Jump to content

Janek

Użytkownicy
 • Posts

  215
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Janek

 1. Janek

  Lipie

  Niestety żaby (mimo że są pod ochroną) wymierają. A co do ryb to problemem może być to, że zakład eksploatujący żwirownie, zrzuca wodę z popłuczyn piachu do tego zbiornika. Nie wiem jakie długofalowe konsekwencje, ale pewnie ZO PZW jako dzierżawca wody powinien wiedzieć o takiej zmianie warunków użytkowania.
 2. Janek

  Lipie

  Obserwuje że na łowisku Lipie 2 nie ma praktycznie wędkarzy. Ktoś zna przyczynę?
 3. Taki niekropkowany mi się trafił. Jak się domyślacie z północy
 4. Nieproszony gość: Na Osinie widziałem zdechłego sumika karłowatego (pewnie ktoś wyjmując haczyk uszkodził rybę). Czy ktoś się spotkał z tym gatunkiem w Mrowli/Czarnej lib zlewni Wisłoka.
 5. Jechałem przedwczoraj przez Besko. Woda siwa, pośniegowa, spora. Łowić (na muchę) raczej się nie da
 6. Radzę próbować na dopływach w przyujściowych odcinkach. Cieplejsza woda i rybki "ciągną" na wiosnę w górę rzeki. Łowiłem w poniedziałek - brały
 7. Janek

  Co to za woda?

  Ja kiedyś towarzyszyłem przy łowieniu blisko żeremia na Dunajcu. Najpierw koledze siadł pstrąg a zaraz potem ... bóbr. Tak, że warto próbować
 8. Cześć, Kilka razy w okolicznych żwirowniach wspomagałem proces budowy ichtiofauny. W pierwszym roku radzę wpuścić kilkanaście, płoci przedtarłowych. Po roku możesz wpuszczać okonie /szczupaki (najlepiej też tarlaki) . Moją ulubioną rybką w takich zbiornikach jest lin. Ładnie wygląda też wzdręga (najlepiej tarlaki - łatwo pozyskać na dzikich żwirowniach) . Warto zadbać o to żeby w zbiorniku były małże (uwaga na gatunki chronione, najlepiej zebrać z dna spuszczanego stawu) i raki (tu byłbym ostrożny żeby nie rozprzestrzeniać gatunków inwazyjnych, a chronionych raków szlachetnych nie wolno pozyskiwać z wód otwartych)
 9. Janek

  Lipie

  Teraz (jak temperatura dodatnia) , chodzenie po tak cienkim lodzie to szaleństwo
 10. Janek

  Lipie

  Dziś widziałem dwóch wędkarzy na jednej z żwirowni na Lipiu.
 11. Co mogę dodać o Białce Tatrzańskiej: To moja ukochana woda bo tam złowiłem pierwsze pstrągi i lipienie na muchę. Zawsze jest w moim sercu. Łowię tam bardzo rzadko bo bliżej do Dunajca. W 2020 łowiłem jedno popołudnie w okolicach Krępachów. Ryby - no cóż - złowiłem małego lipienia, pstrąga ok 30 cm i o szarówce 40 pp. Pięknie wybarwiony i straszliwie waleczny. Syn w tym samym dniu przez godzinę złowił 5 ryb 25-37 cm pstrągi i lipienie (pewnie więc umiejętności i sprawność fizyczna ma znaczenie) . Zachęcam do odwiedzin. Latem pewnie łowienie dopiero wieczorne.(Czasem można trafić lęgnącego się chruścika w środku dnia i wtedy jest wędkarski odlot) . Techniki różne. Nimfa,sucha, mokra. Na streamera dawno już nie łowiłem, ale pewnie też skuteczny. Zwracam też uwagę że trzeba lubić poruszać w wartkim nurcie z głazami. Kto tego nie potrafi/ nie lubi to raczej nie powinien się tam pokazywać. Otoczenie i klarowność wody daje pozytywną energię.
 12. Jakiej wielkości te sumiki? Warto się nastawiać? Pytam bo w życiu suma nie złowiłem i brakuje mi gatunku na liście Nacodzień łowie na muchę ale może bym się poświęcił
 13. Janek

  Renaturyzacja rzek

  Jeśli widziałeś zanieczyszczanie rzeki wyrwanymi krzakami to radziłbym wezwać policje. Nie wolno takich rzeczy robić. Wykonawca ma w kalkulacji wywiezienie śmieci.
 14. Janek

  Renaturyzacja rzek

  Niestety logiki w tym nie ma - wylała rzeka to uregulujmy - może nigdy nie będzie tyle wody żeby wylała (bo to że nadmiar wody i tak nie zmieści się w korycie, także uregulowanym , to tylko kwestia ilości wody)
 15. Na pobliskiej żwirowni (jeden z dzikich stawów Lipie) szlachetny ale po kilku bójkach 20200630_191542.mp4
 16. Ja tak trochę z reklamą bo w tym roku łowiłem na OS górny kilka razy. Ryb jest naprawę dużo . Dużo muchy , rójki przenikają się - chruścik, duża jętka, czasem widelnica. Metody jakie kto lubi - mokra, nimfa,sucha (streamerem nie łowiłem już chwilkę ale pewnie też skuteczny). Trzeba trafić tylko na nie najwyższą , w miarę czystą wodę (co nie jest teraz codziennością). Ryby takie przeważnie 30-45 cm (pp) ale są też duże tęczaki, rzadkie ale duże lipienie, piękne świnki i klenie. Łowić puki są !!!
 17. Była i telewizja i lokalne / ogólnokrajowa gazeta - co prawda w innym miejscu. Odpowiedzialny Burmistrz bo nie pilnuje co do rzeki wpływa i nie chce znaleźć winnego. I dalej g..... Co do oczyszczalni to 2 razy w ciągu 15 lat skutecznie złapałem - doprowadziłem do ukarania lub nastraszyłem poważnie. Łatwo nie jest, ale działam dalej .
 18. Ja podpisałem już dawno (ze 2 dni temu ) Ręce trochę teraz związane bo urzędy jakoby nie pracowały.
 19. To wszystko prawda. Pare razy ćwiczyłem, ale : - ścieki są przeważnie zrzucane w nocy, w święto jak sanepidy/wioie nie działają. Pozostaje 112 i dobra wola/ wyobraźnia tego kto siedzi przy telefonie. - policja, która przyjedzie przeważnie nie ma pojęcia o tym co należy zrobić - jest powszechne przekonanie, że jeśli zrzuca coś oczyszczalnia to na pewno zgodnie z prawem Ciągle jednak się nie zrażam i zachęcam kogo mogę do działania
 20. Struktury PZW mają gdzieś takie tematy. Próbowałem zainteresować problemami zanieczyszczenia Szlachcianki koło z Głogowa Małopolskiego - nic nie zrobią bo strachliwe towarzystwo. Jeszcze Burmistrz tupnie nogą i nie da dzierżawy stawu. Więc jedyna nadzieja w nas koledzy !!!!!
 21. Dla mnie plan początku sezonu szczupakowego niestety przerwała konieczność interwencji. 1.05 godz 7:13 Tzw "oczyszczalnia" ścieków w Głogowie Małopolskim zrzucała szlamy Telefon 112. Pojawiły się 3 jednostki straży pożarnej + policja. Rzeczka Szlachcianka całkowicie zawalona osadami z oczyszczalni. Nie mam wątpliwości że znowu wyłgają się że coś im się stało - awaria. Rzekomo najnowocześniejsza oczyszczalnia na Podkarpaciu bez zabezpieczeń? 20200501_071619.mp4
 22. Ja zacząłem spożywać ciepłe posiłki w barze na Orlenie w Lesku. Smacznie i co dla mnie najważniejsze szybko (zawsze mam niedosyt wędkowania) . Też wchodzę w woderach albo w cieplejszych porach jem na zewnątrz.
 23. Taki sposób wywołania nacisku na władze w celu wypełnienia obowiązków w zakresie czystości wód. Wydaje się, że coś się zadzieje https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,25608182,przez-centrum-glogowa-malopolskiego-plynie-cuchnacy-potok-w.html Zobaczymy
 24. Może z Jarosławiem będzie inaczej. Jam mam takie doświadczenia że powiązania Urzędu Gminy (Miasta) z oczyszczalnią są dość ścisłe Jak jesteś w stanie poświęcić godzinę lub dwie jedź tam i wezwij Policje i zgłoś zagrożenie dla życia zwierząt i ludzi. Inaczej wykręcą się na 1000 sposobów (taka rzeczywistość)
 25. Podasz lokalizacje (google maps). Im wiecej ludzi wie tym lepiej
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy