Jump to content

Artur Idec

Użytkownicy
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej. Do szczupaków o podanych przez Ciebie wymiarach, nie ma potrzeby używać mocniejszych wędek. Pozdrawiam, Artek.
 2. To i ja coś dorzucę. Test Magazynu wędkarskiego "Trout & Salmon" pozdrawiam, Artek. Rod strength test - YouTube
 3. Jeśli dobrze pamiętam zbiornik ten parę dobrych lat temu został oddany właścicielowi (zakonnicom) i PZW nie zarządzało na nim. Natomiast z nie potwierdzonych niestety informacji, mogę dodać że PZW dogadało się z właścicielem (chyba z dwa lata temu) i zarządza nim nadal. Najlepiej zapytać u źródła Biuro Zarządu Okręgu PZW Przemyśl : 016 678 57 69 Pozdrawiam, Artek.
 4. Witajcie. W imieniu przyjaciół z Białegostoku proszę was o podpisanie petycji w sprawie ratowania tych rzek. Myślę że warto się wspólnie wspierać, bo kto wie kiedy my będziemy potrzebować pomocy w podobnych sprawach. Szczegóły w linku. Sprzeciw przeciwko zniszczeniu rzek Sokołdy i Supraśli - Petycjeonline.com Wszystkim zaangażowanym z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam, Artek.
 5. Andre, super pomysł. Myslę że już najwyższy czas aby i na Podkarpaciu odbywały się takie spotkania. Jesli to nie tajemnica, to uchyl proszę rąbka tajemnicy i zdradź kogo miałeś na mysli pisząc "Jest osoba, która zgłosiła chęć podzielenia się wiedzą". Pozdrawiam, Artek.
 6. Po pięćdziesiatym pytaniu się poddałem i odpuściłem. Ale ciekawe ciekawe
 7. Artur Idec

  PRZYWITAJ SIĘ

  Cześć Piotr. Miło Cię tu widzieć. Pozdrawiam, Artek.
 8. Hej Murator. Klasa i długość wędki jest jak najbardziej O.K. Szczerze wszystkim poczatkującym polecałbym zacząć od takiego zestawu. Natomiast co jest na minus tej oferty to wędka. W moim odczuciu nie ma nic gorszego, jak rekojeść z pianki (a taką widzę na zdjęciu). Jest to rązwiązanie którym się zachwycali wędkarze 20 lat temu (dopóki nie zaczeli machać tymi wędkami). Pianka świetnie się sprawdzała w gróntówkach, spławikówkach itp. Natomiast koledzy którzy w tamtych czasach używali muchówek z rękojeścią wykonana z pianki, nażeklali, że po paru godzinach łowienia dłoń była kwadratowa z bólu. Dl
 9. Zgadzam się z Markenem. Może jest szansa na zatrudnienie innej osoby, bardziej przychylnej głowacicom. Przy okazji, czy ktoś z Was mógłby napisać na ile lat standardowo są pisane operaty wodno prawne? Pozdrawiam, Artek.
 10. Cześć Luk_hna. Jeżeli jesteś pewien, że lipienie są rodzimym gatunkiem w Sanie, to proszę podaj jakieś żródło towich informacji. Z checią się z nimi zapoznam. Ja mam dopiero 40 lat i ta zapora na Solinie już tam stała. Więc mogę się opierać tylko na opiniach innych osób. Na przykład Pana Leszka Augustyna który jest ichtiologiem okręgu Nowy Sącz. Już we wstępie swojego artykułu na temat lipieni, pisze że lipienie były sztucznie wpuszczone do Sanu, Wisłoka, Wisłoki oraz Ropy. Poniżej załączm link do jego tekstu i życzę miłej lektury. FlyFishing.pl - Wędkarstwo muchowe - Ochrona Populacji Lipie
 11. Hej Luju. Obawiam się że Jacek ma rację. Z tego co sie orientuję (niech mnie ktoś poprawi jesli się mylę), to lipieni w Sanie nie było, dopuki nie powstała zapora na Solinie. Wcześniej były pstrągi świnki brzany no i oczywiście ŁOSOSIE:D Pozdrawiam, Artek.
 12. Wędkarstwo muchowe z przymrużeniem oka Advanced Trick Casting: The Shadow Cast - YouTube Pozdrawiam, Artek.
 13. Hej Kroku żeby łowić brzany, to musisz z ręki wypuścić ten lipieniowy zestaw Pozdrawiam, Artek.
 14. Hej. W moim odczuciu jedno nie przeczy drugiemu. Zachowania ryb (np. lipieni i pstrągów) podczas obecności wydry mogę porównać do zachowania ryb podczas żerowania głowacicy (uciekają gdzie pieprz rośnie). Natomiast jak głowatka jest najedzona (czytaj - wydra siedzi w swojej norze) ryby żerują jak gdyby nic się nie stało. Tak jak ty nie uważam wydra jest tym złem całego świata. Mam po prostu zakodowane w głowie, że jak widzę wydrę to muszę poszukać innego miejsca bo uważam że ryby akurat w tym miejscu aktualnie nie biorą. Twój przedmówca "popek_1990r.", też nie musi się mylić. Zwyczajnie łowi
 15. Masz rację. Wydry są tam gdzie pożywienie. Tylko że Ryby nie żerują, ponieważ pływają wydry. Nie raz takie spostrzeżenie miałem na dziurach w Łączkach. Ryby żerowały tylko w tych dziurach w której aktualnie nie było wydr. Reasumując, odpuszczam takie miejsca gdzie zobaczyłem wydrę. Chociaż wiem, że w danym miejscu na pewno są ryby. Pozdrawiam, Artek.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy