Jump to content

Janek

Użytkownicy
 • Content Count

  203
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Janek last won the day on October 10 2019

Janek had the most liked content!

Community Reputation

147 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Janek

  Renaturyzacja rzek

  Jeśli widziałeś zanieczyszczanie rzeki wyrwanymi krzakami to radziłbym wezwać policje. Nie wolno takich rzeczy robić. Wykonawca ma w kalkulacji wywiezienie śmieci.
 2. Janek

  Renaturyzacja rzek

  Niestety logiki w tym nie ma - wylała rzeka to uregulujmy - może nigdy nie będzie tyle wody żeby wylała (bo to że nadmiar wody i tak nie zmieści się w korycie, także uregulowanym , to tylko kwestia ilości wody)
 3. Na pobliskiej żwirowni (jeden z dzikich stawów Lipie) szlachetny ale po kilku bójkach 20200630_191542.mp4
 4. Ja tak trochę z reklamą bo w tym roku łowiłem na OS górny kilka razy. Ryb jest naprawę dużo . Dużo muchy , rójki przenikają się - chruścik, duża jętka, czasem widelnica. Metody jakie kto lubi - mokra, nimfa,sucha (streamerem nie łowiłem już chwilkę ale pewnie też skuteczny). Trzeba trafić tylko na nie najwyższą , w miarę czystą wodę (co nie jest teraz codziennością). Ryby takie przeważnie 30-45 cm (pp) ale są też duże tęczaki, rzadkie ale duże lipienie, piękne świnki i klenie. Łowić puki są !!!
 5. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Była i telewizja i lokalne / ogólnokrajowa gazeta - co prawda w innym miejscu. Odpowiedzialny Burmistrz bo nie pilnuje co do rzeki wpływa i nie chce znaleźć winnego. I dalej g..... Co do oczyszczalni to 2 razy w ciągu 15 lat skutecznie złapałem - doprowadziłem do ukarania lub nastraszyłem poważnie. Łatwo nie jest, ale działam dalej .
 6. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Ja podpisałem już dawno (ze 2 dni temu ) Ręce trochę teraz związane bo urzędy jakoby nie pracowały.
 7. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  To wszystko prawda. Pare razy ćwiczyłem, ale : - ścieki są przeważnie zrzucane w nocy, w święto jak sanepidy/wioie nie działają. Pozostaje 112 i dobra wola/ wyobraźnia tego kto siedzi przy telefonie. - policja, która przyjedzie przeważnie nie ma pojęcia o tym co należy zrobić - jest powszechne przekonanie, że jeśli zrzuca coś oczyszczalnia to na pewno zgodnie z prawem Ciągle jednak się nie zrażam i zachęcam kogo mogę do działania
 8. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Struktury PZW mają gdzieś takie tematy. Próbowałem zainteresować problemami zanieczyszczenia Szlachcianki koło z Głogowa Małopolskiego - nic nie zrobią bo strachliwe towarzystwo. Jeszcze Burmistrz tupnie nogą i nie da dzierżawy stawu. Więc jedyna nadzieja w nas koledzy !!!!!
 9. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Dla mnie plan początku sezonu szczupakowego niestety przerwała konieczność interwencji. 1.05 godz 7:13 Tzw "oczyszczalnia" ścieków w Głogowie Małopolskim zrzucała szlamy Telefon 112. Pojawiły się 3 jednostki straży pożarnej + policja. Rzeczka Szlachcianka całkowicie zawalona osadami z oczyszczalni. Nie mam wątpliwości że znowu wyłgają się że coś im się stało - awaria. Rzekomo najnowocześniejsza oczyszczalnia na Podkarpaciu bez zabezpieczeń? 20200501_071619.mp4
 10. Ja zacząłem spożywać ciepłe posiłki w barze na Orlenie w Lesku. Smacznie i co dla mnie najważniejsze szybko (zawsze mam niedosyt wędkowania) . Też wchodzę w woderach albo w cieplejszych porach jem na zewnątrz.
 11. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Taki sposób wywołania nacisku na władze w celu wypełnienia obowiązków w zakresie czystości wód. Wydaje się, że coś się zadzieje https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,25608182,przez-centrum-glogowa-malopolskiego-plynie-cuchnacy-potok-w.html Zobaczymy
 12. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Może z Jarosławiem będzie inaczej. Jam mam takie doświadczenia że powiązania Urzędu Gminy (Miasta) z oczyszczalnią są dość ścisłe Jak jesteś w stanie poświęcić godzinę lub dwie jedź tam i wezwij Policje i zgłoś zagrożenie dla życia zwierząt i ludzi. Inaczej wykręcą się na 1000 sposobów (taka rzeczywistość)
 13. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Podasz lokalizacje (google maps). Im wiecej ludzi wie tym lepiej
 14. Janek

  Zanieczyszczenia wód

  Po pierwsze Policja (112) .Niestety chwile zajmie zanim przyjadą. Trzeba się upierać ze uważasz ze to co wplywa stanowi zagrozenie dla zycia zwierzat lub ludzi (inny paragraf) Równolegle Wody Polskie - oni pewnie nie przyjadą tak szybko. A to przy oczyszczalni?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy