Jump to content

kedar

Użytkownicy
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakie zawody? W wykazie zawodów PZW nic nie ma na ten temat.
 2. Ja używam Lorpio Feeder Specjal pomieszaną z gliną plus białe robaki. Na Wisłoku sprawdza się znakomicie.
 3. Na stawie nr 1 no kill można całkiem przyjemnie połowić w tym sezonie. Biorą karpie, karasie, liny, amury. Ostatnio nawet zębaty puknął w dumbelsa podczas zwijania zestawu i zapozował do fotki. Na fotkach kilka gatunków rybek z ostatniej niedzieli.
 4. A ja mam i polecam kijek castingowy w zbrojeniu spiralnym XZOGA TAKA G 5kg Kijek w jednym kawałku 6'6''. Czasami pojawiają się na forach wędkarskich za 5-6 stówek. Co do c.w. 80 gr to da radę ale to max. jego możliwości. Myślę, że spełniłby twoje oczekiwania w 100%.
 5. Ja łowię dużo nanofilem, używam średnic 0,04 i 0,06 mm. Ja sobie chwalę użytkowanie nanofilu jednak trzeba spełnić dwa warunki. Po pierwsze to stosować nanofil w kolorze zielonym ( jak dla mnie zdecydowanie lepiej trzyma na węzłach w porównaniu do białego), po drugie stosować dowiązany przypon do którego wiążemy przynętę (ja stosuję FC 0,10 i sobie chwalę) oraz stosować odpowiednie sprawdzone węzły. Nanofil 0,04 stosuję głównie na wodach stojących do połowu wzdręg i okoni jeśli chcę rzucać jak najdalej, 0,06 mm to głównie okoć i połów na rzekach. Na nanofil 0,04mm i jaskółkę na główce 1,5 grama wyciągałem bez problemów przyłowy (szczupaki i bolenie w granicach 60cm). Używam kołowrotka z nienagannie pracującym hamulcem shimano Twin Power 2500.
 6. kedar

  Lipie

  Inne gatunki ryb mają się całkiem dobrze. Leszcze , liny, karasie są zdrowe i świetnie żerują. Tylko jak się zarybia zmaltretowanym kroczkiem, to potem są problemy.
 7. Na Lipiu lód ma ponad 15cm, można śmiało łowić.
 8. Gdzie jest ta lista zawodów?
 9. Rzeszów jest "lepszy" bo mamy górny wymiar karpia 60cm......szkoda że to jedyny gatunek (zresztą obcy w naszych wodach) chroniony górnym wymiarem ochronnym. Normalnie żenada....a co z naszymi rodzimymi gatunkami ryb, szczególnie drapieżniki i łososiowate??? http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/21218/ochrona_ryb_2018_r
 10. Hmmm bardzo śmiała teza. Chyba jednak jest dokładnie odwrotnie.
 11. Dla mnie akurat w tym względzie nie ma żadnej różnicy.
 12. Z tymi jednoskładnikowe to wg. mojej opini nie do końca jest tak jak pisze krs. Mają też wiele zalet np. płynniejsze ugięcie. Dla przykładu jednoskład MHX-a o c.w. 1-6 gr.w porównaniu z dwuskładem na tym samym banku to zupełnie inne kije. Pierwszy wolniejszy, z płynnym pełnym ugięciem. Drugi zdecydowanie szybszy i ugięcie już nie takie. Osobiście szczególnie w castingu preferuję jednoskłady. Choć do łowienia w rzekach używam też casta 2,75m w dwuskładzie i dobrze mi się nim łowi. Dla mnie jednoskłady to świetne narzędzia połowowe, których jedyną drobną wadą są "małe" trudności w transporcie.
 13. kedar

  Lipie

  Wczoraj ryba żerowała bardzo dobrze, szczególnie karpie i leszcze. Sam wychowałem dwa karpie na pięć holowanych i grubo ponad 10 leszczy. Przeżyłem również niezłą przygodę, gdy w trakcie holu leszcza, gdy odwróciłem się po pobierak na drugim feederku nastąpiło atomowe branie po którym wędka wyskoczyła z podpórek i w ekspresowym tempie odpłynęła a ja zostałem z rozdziawioną gębą. Na szczęście po dowiązaniu pilkera do karpiówki po ok.10 min rzucania udało się zaczepić i wyholować wędkę na której nadal o dziwo był karp,. Jednak nie zechciał zapozować do fotki i po dalszym 15 min holu i doprowadzeniu w pobliże podbieraka zrobił atomowy odjazd po którym rozprostował bezzadziorową 14.
 14. kedar

  Lipie

  Dzisiejsza poranna sesja z feederkami była dedykowana leszczom. Jednak w zanętę weszły karpie, i brania leszczy szybko się skończyły. Kilka rybek jednak zapozowało do fotki. Bardzo przyjemnie spędzony poranek .
 15. kedar

  Wisłok

  Woda powyżej Boguchwała trącona, ale jak najbardziej do łowienia. Dzisiaj na feeder brały świetnie. Cały przegląd gatunków, głównie leszcze i świnki.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy