Jump to content

Lessie

Użytkownicy
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam! To może świadczyć o tym , że rybka jest jeszcze w rozproszeniu ?. Cieszy natomiast fakt, że aktywniej zaczyna żerować. Woda ciągle idzie do dołu to wynik prac remontowych na zaporze czy mamy taką posuchę?. Pozdrawiam!
 2. Witam serdecznie! Każda złowiona rybka cieszy ,a i rybka cieszy się wolnością , moje gratulacje ! W związku z tym mam pytanko - na jakiej głębokości aktualnie rybkę można zobaczyć?. Pozdrawiam!
 3. Moje gratulacje, a wróbelki ćwierkały że czar połowu suma na Soline bezpowrotnie przeminął ?
 4. Witam! Stan wody jak z połowy maja i początku lipca ,ciągle pada i tak co najmniej do soboty.Woda ostro poszła do góry w ciągu ostatniej doby 5mln.m3.
 5. Gabriel,zupełnie nie oto chodzi rzecz się ma nie filozofii lecz w para rzyci , a jeśli chodzi o mnie to ja nie jestem każdy, szczególnie wtedy kiedy oddając się swojej pasji , staram się innym również nie przeszkadzać w tym co ukochali.
 6. Od siebie dodam , że również doświadczam podobnych sytuacji na zbiorniku Solińskim . Uważam to za brak podstawowych elementów kultury wędkarskie,j żeby nie powiedzieć dosadnej.
 7. Gabriel, dokładnie, nie podejmuje dyskusji w kwestiach zasadniczych, a doprecyzowując swoją wypowiedz dodam - prawo o ruchu drogowym zwęża definicję pojazdu do ruchu drogowego.To Ustawa Kodeks Karna(KK) używa pojęcia "pojazd mechaniczny" oraz inny pojazd. KK odnosi się do ruchu lądowego ,wodnego,powietrznego. SN w uzasadnieniu wskazał m.in.,iż - "istnieje pewien logiczny związek pomiędzy różnego rodzaju kategoriami pojazdów poruszających się wyłącznie przy użyciu siły mechanicznej . Są to na ogół pojazdy , którymi kierowanie - ze względu na ich szybkość poruszania się lub rozmiary oraz automatyzm działania-stwarza zwiększone wymagania zachowania sprawności fizycznej i psychicznej przy poruszaniu się w ruchu drogowym.Te właśnie względy zdecydowały o wyodrębnieniu w przepisach prawa karnego i prawa o wykroczeniach osobnej kategorii omawianych pojazdów , którą należny traktować w sposób ściśle dostosowany do własnej cechy, polegającej na ich poruszaniu się wyłącznie za pomocą siły mechanicznej i nie można tej kategorii modyfikować wyłącznie w drodze interpretacji obowiązujących w tym zakresie przepisów." Ponadto SN zauważył , "pojazdy poruszane siła mechaniczną (pochodzącą od silnika) stwarzają większe wymagania zachowania sprawności fizycznej i psychiczne przy ich prowadzeniu nie tylko ze względu na szybkość poruszania ,ale także z uwagi na automatyzm działania.Z tego wynika, że lódź żaglowa zaopatrzona w silnik przyczepny należny uznać za pojazd mechaniczny. Z roku na rok obserwujemy coraz większą ilość i rodzaj sprzętu wodnego, również tego niezarejestrowanego ,świadczy to o naszej zamożności ale i poszanowaniu prawa również przez organy powołane do jego przestrzegania. Nad Solinę wkrada się z roku na roku coraz agresywniejsza komercja, o ciszy w sezonie można zapomnieć. Dla nas wędkarzy jest najważniejszy nasz los , który zawsze jest traktowany po macoszemu . Moja intencją jest pociągniecie wątku, który używa UK "inny pojazd" , którego zdefiniowanie nastręcza nam tylu problemów.
 8. Witam! temat jak najbardziej aktualny,myślę,że na tej Klimkówce to byli jacyś przebierańcy .Nie ma zgody na prostą odpowiedz policjanta ponieważ to nie on tworzy prawo i nie on jest do jego interpretowania ,sprawę oddajemy do sądu, to sąd zdecyduje czy dętka od traktora , łódka zanętowa, ponton , materac jest pojazdem mechanicznym. A tak na serio w tym chorym kraju na szczęście mamy prawników , którzy ogarniają temat.Pozdrawiam!
 9. Witam ponownie,od siebie mogę dodać ,że od 1 lipca do 4 lipca różnica na rezerwie wodnej zmieniła się o 10mln.m3 (+) ,pomimo dużego zrzutu dobowego -2,7.Więc wcale mnie nie zdziwił fakt ,ze np.sandacz nie bierze. Ale ...żeby połowić z biegu np.płoć i leszczyki ( bez względu na miejsce mamy przecież lato) łowimy delikatnie delikatnie , nęcimy markowymi zanętami .
 10. Witam,szukamy miejsc płytkich, na Solinie to 5-6 m.,nęcimy obficie zanętami markowymi płociowo - leszczowymi po godzinie możemy liczyć na pierwsze brania . Na przynęty po pierwsze sprawdzą się smakowe ciasta z nostrzykiem lub czosnkiem , a na leszcza dodatkowo makaron al dente typu gwiazdki również z nostrzykiem lub czosnkiem.To recepta na weekend.Pozdrawiam!
 11. Proszę zauważyć ,że pozwolenie wodno prawne firma czy zakład może sobie mieć rzecz w tym czy było ono pozytywnie zaopiniowane czy strona będąca właścicielem spornego terenu wyraziła na to zgodę ?np. (ZO PZW ) a może firma owszem zleciła sobie a muzom wykonanie pozwolenia wodno prawnego i na tym koniec a może jeszcze co innego !!.Koniecznie musi to rozstrzygnąć urząd marszałkowski i moim skromnym zdaniem powinien nałożyć sankcje jeżeli się okaże ,że to np.samowolka.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy