Skocz do zawartości

Piotr Madura

Aktywni
 • Zawartość

  492
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Ostatnia wygrana Piotr Madura w Rankingu w dniu 3 Luty

Piotr Madura posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

328 Excellent

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

1348 wyświetleń profilu
 1. Rolka kotwicy do pontonu

  @apioo, to rozwiązanie które pokazujesz to jak się zdaje i rolka i knaga osobno - rolka niżej, knaga wyżej. Aby zacisnąć lub zwolnić linkę trzeba się przemieszczać po pontonie. Zaletą rozwiązania o jakim ja piszę (knaga do mocowania linki zamontowana na ławeczce) jest to, że (jak mi się wydaje) siedząc sobie mogę łatwo zarówno kotwiczyć jak i wciągać kotwicę.
 2. Rolka kotwicy do pontonu

  ja też o czymś takim myślę, do tego knaga wkręcana w ławeczkę na której można blokować linę.
 3. Stobnica

  Racja, zamotałem się i myślałem, że chodzi o Stobnicę, przez co tym bardziej byłem ciekawy.
 4. Stobnica

  Chodzi o zaporę pietrzaca wody zbiornika Blizne (nie znam okolic)?
 5. Stobnica

  To co tam, jakaś hodowla jest w pobliżu skoro tęczak w rzece?
 6. Chyłkiem, boczkiem wklejki wracają?
 7. Tsuri Crony Emotion 2.18m/1.5-10g.

  Woblerami?! Modne, modne! Na salonach. Byle by były plastiki z ruchomym obciążeniem - systemem dalekiego rzutu, składanym w locie sterem, samonaprowadzaniem na rybę. Byle by były japańce, choćby z chin Np. Basara - tę lubię. Japonia prosto zza wschodniej granicy, wyprodukowane w Chinach. I dobrze wyprodukowane i łowi.
 8. Tsuri Crony Emotion 2.18m/1.5-10g.

  Powiem Ci @Pucek, mi to się marzy od jakiegoś czasu właśnie i do gumek (głównie jaskółek) i do małych woblerów (głównie w twitchu) Konger Streeto starsza seria (nie Air), najlżejszy model XUL opisany do 6g. Wykonany bardzo zgrabnie, nowocześnie a przy tym nie kiczowato. Jeśli chodzi o parametry tych wędek, to miałem w rękach tylko model do 10 gram i opis był zdecydowanie niedoszacowany. Ale tak to już jest: dla jednych do 10g znaczy do 10g, a dla innych do 10g znaczy 10g + kopytko 4 cale + koło zapasowe do samochodu w razie Wu.
 9. Tsuri Crony Emotion 2.18m/1.5-10g.

  Ciekawił mnie swego czasu ten właśnie model pod kątem lekkiego łowienia na gumy, ale estetycznie mi nie pasuje. Budżetowy japan style, tylko pikatchu brakuje, mnie to gryzie. No ale niektorzy wędką łowią a nie gapią się na nią jak ja Natomiast sama praca wędki pod rybą wygląda nieźle - przynajmniej na Youtube Na pewnym znanym powszechnie forum wędkarskim ja 'J' ktoś swego czasu pisał w watku poświęconym tej marce, że ma i że w Rzeszowie. Sprawdź, mam nadzieję, że nie pomyliłem niczego.
 10. Zawody spinningowe z cyklu Grand Prix - WKS

  Żeby sobie wystartować tak jak ja wystarczy zgłosić swój udział w zawodach i opłacić startowe. Ja sobie startuje, ot Natomiast żeby być branym pod uwagę w punktacji grand prix (caly roczny cykl zawodów) trzeba... stać się członkiem rzeczonego WKS Rzeszów: oplacic wpisowe, opłacić członkowskie, opłacić startowe, oplacic... Chyba tyle. Potem reprezentujesz ów WKS na zawodach organizowanych przez WKS. Nie, nie swoje koło, bo od dawna (nie wiem jak dawna, ale kiedyś to inaczej wyglądało) nie członkowie poszczególnych kół z okręgu rywalizują tylko członkowie WKS z członkami WKS. Ewentualnie z przygodnymi gośćmi, albo z anarchistami takimi jak ja, co chyba na złość nie chcą się zapisać i reprezentują swoje lokalne koło. Dziwnie brzmi, prawda? Z przynależności do WKSu wynikają też pewne przywileje, wśród których moim subiektywnym zdaniem najbardziej kontrowersyjnym jest prawo udziału w mistrzostwach Okręgu na równych prawach z wędkarzami którzy wywalczyli tytuł mistrza swojego koła. Nie, chłopaki nie rywalizują ze sobą o prawo startu w mistrzostwach Okręgu. Ocenę tego faktu pozostawiam każdemu z osobna kończąc ten przydlugi (jak zazwyczaj w moim przypadku) komentarz. Trzeba oddać sprawiedliwość tym którzy rozkrecaja WKS. Wkładają w to sporo czasu i pracy i dzięki nim można się poscigac na dobrym poziomie, a po sciganiu zjeść coś ciepłego i jak szczęście dopisze wylosowac wędkarski upominek, który bywa miłą nagrodą pocieszenia. Przede wszystkim zaś nie ma innej okazji aby w naszych, rzeszowskich okolicach (wypowiadam się tylko na temat naszego Okręgu przy tej okazji) spotkać w jednym miejscu, w jednym czasie tylu znakomitych specjalistów. Są goście którzy znają się doskonale na okoniach, są specjaliści od kleni, jest gość który bolenia zlowi chyba nawet w studni. Można się nauczyć wiele, niemniej nie jest to łatwa nauka i nikt nikomu na tacy swojej wiedzy nie podaje.
 11. Zawody spinningowe z cyklu Grand Prix - WKS

  Ciekawa przygoda, nawet jeśli ktoś nie czuje się "zawodnikiem", ale łowi na spinning to warto wybrać się chociaż raz, podpatrzeć, pogadać, spróbować sił bez spiny albo ze spina jak kto woli. Wszelkie nowe trendy w spinningu i te odkrywcze i te o charakterze zwykłej mody pierwsze pokazują się i ścierają z rzeczywistością w takich właśnie zawodach. Towarzystwo jest doskonale wyposażone i większość wie jak się takim wyposażeniem posługiwać. Ja od czterech lat rokrocznie startuje w pierwszych, otwierajacych sezon zawodach. Z resztą przedwiośnie to chyba moja ulubiona wędkarsko pora. Tylko szkoda, że wciąż i wciąż ta Babica i nawet jak nie Babica to też Babica* *żarcik staje się mam nadzieję zrozumiały po zerknieciu najpierw w terminarz zawodów a potem na mapę
 12. Rzeka Wisłoka

  Wyłonione z otchłani Internetu. Chłopaki, uważajcie! http://www.fishing.pl/artykuly/wspomnienia/wyprawa-nocna
 13. Jak w temacie poszukuje konkretnego woblera - chodzi o model tonący w kolorze złotym (takim jak dwa na zdjęciu), że sterem takim jak u woblera w malowaniu firetiger, którego dla rozwiania wątpliwości również zamieszczam na zdjęciach. Był to pierwszy wobler na jakiego łowiłem - stąd wielki sentyment. Zapłacę albo wymienię na innego ciekawego woblera/muchy itp.
 14. Lipie

  Trzeba by poszperać w statucie PZW, kto jest decyzyjny w tej sprawie. Domyślam się, że Okręg może zablokować tego typu inicjatywy...
 15. Stobnica

  Okolice Leska spróbuj. Piękne okoliczności łowienia brodzac. Temat powszechnie znany. Niestety, ostatnimi łaty 3/4 "pstrągów" które lowie na swoich ulubionych rzeczach to klenie...
×