To już prawie mała przetwórnia
 10. indian

  Na grzyby

  Gabryś, a ja zastanawiałem się do czego Ci potrzebne autko w kombiaku :). Niezłe zbiory!
 11. indian

  Na grzyby

  Najprościej, trzy cechy: 1. Kolor pomarańczowy, wpadający nawet w blady róż, w zależności od stanowiska oraz czasem lepiej, czasem mniej widoczne ciemniejsze kręgi na kapeluszu. 2. Zawsze wyraźna dziurka w nóżce (jak u kani, pusty w środku trzon). 3. Zawsze po przekrojeniu, uszkodzeniu POMARAŃCZOWE (wręcz fluo) mleczko. Możliwość pomylenia na pierwszy rzut oka, chyba tylko z wełnianką, która ma jednak bardzo charakterystyczne białe strzępki na kapeluszu. Jedyny problem w naszych (podrzeszowskich) lasach, to znaleźć ich stanowisko.
 12. indian

  Domowe wyroby

  Gabryś z ciekawości jaka jest cena takiego chlebka na PTHW. Wyprowadziłem się z miasta i mam dostęp do fantastycznego chlebka (z pyszną gruubą skórką), ale w cenie ponad 15pln/kg. Rapala, mam mała prośbę, możesz podrzucić sprawdzony przepis na nalewkę z pigwy (ewentualnie z pigwowca). Jakie masz doświadczenia z pigwą i pigwowcem (co jest lepsze na nalewkę?).
 13. indian

  Na grzyby

  Niedzielny spacerek z żonką po głogowskich lasach i zaskoczenie - rydzyki!
 14. Zapewne jak w większości przypadków nie doczytali RODO, albo nie rozumieją zakresu regulacji i będą zasłaniać się Rozporządzeniem, które nota bene w tym wypadku nie ma nic do rzeczy :). Tak na marginesie (pytanie do skowron555, gdyż widzę, że "siedzisz mocno w temacie"), czy nie ma jakichś regulacji, na mocy których np. miasto, gmina lub inna instytucja są zobligowane do rekultywacji zbiorników. Pytam, gdyż w latach 80-tych jeździłem nad ta rzeczkę dość często (wtedy jeszcze bardzo urokliwa i rybna), ale pamiętam, iż woda była wtedy podobno skażona rtęcią ze składowisk Polamu, zatem w osadach dennych zbiornika musi znajdować się cała tablica Mendelejewa (biorąc pod uwagę odprowadzanie ścieków gospodarczych i przemysłowych). Zbiornik jest niesamowicie zaniedbany. Może jest jakieś panaceum? Gdyby to była sprawa jedynie jakiegoś pisma, inicjatywy (trochę na s jest na forum), a możliwa formalnie ....
 15. Zmiany poziomu wody nie oczekiwałbym (tu raczej w grę wchodzi gospodarka wodna w kontekście ochrony przeciwpowodziowej i zapewnienia odpowiedniego przepływu wody dla turbiny, co raczej nie ma związku ze zmianą przepływu wody po ewentualnym odmuleniu), natomiast w trakcie odmulania z pewnością zmieni się kolor wody
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy