Jump to content

wifer

Użytkownicy
 • Content Count

  345
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

About wifer

 • Rank
  PSW Team

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co zostało z zalewu w Brzózie?
 2. Był ten temat postawiony na zarządzie Okręgu więc nie jest to plotka. Chodzi o oszczędności w drukach a potem w rozliczeniu tego. Statystyka będzie się opierała na rejestrach osób funkcyjnych. Myślę że będzie mocno zaniżona bo tacy raczej niewiele wędkują w porównaniu z resztą. No ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
 3. Małe sprostowanie. Nasz Okręg podjął uchwałę że zwalnia młodzież do 16 lat po raz pierwszy wstępującą do PZW z opłaty okręgowej. Czyli w zależności od koła było by to mniej o 45zł. Zapisujcie więc swoje dzieci Coś też się mówi o zniżce dla młodych którzy otrzymali odznakę Wzorowy Młody Wędkarz. Być może i tacy też będą mieli jakieś zniżki.
 4. wifer

  Kormorany

  W listopadzie widziałem kormorany nad zalewem w Ożannie.
 5. Okręg PZW Rzeszów Może to już znacie ale warto to przypominać bo chyba większość wolała by płacić za zezwolenia przy pomocy internetu jak błąkać się w poszukiwaniu skarbnika jakiegoś koła. Szkoda tylko że dotyczy to jedynie krótkich zezwoleń, choć jak będzie za miesiąc, kto wie? W każdym razie jest też i wiadomość nieprzyjemna bo niestety znowu rosną opłaty. Nie popuścili nawet młodzieżowcom i tak opłata młodzieżowa na 2015 to 78 zł. Jeżeli młody człowiek zechce uiścić opłatę po raz pierwszy czyli zostać członkiem PZW musi sobie przygotować 100zł. Ulgowa to koszt niewiele poniżej 150 zł a żeby zapłacić normalną składkę trzeba przygotować sobie 280zł. I tu mała dygresja. Okręgi nie mogą się nadziwić że z roku na rok ubywa liczba członków, ech...
 6. Wypuszczenie dużej ryby wiąże człowieka z danym akwenem. Pamiętam kiedyś mówiło się o sumie imieniem Bartek który pływał sobie w Sanie w okolicach Starego Miasta i Rzuchowa. Każda urwana żyłka, złamany kij był jego sprawką. Ale w końcu do wody poleciały ładunki i podobno wyciągnięto suma ponad 50 kg. Takie opowieści da się słyszeć do dziś. Fajnie by było żeby w każdej naszej wodzie pływał jakiś Bartek ale żeby zawsze wracał do wody. To takie moje świąteczne marzenie
 7. Co tam słychać na zalewie - zamarznięty? Może da się gdzieś porzucać?
 8. Niestety było tylko kilka podpisów. Za mało żeby to coś mogło znaczyć. Petycja leżała prawie 3 tygodnie w sklepie i nie było wielkiego zainteresowania. Widocznie za mało nas tu zagląda. Trzeba będzie na zebraniu ten temat poruszyć i poddać pod głosowanie projekt uchwały. W ogóle dziwi mnie to że mało kto interesuje się uchwałami walnego. W większości leżą one martwe do styczniowego spotkania zarządu kiedy to trzeba pisać protokół z działalności zarządu. A przecież mamy coś takiego jak górne wymiary i doroczna nagroda fair play, a także medal za zasługi dla wędkarstwa po 30-letnim stażu w kole. Nie powiem już o jakimkolwiek wniosku który by uruchamiał Rzecznika Koła. Nic, żadnego zainteresowania ze strony wędkarzy w tym co robi zarząd. Przy okazji chciałbym poinformować że nasz prezes został radnym miejskim co daje dodatkowe możliwości w kierunku rozwoju koła.
 9. Mnie się udało sprzedać kilka zbiorników razem ze stolikiem. Ale było to jakieś 4 lata temu. Daj ogłoszenia z pewnością ktoś się trafi. Jest sporo portali z ogłoszeniami. Ostatnio poczytne jest OLX ja sprzedałem ze Świstaka.
 10. "Fair play (z ang. czysta gra) – norma wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta ce****e się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki." Tyle definicji z Wikipedii Od jakiegoś czasu w naszym Kole funkcjonuje uchwała o przyznaniu dorocznej nagrody Fair Play dla wędkarza z naszego Koła, który w danym roku postąpił szczególnie etycznie. Jak do tej pory do zarządu nie wpłynął ani jeden wniosek o przyznanie takiej nagrody. Podejrzewam że większość naszych wędkarzy nawet nie wie że coś takiego istnieje a chyba warto z tej instytucji skorzystać. Poddając pod głosowanie treść tej uchwały, miałem w podtekście na myśli zachęcenie wędkarzy do wypuszczania dużych ryb. Wiem że są wśród nas tacy dla których nie mięso jest najważniejsze i gdyby ryby potrafiły pisać to pewnie już kilka wniosków by do zarządu trafiło. Zastanówmy się tutaj za jaką postawę można by wędkarza uhonorować taką nagrodą.
 11. Przypominam że petycja w sprawie utworzenia na Florydzie łowiska NoKill leży w sklepie wędkarskim przy ul. Kopernika i czeka na Wasze podpisy. Będzie tam oczekiwała na Was do 26-11-2014r Jeżeli będzie ponad 20 podpisów puszczę sprawę dalej. Jeżeli nie to nadal na Florydzie będzie rzeź niewiniątek. Jak się wczoraj dowiedziałem jeden z naszych wiekowych wędkarzy miał w siatce 2 niewymiarki mimo że od 1 października można zabrać tylko jednego karpia (wymiarowego ) Gość więc podpadł podwójnie i co zapytacie? No właśnie - skończyło się na pouczeniu. Jakoś nie może do nas dotrzeć że takie sprawy należy kierować do rzecznika. Od tego jest. To właśnie On uruchamia Sąd Koleżeński.
 12. W zalewie brzózańskim pozostały tylko niedobitki z ubiegłych lat. Dzieciarnia i miejscowi wycięli co się dało. Być może jeszcze kilka wymiarków uchowało się w zielsku ale specjalnie na szczupaka to bym się tam nie wybierał bo jaki sens gonić po całym zalewie za jedną rybą . Jakiś wielkich zarybień też tam nie robimy bo miejscowe koło "przyjaciół BK" ma zwyczaj kilka razy do roku bez najmniejszej informacji opuszczania wody. Moim zdaniem szkoda czasu na Brzózę. Zresztą ogólnie na wodach naszego Koła ciężko z drapieżnikiem. Najważniejsze są KARPIE
 13. No to czekam na podpisy. Petycję można przeczytać wyżej (załącznik mojego wcześniejszego postu) a oryginał wraz z listą do podpisu jest w sklepie wędkarskim na ul. Kopernika. Są też pierwsze podpisy. Jeżeli w ciągu tygodnia uzbiera się ponad 20 podpisów puszczę sprawę dalej. Idealnie było by ponad 40 czyli 10% . Jeżeli będzie mniej jak 20 poczekam z tematem do walnego i zgłoszę propozycję uchwały. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie to nadal karpiki 25-30 cm będą lądowały na patelniach. Pamiętajcie że składając podpis należy wpisać też numer swojej karty wędkarskiej. Jak pewnie już wiecie w ostatnich dniach Okręg dokonał zarybień. Wszystkie zbiorniki podobno są oblężone. Tym razem ryby jednak są znacznie mniejsze i tylko niewielki procent nadaje się do zabrania. Teoretycznie większość powinna dotrwać do wiosny (brak wymiaru). Jak myślicie dożyją?
 14. Po pracy przejdę się do sklepu wędkarskiego p.Pawła G. na Kopernika. Pogadam z nim w tym temacie. Myślę że nie będzie miał nic przeciw żeby u niego złożyć petycję do wglądu i do podpisywania. Chyba to było by najlepsze wyjście. Wszyscy wiedzą gdzie to jest więc wstępnie możecie tam od dzisiaj po południu pytać. Gdyby coś nie wyszło to wieczorem napiszę.
 15. No to razem z nami byłoby 12 głosów za. Nie jest to wiele ale na początek może być. Petycja musi być jedna. Nie można tego dać do podpisu wirtualnego bo trzeba będzie każdemu z osobna tłumaczyć co i jak. Wierzcie mi papier wygląda lepiej (jak na dzisiejsze czasy ) Zróbmy tak; Wydrukuj to i zbierz ile możesz. Jeżeli trafisz na osobę zaufaną co też by mogła zebrać kilka to jej to przekaż. Jak już coś będzie to jakoś się umówimy i to odbiorę. Nie pokazuj jednak tego ludziom co z góry będzie wiadomo że będą przeciw.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy