Jump to content

maniekman

Użytkownicy
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

maniekman last won the day on March 13 2016

maniekman had the most liked content!

Community Reputation

97 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

832 profile views
 1. Cześć, dzisiaj po długiej przerwie łowiłem na Wisłoku. Woda bardzo niska. Złowiłem około 30 kleni w wielkości od 15 do 30 cm w dwie godziny. To mój najlepszy ilościowo wynik w życiu.
 2. Woda w Rzeszowie jest żółto brązowa bo kwitnie, nie tylko na Wisłoku ale i na Zalewie.
 3. Byłem w Babicy powyżej mostu tam gdzie wpływa Gwoźnica. Ta mała rzeczka niesie muł i "brudzi" Wisłok. Sukcesów nie było, jeden kleń taki ze 20 cm na 3 godz. łowienia.
 4. Witajcie, czy ktoś może wie jaki kolor ma woda powyżej Rzeszowa, Zarzecze, Babica?
 5. Już mam dość takiej wiosny. Jak nie mróz to deszcz.... Zostają filmy na youtube o łowieniu...
 6. Cześć, Byłem w Trzebownisku poniżej mostu z muszką. Łowiłem na suchą i mokrą, na brania nie można narzekać było dużo ale rybki małe. Mogę powiedzieć, że to było dobre kilka godzin. Wkurzony jestem tylko na to że na prawym brzegu wyrąbali wszystkie drzewa i krzaki. Dawniej można było wrzucić konika pod gałęzie i tam właśnie stały ryby, a teraz co? To samo zrobili w Lubeni tylko lewy brzeg....
 7. Połowić się da ale zimno, ponuro, szaro... i jeszcze do tego nic nie złowiłem.... tylko pokrzywy nieśmiało wystawiają listki spomiędzy uschniętych badyli... oczywiście na odcinku gzie łowiłem bo Andre gratuluję pięknego jaziora.
 8. Kiedyś w Lubence też było pełno ryb. Moja teoria jest taka że życie w wodzie zabijają pralki automatyczne. Dawniej na wsi mimo używania proszku woda z prania wylewane była do ziemi. A teraz rozwinęła się kanalizacja ( głównie w kierunku najbliższych rzek) i stąd brak w nich życia. Bo ze ściekami naturalnymi przyroda sobie poradzi a Ariele Omo i inne poprostu się nie rozkładają.
 9. Byłem wczoraj w Zarzeczu na moście w południe. Woda lekko trącona, nie jest wysoka. Powiedziałbym że przepływ zwykły wiosenny. Zdecydowanie da się łowić.
 10. Czyli najlepiej jakbym jeszcze spróbował jakieś inne linki z moja wędką 5. Cały ostatni sezon miałem 5dt z wędką 5 i nie narzekałem ale jeśli może być lepiej to czemu nie spróbować. ;-)
 11. No tak zapewne 5dt czy lżejszym można wrzucić muchę pod zwisajace gałęzie delikatniej bo taka jest budowa sznura ale łatwość rzutu wf jest dla mnie zaskakująca.
 12. Panowie, czas odświeżyć temat. Jestem po pierwszym machaniu nad wodą w tym roku ale zamiast linki 5dt mam 6wf oczywiście wędką też 6 i moje odczucia są takie, że linka wf jest 100x lepsza niż dt. Być może to odczucie machaniu wogóle cięższym kijkiem ale w tej chwili jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo to wiało jak cholera a linka leciała prawie tam gdzie chciałem :-). Wędkę 5 będę używał do suchej muszki a 6 do streamera i mokrej. Taki mam plan :-).
 13. Ja też tam byłem w niedziele, przeszedłem sobie od mostu do zalewu z muchówką, nic nie złowiłem, wiało ze hoho. Spławikowcy narzekali na brak brań, nawet usłyszałem, że ryba w zimie przez przebudowę tamy spłynęła do Wisłoka :-)
 14. Zobaczcie jak Pani robi fulldressa w palcach...
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy