Jump to content

Gajowy Marucha

Użytkownicy
 • Content Count

  290
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Gajowy Marucha last won the day on April 1

Gajowy Marucha had the most liked content!

Community Reputation

134 Excellent

Recent Profile Visitors

1,320 profile views
 1. Serdeczne dzięki. Zależy mi raczej by zajechać z własną przyczepą, bo to frajda dla dzieci. No i po drodze nocka czy dwie w Zwierzyńcu, tradycyjnie już. Z degustacją miejscowego piwa oczywiście A tak wracając do wędkarstwa... Da się blisko tych plaż powędkować z brzegu? Rekreacyjnie gruncik lub spławik.
 2. Fajne klimaty. Co roku mam ochotę się tam wybrać, ale nie bardzo widzę bazę pod przyczepę kempingową... jeszcze z dziećmi. Możesz mi zdradzić w którym miejscu siedzisz, bo widzę że dojazd OK. Trzeba tam się dogadywać z jakimś właścicielem? Jest tam jakaś płytka woda i bez mułu, żeby dzieci się popluskały?
 3. Gajowy Marucha

  Muchy

  Jestem zainteresowany muchami. Gdzie można odebrać? Wysyłka oczywiście możliwa?
 4. Żadnych z sieciówek nie znam...ale doradzę, jak mogę Ja z Solano byłem zadowolony - szkła dalej są w dobrej formie, ale pękła mi oprawka (być może z mojej winy, ale nie zarejestrowałem tego faktu). Bywa... Kupiłem kiedyś "na szybko" jakieś Jaxony, bo nie było wyboru w sklepie i powiem Ci jedno - pod każdym względem nie dorównują moim leciwym Solano. Także... lepiej odłóż zakup innego sprzętu a dołóż do porządnych okularów. Akurat Solano nie zrujnuje jakoś kieszeni. Miałem też wędkarskie Shimano i też dawały radę, ale akurat szkła miały ciemne, a doszedłem do tego, że jednak wolę rozjaśniające. Pomyśl czy wolisz mieć np. teraz echosondę (bo widzę, że szukasz) czy dobry wzrok na lata (kto Ci będzie przynęty wiązał jak zmarnujesz wzrok jakimś badziewiem?) Poza tym komfort noszenia też może być zupełnie różny - od zastosowanych materiałów po wyprofilowanie oprawek czy parujące szkła. Moje z tej samej linii, tylko z jasnymi szkłami i chyba jeszcze mają szkiełka z boku: https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/solano-okulary-polaryzacyjne-solano/s/13881 Fortuny nie kosztują, prosty model. Lektura o kolorach soczewek: https://www.solano-fishing.pl/fishing-line,169.html
 5. Wszystkiego, oprócz wody, niestety. Ja niestety wszędzie nad San mam ponad 100 km, więc nie znam tam myśliwych.
 6. Pomyśleć, że dolny San kiedyś prawie gotował się od kleni...
 7. Niektórzy mogą się zdziwić, że te nie kłute ryby jakoś nie chcą brać. Może się okazać, że pod nieobecność wędkarzy kłusole w wielu miejscach zrobili swoje na niskiej wodzie.
 8. Gajowy Marucha

  PRZYWITAJ SIĘ

  Witaj Prawie z krzesła spadłem... bo czasem zastanawiam się, gdzie się podziali ci ludzie, tak aktywni kilka lat temu na forum.
 9. W tzw. normalnym roku, pewnie byśmy na siebie wpadli nad wodą, bo lubimy te same miejscówki Jednakże pewnie będę musiał na ten sezon wrócić do najbliższych łowisk, czyli niestety O. Rzeszów. Zdaje się, że odpuściłeś go w tym roku Moje przedszkolaki już będę siedzieć pewnie co najmniej do września w domu, więc pozostaną ultraszybkie wypady, z jak najkrótszym dojazdem. Muszę to szybko przemyśleć, bo nie w smak przenosić mi członkostwo do starego, niezbyt jarego okręgu. A plany, jak co roku, były taaaaaaaaaaaakie ambitne - San, Myczkowce, może Solina, górna Wisłoka... Wszystko jedzący Chińczycy je w tym roku pozamiatali.
 10. Po wybraniu "Członek PZW" pojawia się - cyt. "Jestem członkiem PZW i opłaciłem składkę członkowską PZW na rok 2020 r w moim Kole" Także, jeśli ktoś, tak jak np. ja, nie zdążył nigdzie opłacić składki członkowskiej, to tu tego nie może zrobić. Może sobie dofinansować - jak za przysłowiowe zboże - okręg Rzeszów, jako niezrzeszony. Ten okręg korzysta z okazji i "chwyta się brzytwy".
 11. Chyba zrobię sobie maseczkę na ryby z... moskitiery albo czegoś równie przewiewnego Zawsze to dla oka naszej czujnej władzy, która nakazała wlepiać kary maksymalne, jest w zgodzie z nakazem. Oczywiście będę jej używał tylko, gdy w pobliżu nie będzie żywego ducha, a wątpię by ktoś chciał się pakować w miejsca, w których mam zamiar łowić.
 12. Dlatego też w zeszłym roku przeniosłem się do koła w Zagórzu, ale nie miałem czasu jechać przed pandemią opłacić a teraz jazda w takim celu to prawie zbrodnia... Myślę właśnie czy nie opłacić w Nozdrzcu, bo mam działkę rolną niedaleko i miałem jechać trochę krzaków wykarczować, a to mi wolno przy obecnych obostrzeniach w poruszaniu się. Mieszkam na zachód od Dębicy, więc to ponad 100 km. Szkoda, że nie będę mógł przy okazji powędkować. Dzięki Koledzy za wyjaśnienia. Tym bardziej chcę zostać w O. Krosno, że wyczytałem dziś o nowym No kill, do którego z działki mam kilka km
 13. Takie perełki to na wystawę a nie do wody
 14. W obrębie jednego okręgu to pewnie nie ma problemu, ale np. opłacając składkę członkowską w O. Rzeszów a chcąc opłacić "zagospodarowanie wód" w O. Krosno? Czy porozumienia są wtedy powiązane z okręgiem, w którym opłacimy tę drugą składkę? Na tzw. "chłopski rozum" - tak, ale to przecież PZW i walka między okręgami o kasę.
 15. I tu powinniśmy się też odwołać do wątku o dolnym Sanie... Jakiż piękny jest w okolicach np. ujścia Lubaczówki. Niestety te pamiętne czasy, kiedy można było tam połowić będąc tylko urlopowiczem nad wodą, szybko już nie wrócą. Może kolega @bobo zna obecny stan rzeczy i mógłby coś opisać w odpowiednim wątku? Nie samym pstrągiem, lipieniem i głowacicą wędkarz żyje
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy