Jump to content

Janek

Użytkownicy
 • Content Count

  194
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Janek last won the day on October 10 2019

Janek had the most liked content!

Community Reputation

131 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja zacząłem spożywać ciepłe posiłki w barze na Orlenie w Lesku. Smacznie i co dla mnie najważniejsze szybko (zawsze mam niedosyt wędkowania) . Też wchodzę w woderach albo w cieplejszych porach jem na zewnątrz.
 2. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Taki sposób wywołania nacisku na władze w celu wypełnienia obowiązków w zakresie czystości wód. Wydaje się, że coś się zadzieje https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,25608182,przez-centrum-glogowa-malopolskiego-plynie-cuchnacy-potok-w.html Zobaczymy
 3. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Może z Jarosławiem będzie inaczej. Jam mam takie doświadczenia że powiązania Urzędu Gminy (Miasta) z oczyszczalnią są dość ścisłe Jak jesteś w stanie poświęcić godzinę lub dwie jedź tam i wezwij Policje i zgłoś zagrożenie dla życia zwierząt i ludzi. Inaczej wykręcą się na 1000 sposobów (taka rzeczywistość)
 4. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Podasz lokalizacje (google maps). Im wiecej ludzi wie tym lepiej
 5. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Po pierwsze Policja (112) .Niestety chwile zajmie zanim przyjadą. Trzeba się upierać ze uważasz ze to co wplywa stanowi zagrozenie dla zycia zwierzat lub ludzi (inny paragraf) Równolegle Wody Polskie - oni pewnie nie przyjadą tak szybko. A to przy oczyszczalni?
 6. Z tego co wiem to trocie (a nie łososie) miały ostatnimi laty gniazda tarłowe w dopływach Wisłoki. Tarło się udawało aż do momentu jak "miejscowa ludność" zauważyła duże ryby pływające w płytkiej wodzie. Niestety świadomość ludzi odnośnie biologii jest żadna. Nie ma w myśleniu absolutnie żadnej korelacji miedzy zabiciem tarlaka z (nie)możliwością zarobienia na turystyce w przyszłości. Filozofia 500+. Tu i teraz , resztą się nie liczy.
 7. Gdzie to jest? Woda wygląda na brudną (czy mętną)
 8. Ikry szkoda !!!! 16.11 widziałem trące sie ryby (ogrom ryb). Serce rosło. Niestety musiałem biegać za quadowcem , który postanowił jeździć po tarlisku w celu (przypuszczam) wymycia pojazdu. Tym razem udało się go wygonić. Teraz może jednak coś z tego zamieszania dobrego wyniknie. Warto na przyszłość zapewnić płukanie żwiru przed tarłem pstrąga a może i lipienia na wiosnę (tylko żeby nie spłukać wylegu pstrąga w kwietniu) Martwi tylko całkowity brak wiedzy z zakresu biologii zwierząt (ryb) ludzi piastujących stanowiska w RDOŚ i Wodach Polskich
 9. Z tego co wiem to nie poinformowali - i tu cały kłopot
 10. Z tego co wiem do GP Wody Polskie sprawuje piecze nad wszystkimi wodami Skarbu Państwa. Skarb Państwa jest właścicielem ryb pływajacych w wodach. (zarybianie / wpuszczenie ryb do wody zmienia właściciela na Państwo Polskie). Widać z tego że stać jest nasze Państwo na zniszczenie całego tarła z rybnej rzeki (fachowcy z Wód Polskich z pewnościa podejmowali tą decyzje znając biologię wszystkich gatunków naszych ryb - bo przecież profesjonaliści), przecież jesteśmy krajem dobrobytu. Ten głos trochę w obronie PZW Krosno. Nie wszystko upilnuje się a my obywatele powinniśmy egzekwować od ludzi zatrudnionych przez nas (płacimy podatki) szanowanie natury. Tak wiec impet trzeba skierować na szkodnika (Wody Polskie) a nie ofiarę (PZW Krosno dostanie w d.. przez zerową efektywność tarła).
 11. Rzeczywiście jest zagrodzona i popisane głupoty na płocie o zakazie , ale po mojej akcji sprzed kilku lat "tolerują" wędkarzy. Trzeba tylko sforsować ogrodzenie tuż przy rzece. Problemem jest to że dostali pozwolenie wodno-prawne na pobór wody na 10 lat (6 lat temu) Jestem na nich zawzięty bo 6 lat temu raz wysuszyli rzekę do zera (pewnie ktoś "zaspał" , albo zagrodził rzekę - uczyli sie dopiero eksploatacji) i wydusili raki szlachetne poniżej plantacji Problem jest, ale realnie jeszcze cztery lata nie do ruszenia (badałem temat z prawnikami). Prosiłem właścicieli żeby zrobili sobie alternatywne ujęcie jak wody w rzece mało , ale chyba nie wzięli sobie tego do serca Niestety plantacji w zlewni jest dużo więcęj. Jest w Bratkowicach "górnych" i w Zacinkach (Budy Głogowskie). Prawdopodobnie bez pozwolenia wodno-prawnego pobierana jest tam woda. (nie udało mi się niestety ustalić stanu w Wody Polskie, bo trwa tam jeszcze bałagan organizacyjny) Wystarczy porównać stan wody w Mrowli w miejscowosci Mrowla. Kiedyś tam płyneła rzeczka. Teraz się sączy coś..., a plantacji tam (chyba) nie ma Dodatkowo coraz większa powierzchnia żwirowni, gdzie woda łatwo odparowuje i mamy to co mamy. Po paru akcjach z gminą Głogów, jest szansa że chociaż mniej fekaliów trafia do dopływu. Jak ktoś chciałby jakieś szczegóły dotyczące zlewni (woda, ścieki) to może mogę pomóc/doinformować na priv.
 12. Monitoruje temat plantacji "na codzień". Od kilku tygodni plantacja nie podlewa a wody jak nie było tak nie ma. Problem chyba głębszy. Wody brakuje wszędzie.(chociaż plantacja nie pomaga). Co do mułu to chyba coś by zmieniło gdyby odpływ z zalewu był dolny a nie przelewowy, przynajmniej wiosną. Elektrownia nie byłaby z takiego rozwiązania zadowolona. Trudno o rozwiązanie
 13. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Moje doświadczenia są takie: 1. Urzędy gminy, miasta Wam nie pomogą (mimo że mają zapewnienie czystego środowiska wpisane w obowiązki) 2. Działacze PZW Wam nie pomogą (d.. wrosła w stołek i nie zaryzykują "oderwania") 3. Jak widzicie wypływ ścieków z rury wyglądającej "amatorsko" robicie zdjęcie, notujecie miejsce (koordynaty GPS) i wysyłacie do Wody Polskie z prośbą o usuniecie dopływu (Wody Polskie są w okresie organizacji i lubią się wykazać) (inne wyjście to metoda @slawoj ale jako prawy obywatel - absolutnie przeciwieństwo aktualnej sceny politycznej- nie polecam, no chyba że ...) 4. Jak wypływ jest z rury oczyszczalni lub blisko oczyszczalni WOŁAJCIE Policje (112), nagrywacie filmik i nie odstępujecie dopóki nie podejmą interwencji (pobór próbek ścieków). Dobrze jest poprosić Wody Polskie o wgląd do pozwolenia wodno-prawnego (to niestety trwa miesiąc). Niestety część oczyszczalni (a może wszystkie) ma możliwość zrzutu nieoczyszczonych ścieków, ale warunki tego procederu są ściśle określone (np.obfite opady) NO I KOLEDZY - DO ROBOTY Urzędasy za nas nic nie zrobią rewolucji. Musimy im zapewnić taką rewolucje MY.
 14. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  No to daj namiary. I tak mam przechlapane więc mogę trochę się pomęczyć. Szlachcianka to dopływ Mrowli/Osiny/Czarnej - ta sama zlewnia. Zaczynamy "od góry". Moim zdaniem w tym roku i tak jest dużo,dużo lepiej (taka obserwacja niepoparta wynikami wędkarskimi). W Zaczerniu mi już nie śmierdziało jak rok wcześniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy