Skocz do zawartości

kedar

Aktywni
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

18 Good

O kedar

 1. Wedka jednosklad

  Hmmm bardzo śmiała teza. Chyba jednak jest dokładnie odwrotnie.
 2. Wedka jednosklad

  Dla mnie akurat w tym względzie nie ma żadnej różnicy.
 3. Wedka jednosklad

  Z tymi jednoskładnikowe to wg. mojej opini nie do końca jest tak jak pisze krs. Mają też wiele zalet np. płynniejsze ugięcie. Dla przykładu jednoskład MHX-a o c.w. 1-6 gr.w porównaniu z dwuskładem na tym samym banku to zupełnie inne kije. Pierwszy wolniejszy, z płynnym pełnym ugięciem. Drugi zdecydowanie szybszy i ugięcie już nie takie. Osobiście szczególnie w castingu preferuję jednoskłady. Choć do łowienia w rzekach używam też casta 2,75m w dwuskładzie i dobrze mi się nim łowi. Dla mnie jednoskłady to świetne narzędzia połowowe, których jedyną drobną wadą są "małe" trudności w transporcie.
 4. Lipie

  Wczoraj ryba żerowała bardzo dobrze, szczególnie karpie i leszcze. Sam wychowałem dwa karpie na pięć holowanych i grubo ponad 10 leszczy. Przeżyłem również niezłą przygodę, gdy w trakcie holu leszcza, gdy odwróciłem się po pobierak na drugim feederku nastąpiło atomowe branie po którym wędka wyskoczyła z podpórek i w ekspresowym tempie odpłynęła a ja zostałem z rozdziawioną gębą. Na szczęście po dowiązaniu pilkera do karpiówki po ok.10 min rzucania udało się zaczepić i wyholować wędkę na której nadal o dziwo był karp,. Jednak nie zechciał zapozować do fotki i po dalszym 15 min holu i doprowadzeniu w pobliże podbieraka zrobił atomowy odjazd po którym rozprostował bezzadziorową 14.
 5. Lipie

  Dzisiejsza poranna sesja z feederkami była dedykowana leszczom. Jednak w zanętę weszły karpie, i brania leszczy szybko się skończyły. Kilka rybek jednak zapozowało do fotki. Bardzo przyjemnie spędzony poranek .
 6. Wisłok

  Woda powyżej Boguchwała trącona, ale jak najbardziej do łowienia. Dzisiaj na feeder brały świetnie. Cały przegląd gatunków, głównie leszcze i świnki.
 7. [S] Pudełko z woblerami i nie tylko

  Chętnie zabiorę te cukiereczki. Szczegóły na priv.
 8. Zestaw much

  Poproszę 2 zestawy: na 8- kach (ten z biedronkami) oraz drugi na 8 i 10. Szczegóły na priv.
 9. wędka do suchej muchy do 1500zł

  Na takie niewielkie i zakrzaczone rzeczki osobiście używam Fibatube 7' #3/4 (wędka zbrojona z blanku). Jak dla mnie sprawdza się znakomicie i ma akcję jaką sam preferuję i pewnie jakiej sam poszukujesz. Zastanów się nad kijami w więcej niż dwóch kawałkach, bo akurat w tej długości i klasie wędek wg. mnie każde łączenie tylko usztywnia patyk co czyni wędkę szybszą......a przecież nie o to nam chodzi . Życzę owocnych poszukiwań.
 10. Wędkowanie podlodowe

  Tak na szybko to mam kilka możliwych przyczyn: okoń to płochliwa ryba, na płyciznach pojawia się zwykle z samego rana i pod wieczór, w dzień siedzi raczej na głębszej wodzie. Ważne jest żeby zaciemniać przerębel w którym łowimy, światło je płoszy. Okoń preferuje raczej twarde dno, (choć czasami bierze nad mułem, to zwykle w pobliżu twardego dna). Czasami trzeba trochę powiercić żeby namierzyć pasiaki (na 3h to powinieneś wywiercić minimum 50 dziur). Moim zdaniem żyłka 0,06mm to nieporozumienie, dobra jest do zawodniczego łowienia drobiazgu a nie do rekreacyjnego połowu pasiaków. Sam używam minimum 0,10 do mormyszki i 0,14 do blaszki. Jeśli nastawiasz się rekreacyjnie na okonia to nie ma co nęcić. Zanęta jest dobra na białą rybę i na zawody. Pomijam tu wielkości i kolory mormyszek i blaszek. I na koniec najważniejsze….na mormyszce musi być ochotka
 11. Wisłok

  To tylko awaria rury ciepłowniczej - MPEC Rzeszów barwi wodę na taki kolor.
 12. jak podejść klenie

  Na Sanie często łowię klenie brodząc środkiem rzeki z prądem i wykonując długie rzuty pod sam brzeg. Kilkanaście razy ładne klenie brały dopiero jak nurt prostował sznur i zabierał muchy w expresowym tempie. Początek ruchu muchy (szczególnie jeśli był to duży goddard sedge) działał na klenie jak magnes:)
 13. Ulubiona metoda muchowa

  Ulubiona metoda .…..trudne pytanie, każda muchowa , choć uwielbiam suchą (….i dlatego mam najwięcej sprzętu do tej metody). Generalnie łowię w zależności od pory roku, stanu wody, siły wiatru …..i aktualnego natchnienia. Łowię na wędki od #3 do #6. Poniżej orientacyjne zestawienie najczęściej stosowanych zestawów i metod które stosuję na górnym Sanie. Decyzję na który zestaw i jaką metodą będę łowił w danym dniu podejmuję zawsze dopiero nad wodą (zawsze wożę 2-3 zestawy w bagażniku;)). Moim zdaniem w naszej "jedynie słusznej metodzie" już samo obcowanie ze sprzętem to duża przyjemność....a jak jeszcze ryby biorą....to się nie da opisać....trzeba spróbować. Ostrzegam tylko, że to się często kończy dużymi nieplanowanymi wydatkami:D. Muszkarstwo trwale uzależnia:). luty - kwiecień (nimfa, streamer, mokra, sucha) Talon ITM 11’9” #6 – nimfa, mokra Orvis TLS 9’6” #6 – streamer , nimfa, sucha maj – czerwiec (sucha, nimfa) Fibatube 8’ #4/5 - sucha Sage DS2 9’ #5 – sucha, nimfa lipiec – sierpień (sucha, nimfa, mokra) Fibatube 7’ #3/4 - sucha Talon ITM 11’9” #6 - nimfa, mokra wrzesień – grudzień ( sucha, nimfa) Talon 8’1” #2/3 – sucha Sage SPL 8’9” #3 – sucha, nimfa
 14. Górny San - od źródła do m. Przemyśl

  Ja też dzisiaj po południu łowiłem na Sanie poniżej Hoczewki, i mam mieszane odczucia.....zero kontaktów z wymiarowym pstrągiem, za to ładnych lipieni wycholowałem 7szt. Jakieś fatum, w moich miejscówkach gdzie zawsze czekał dyżurny pstrąg brały tylko lipienie. W akcie desperacji jeden pewny dołek zaatakowałem agresywnie dwoma glajchami.....co skończyło się braniami 3 ładnych lipieni.
 15. Wielopolka

  Zgadzam się w 100% - "krutka nimfa" to na pewno nie jest metoda muchowa. Kolega Szwagier pytał zaś o typowo muchową metodę krótkiej nimfy, znanej w świecie jako polish nymph.
×