Jump to content

domek1995

Użytkownicy
 • Content Count

  229
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

domek1995 last won the day on May 17 2020

domek1995 had the most liked content!

Community Reputation

95 Excellent

Recent Profile Visitors

1,347 profile views
 1. Wczoraj u mnie było 4 cm czyli pewnie jutro można iść na ryby.
 2. Najprawdopodobniej nic mu nie będzie. Szczupak ma bardzo silne kwasy i groty bardzo szybko rdzewieją. Łowiłem nawet 40 cm szczupaki które zbyt głęboko połknęły przynętę przez co były wypuszczane z przyponem i były w dobrej kondycji. Także jak nie ma jakiś rozszarpanych skrzeli to nic mu nie będzie.
 3. domek1995

  Nasza woda

  Należy też pamiętać aby skupić się na wybraniu odpowiednich osób na delegatów koła na zebrania okręgu. Z reguły chętnych na to stanowisko jest bardzo mało (a przynajmniej w miastach nie będących siedzibami okręgu) wynika to z tego, że nikomu nie chce się jechać na ten zjazd delegatów, a tak naprawdę to tam dopiero zapadają ważne decyzje i to tam można zmieniać PZW wprowadzać limity zmieniać regulamin etc. Jeśli chodzi o pilnowanie wód to warto zapisać się do SSR można wtedy przeprowadzać wspólne kontrole z policją czy PSR. Sam należę do SSR i PSR jest chętna na wspólne kontrole bo nikt tak dob
 4. Krs jak będziesz ich używał już nad wodą to koniecznie napisz jak się sprawowały, bo też szukam rękawiczek a te wydają się bardzo ciekawą propozycją.
 5. Panowie kandydujcie w takim wypadku do komisji rewizyjnej u Was w kołach. Te stanowiska są na zasadzie wolontariatu, przeważnie ludzie są wybierani na siłę więc cię powinno być problemu się załapać. Będziecie mieli dostęp do wielu ciekawych informacji.
 6. Ja używam samoróbki v-free zrobionej ze szprychy i ciężarka 50gr. Łowię głównie na małych rzekach i jestem zadowolony. Problem jest konieczność stosowania grubych przyponów 15-25 kg. Straty nad wodą mocno zredukowane ale od czasu do czasu coś tam urwe np jak do kretlika nie da się zjechać.
 7. o Porównaj koryto ze zdjęcia po prawej i lewej. Teraz wisłok płynie wąwozem. Porozmawiaj ze starszymi ludźmi jak wyglądała wiosna. Rzeki rozlewały się na pola było masę bagien, dołów z wodą i rozlewisk. Teraz rozlewisko mamy 3 dni w roku jak San czy tam Wisłok wyleje i po kilku dniach nie ma śladu po tej wodzie. Szans na tarło nie ma żadnych. Teraz już nawet wody w rowach melioracyjnych nie ma. A na zachodzie europy owszem jest regulacja większa niż u nas ale oni budowali także systemy irygacji więc poziom wód gruntowych nie opadł tak jak u nas.
 8. A ja obstawiam, że nawet wprowadzając całkowity zakaz zabierania ryb i tak niewiele by się w rybostanie zmieniło. No chyba, że mówimy tutaj o ochronie rybostanu zamkniętych wód zarybianych karpiem, to tutaj to ma znaczenie. W moich okolicach na rzekach już ciężko spotkać na tygodniu wędkarza (tylko na weekendzie ktoś się pojawi), a z rybami cały czas kiepsko. Więc nawet mi nie próbujcie wmawiać, że ryb nie ma przez to że jakiś tam dziadek ileś tam ryb weźmie do domu bo ludzie od początków istnienia jedli, jedzą i jeść ryby będą. Poziom wód gruntowych znacznie się obniżył, rozlewisk na wiosnę n
 9. Jak oceniasz widoczność niebieskiej plecionki? Lepsza od fluo-żółtej?
 10. Dziwne nigdy rzęsy tam nie było. Miesiąc temu byłem rzęsy nie widziałem ale nie wiem jak teraz. Ale karasi to tam jest multum, jedna kromka chleba rzucona na wodę przy brzegu i można każdą ilość karasi nałapać.
 11. Odstojniki cukrowni przed wiaduktem kolejowym w Przeworsku.
 12. Bobo pisałeś swego czasu o konferencji na której zgromadzone przez Was dokumenty zostały przekazane jakiejś osobie z uniwersytetu na śląsku był od tej pory jakiś odzew z jego strony? Swoją drogą dla mnie to bardzo dziwne, że wędkarze mieszkający w tamtych okolicach mają wywalone na to co wpuszczają do Ich rzeki. Ja tam jestem w tych okolicach średnio raz w roku więc nawet chcąc nie mam jak pomóc.
 13. Główna regulacja była przeprowadzana w 2010r ale świadków jak to było przeprowadzane jest mnóstwo. Z rzeki zrobili kanał.
 14. No no 50 baniek ładny grosz, to chyba jakimiś ładnymi kafelkami obłożą te rzeki? Pewnie zrobią tak samo jak z rzeką Mleczką przyjedzie koparka wkopią wszystkie krzaki i wrzucą je do wody (bo tak było szybciej)- no i w lecie zamiast wody trawa, a jak przejdą dwie burze to powódź. No i tym powinien się zajmować związek wędkarski. Ja to jeszcze rozumiem jakiś suchy polder przeciwpowodziowy robić ale regulacja rzek to pieniądze wyrzucone w błoto.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy