Jump to content

MB.karp

Użytkownicy
 • Content Count

  192
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Połowił już ktoś na dwójce te amury ze stawu nr.4?
 2. To może i ja pokaże kilka ujęć z weekendu Do zobaczenia nad wodą
 3. Aha czyli łowić można bez problemu? Bo ostatnio wbili tam kilka nowych tabliczek "Teren prywatny" i właśnie dlatego obawiałem się o konsekwencje łowienia.
 4. Wiecie do kogo należy teraz ta glinianka? Chciałbym wybrać się tam na dłuższy czas (kilka nocek) i chciałbym wiedzieć jak wyglada łowienie tutaj pod względem formalnym, żeby nikt mnie stąd nie wyrzucił.
 5. Mam do Was pytanko. Czy ktoś był lub będzie w niedalekiej przyszłości na Hawłowicach? Wybieram się tam w Boże Ciało i obawiam się, że trafię na tarło. Jak tam teraz wygląda sytuacja? Karpie się już szykują ostro do tarła? Jeśli ktoś będzie w niedalekiej przyszłości do proszę o info. I coś i innej beczki. Możecie polecić jakieś dobre i sprawdzone kulki w cenie max. 40zł/kg? Aktualnie łowię na kulki droższe, ale chciałbym trochę zejść z ceny nie tracąc zbyt wiele na jakości. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
 6. Początek maja i pierwsze większe karpie na macie
 7. Dzięki za odpowiedz. Tak zapewniam haki mam ostre. Zawsze przed zarzuceniem sprawdzam ostrość haka i po kilku braniach albo jak się stępi wymieniam na nowy. A jeśli chodzi o włos to uważałem (z opinii innych, wyczytane na forach itd.) że lepiej robić dłuższe włosy niż za krótkie, bo przy dłuższych hak ma swobodę i czas opść na wargę karpia i go zapiąć. Oczywiście dotyczy to tych większych karpi, bo dłuższy włos sprawia, że małe ryby mają trudno się zapiąć. Ja tak uważam, ale jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie. Czekam dalej na wypowiedzi innych.
 8. Witam. Mam do Was, bardziej doświadczonych ode mnie karpiarzy prośbę. Na ostatnich zasiadkach zanotowałem dość sporo dziwnych brań: delikatne podskoczenia swingera, trzy krótkie odjazdy (bo dojściu do wędki przestawało "jechać" i po podniesieniu kjia brak kontaktu z rybą, kilka spinek. Przedstawię zdjęcia moich zestawów i oceńcie co jest nie tak. Dodam, że zestaw był samozacinający na bezpiecznym klipsie z bolcem (łowiłem zarówno z wywózki jak i z rzutu, przy czym do rzutu stasowałem PVA aby zestaw się nie platał i dlatego klips z bolcem aby PVA na przyponie nie wyrywało krętlika z klipsa), ciężarki 70-90 gram, ok 60-70 cm odcinek leadcora. Kulki stosowałem 18 i 20mm. Wszystkie haki to nr. 4 są to: Korda Kurv Shank (przy bałwanku nr. 2) , Carp'R'Us Longshank Nailer, Carp'R'Us Continental Snag i Carp'R'Us Gladiator. Dodatkowo przy przejściu części miękkiej w tą z otuliną zazwyczaj dawałem małą śrucinkę. Oto zdjęcia moich przyponów, oceńcie co jest nie tak, co poprawić. Z góry dziękuję za odpowiedz.
 9. To może zacznę. Co sądzicie o kołowrotkach Tica Scepter GE/GF? Z góry dzięki.
 10. Zgadza się, ale nie wiele firm tak ja napisałem ma takie w ofercie. Ale tak jak piszesz powinno być.
 11. Z tego co wiem to Dynamit nie ma w swojej ofercie typowo haczykowych kulek. Mają tylko pop-upy i kulki zbalansowane 50/50 (pół kulki tonącej i pół pływającej). Ja nigdy nie używałem typowych haczykowych tonących, zawsze korzystałem z tych z większych opakowań zarówno do nęcenia jak i na włos. Kulki "haczykowe" tonące ma nie wiele firm w większości są to po prostu te same kulki co zanętowe tylko w małych pojemniczkach.
 12. Na co... na wszystko . Zarówno rosówka, żywiec, wątróbka. A co do miejsca to raczej w płytszych częściach zbiornika że tak powiem czyli od strony tych firm.
 13. Tak występują na pewno. Sam złowiłem kilka takich ok. 50-60 cm, maleństwa bo maleństwa ale piewnie są większe.
 14. Oczywiście chodzi ci o zbiorniki w Rzemieniu? A coś po za tym?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy