Jump to content

stig

Użytkownicy
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Good

Recent Profile Visitors

477 profile views
 1. Kupię bolonkę węglową 6m. CW do 15 g.
 2. Aż trudno w to uwierzyć, że takie rzeczy się dzieją w Polsce. Gdybyś to napisał 1 kwietnia, byłbym przekonany w 100 %, że to fake. BTW. Następny etap, to wycięcie drzew 500 m w górę i w dół przepławki (taki żart)
 3. Protestujcie nie jeżdżąc tam, po prostu. PS. Mnie też drażni wysokość opłat, które nie przekładają się na jakość i wielkość połowów. (no, może nie dotyczy to OS)
 4. Odkopuję . Myślę, że to ważna inicjatywa i warto wgryźć się w temat. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/male-rzeki-potrzebuja-pomocy/mfsrckc
 5. stig

  Lubenka

  Pierwsze zatrucie rozpoczęło się ok 100 m od przystanku PKS "Lubenia Dół" w stronę centrum Lubeni, ze studzienki kanalizacyjnej . Tak z 500 m w linii prostej poniżej progu wodnego. Drugie, jakieś 100, 200 m od Banku Spółdzielczego, w górę rzeczki . Reakcji zaangażowanych organów nie znam.
 6. stig

  Wisłok

  Jeśli to nie awaria czujnika, to ktoś ewidentnie pobiera wodę na dużą skalę. W Żarnowej jest 3 m sześc na sekundę, a w Rzeszowie 1 m sześc, co jest niewiarygodne, bo po drodze jest parę rzeczek zasilających. Część wody zabiera oczywiście miasto, część odparowuje, a gdzie reszta? Nie ma w pobliżu plantacji borówki amerykańskiej? Betoniarni? Ostatnio widziałem w Wisłoku motopompę, która pracowała parę godzin, która ma wydajność 800 l/min , a przepływ wody w rzece w Rzeszowie powinna wynosić ok. 240 000 litrów na minutę. 10 takich pomp to 1/30 całego przepływu. Może tu jest trop? Ewidentnie brakuje 3 m sześc/s w Rzeszowie. Mam nadzieję, że nie pokręciłem wyliczeń.
 7. Jednak nie wszystkie ukradli i przewieźli do Wisłoka?
 8. stig

  Wisłok

  O 21 w Czudcu woda piękna, czysta, niska. Budzik na rano i atak.
 9. Że się koledze przy fotoszopie chciało tyle siedzieć... Połowić tak w jednym sezonie ... Aż strach myśleć, co będzie dalej... Szacunek.
 10. stig

  Wisłok

  Nie wszędzie jest tak pięknie,a jeśli jest, to na pewno wkrótce już nie będzie, bo już zaplanowano masową rzeź drzew nad Wisłokiem...
 11. stig

  Renaturyzacja rzek

  PS. Który Wisłok Wam się bardziej podoba? Ten, czy z poprzedniego postu?
 12. stig

  Renaturyzacja rzek

  Szanowni Koledzy. Marzymy o pięknych rzekach. Można powiedzieć, że je jeszcze mamy... Ale właśnie się dowiedziałem, że RZGW Kraków wydało wyrok na tysiące drzew w dolinie Wisłoka! Setki drzew, jeśli nie tysiące, w powiecie strzyżowskim jest już ponumerowanych sprayem i niektóre już padły. Preludium - przykład z Babicy poniżej. Wójtowie gmin dali już zielone światło tym rzeźnikom. Podobno, bo jeszcze tego nie zweryfikowałem, będzie to wycinka na niespotykaną dotąd skalę. Zróbmy coś w tej kwestii, bo niedługo zostanie nam wędkarstwo wirtualne w necie.... Proszę ludzi, którzy mają jakieś dojścia do organizacji ekologicznych, lub sami działają, do konserwatora przyrody, lub mających doświadczenia w podobnych sprawach o zainteresowanie. Sprawa nie jest błaha, niestety.
 13. Miłość uskrzydla... http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/niespodziewany-przystanek-na-trasie-przez-droge-przeplywaly-lososie,219149,1,0.html
 14. stig

  Ulubione dźwięki

  Trochę mi pod zespół "Monstrum" podchodzi.
 15. stig

  Wisłok

  Spoko te rybki Andre. Tylko wydaje mi się, że kolega chyba tematy pomylił...
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy