Jump to content

kedar

Użytkownicy
 • Posts

  45
 • Joined

 • Last visited

Reputation

41 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wisłok i zalew powinny być przynajmniej w granicach miasta łowiskami no kill. Taki rzeźnik psuje niestety nam wszystkim opinie .
 2. Ja też nabyłem „staruszka” . Stara dobra konstrukcja na ślimaku 😊
 3. Raczej chwilowo nie połowisz.
 4. Z całej tej dyskusji jasno wynika potrzeba objęcia zalewu formułą no kill - to rozwiąże problem mięsiarzy. Jedyna ryba w miarę chroniona na wodach okręgu rzeszowskiego to karp !!!!. Ma nawet górny wymiar ochronny (jako jedyny gatunek). W naszych realiach zabieranie szczupaka czy sandacza powyżej 75cm to zbrodnia dla ekosystemu. Skoro karp ma górny wymiar 60cm to 75cm dla szczupaka i sandacza pozwoliło by mieć nadzieję na udane połowy za kilka lat. Pozytywne jest to, że coraz więcej wędkarzy rozumie, że ryby to kumple a nie żarcie.
 5. kedar

  Lipie

  Lipie powoli się odradza, jeśli chodzi o nasze rodzime gatunki. Na pewno nie było zarybianie chorym kroczkiem w ilościach hurtowych jak w poprzednich latach. Teraz można w końcu w spokoju połowić ładne leszcze. No kill się super sprawdza.
 6. Sprzęt fajny.......tylko żebyś się szybko nie zniechęcił. Casting ultra light jest raczej zarezerwowany dla zaawansowanych fanów tej metody. Ja osobiście najlżejszy zestaw castingowy mam od 5gr do 10gr i rzadko nim śmigam. Dla mnie spinning jest zdecydowanie lepszą opcją w zakresie wyrzutu 1-6gr a przyjemny casting zaczyna się od 7gr w górę. Jeśli zaczynasz przygodę z castem to kolega krs świetnie opisał idealny zestaw dla początkującego. Przekonasz się o tym po pierwszej brodzie, bo nanofila 0,06 na pewno łatwo nie rozplączesz.
 7. Jakie zawody? W wykazie zawodów PZW nic nie ma na ten temat.
 8. Ja używam Lorpio Feeder Specjal pomieszaną z gliną plus białe robaki. Na Wisłoku sprawdza się znakomicie.
 9. Na stawie nr 1 no kill można całkiem przyjemnie połowić w tym sezonie. Biorą karpie, karasie, liny, amury. Ostatnio nawet zębaty puknął w dumbelsa podczas zwijania zestawu i zapozował do fotki. Na fotkach kilka gatunków rybek z ostatniej niedzieli.
 10. A ja mam i polecam kijek castingowy w zbrojeniu spiralnym XZOGA TAKA G 5kg Kijek w jednym kawałku 6'6''. Czasami pojawiają się na forach wędkarskich za 5-6 stówek. Co do c.w. 80 gr to da radę ale to max. jego możliwości. Myślę, że spełniłby twoje oczekiwania w 100%.
 11. Ja łowię dużo nanofilem, używam średnic 0,04 i 0,06 mm. Ja sobie chwalę użytkowanie nanofilu jednak trzeba spełnić dwa warunki. Po pierwsze to stosować nanofil w kolorze zielonym ( jak dla mnie zdecydowanie lepiej trzyma na węzłach w porównaniu do białego), po drugie stosować dowiązany przypon do którego wiążemy przynętę (ja stosuję FC 0,10 i sobie chwalę) oraz stosować odpowiednie sprawdzone węzły. Nanofil 0,04 stosuję głównie na wodach stojących do połowu wzdręg i okoni jeśli chcę rzucać jak najdalej, 0,06 mm to głównie okoć i połów na rzekach. Na nanofil 0,04mm i jaskółkę na główce 1,5 grama wyciągałem bez problemów przyłowy (szczupaki i bolenie w granicach 60cm). Używam kołowrotka z nienagannie pracującym hamulcem shimano Twin Power 2500.
 12. kedar

  Lipie

  Inne gatunki ryb mają się całkiem dobrze. Leszcze , liny, karasie są zdrowe i świetnie żerują. Tylko jak się zarybia zmaltretowanym kroczkiem, to potem są problemy.
 13. Na Lipiu lód ma ponad 15cm, można śmiało łowić.
 14. Gdzie jest ta lista zawodów?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy