Jump to content

Piotr Madura

Użytkownicy
 • Content Count

  882
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  66

Piotr Madura last won the day on May 6

Piotr Madura had the most liked content!

Community Reputation

1,427 Excellent

4 Followers

Recent Profile Visitors

3,862 profile views
 1. Spróbuj bocznego troku w dwóch wariantach: trok z przynętą krótszy, bądź dłuższy od troku z ciężarkiem. Przynęty raczej małe, gumowe, takie pod hak wielkości 10/12/14, twistery, tanta, imitacja ochotki, białego robaka, larwy ważki itp. Opad możliwie długi, dobrze też dać poleżeć czasami przynęcie. I co tu dużo mówić, leszcze na spinning tłuką najlepiej gdy mają... wysypkę tarłową.
 2. Już w najbliższą środę o godzinie 18:30 zapraszam na premierę filmu relacjonującego tegoroczne rozpoczęcie sezonu szczupakowego. Film przybrał konwencję teledysku... co z tego wyszło zobaczycie sami już wkrótce W piątek relacja z długiego weekendu majowego w której opiszę doświadczenia swoje i kliku świetnych wędkarzy, którzy opisali mi swoją taktykę i efekty jakie przyniosła: jakie łowiska wybrali, jakie przynęty stosowali, jak im poszło i co zmieniliby z perspektywy czasu? Do zobaczenia na YouTube!
 3. Pierwsze wodowanie w 2021 r., pierwsze koty za płoty. Zimno, szaro i ponuro, także na rozgrzewkę postanowiliśmy uderzyć na Malediwy... No, prawie. Mały zbiornik zaporowy i ultralekki spinning, wczesnowiosenna klasyka. Jakie marliny i rekiny wyjechały z wody zobaczcie sami. Witajcie na Paradise Island, gdzie ponoć spełniają się wędkarskie marzenia
 4. Ja dawnymi laty brałem udział w zarybieniach Wisłoki m.in. narybkiem świnki i brzany. Były to odcinki zarówno powyżej jak i poniżej zalewu Mokrzec-Strzegocice. Z dziwniejszych rzeczy pamiętam zarybienie lipieniem... którego do dzisiaj nie rozumiem. Nie trzeba mieć doktoratu z ichtiologii żeby wiedzieć, że termika wody w tych okolicach nie stwarza ku temu najszczęśliwszych warunków... no, ale są mądrzejsze głowy tam u góry. Także zapraszam do łamania muchówek na lipieniach z Wisłoki. Od czapy też było odławianie kleni na sztuczne tarło (być może nadal się to praktykuje, proszę pytać w Okręgu Rz
 5. Wracasz z pracy. Zostało Ci 45 minut do zachodu słońca. Co robisz? a) jadę nad wodę b) jadę nad wodę, niech się dzieje co chce c) jadę nad wodę, a żonie powiem... no coś wymyślę Uwaga, w zadaniu więcej niż jedna odpowiedź może okazać się prawidłowa.
 6. Jeżeli łowiłaś/łowiłeś szczupaki ostatnimi dniami... Ponieważ zabieram się do robienia materiału podsumowującego weekend majowy od strony wędkarskiej, a konkretnie od strony polowania na szczupaki… chciałem poprosić Was o krótkie opisanie swoich doświadczeń z ostatnich dni. Jeżeli znajdziecie czas będę bardzo wdzięczny za informacje. Mogą być ogólne, bez zdradzania konkretów, chodzi mi o wyciągnięcie pewnych wniosków. 1. Na jakiego typu wodzie łowiłeś? (woda stojąca/rzeka, przeciętna głębokość, rodzaj dna, stan populacji szczupaka w Twoim łowisku itp.) 2. Jak łowiłeś?
 7. No by to krew zalała... Ale pokazują się w moich rodzinnych stronach już coraz śmielej. W ubiegłym roku podbierałem samicę 86 cm. Wspaniała ryba
 8. Dobrze. Niech skończą i... i 1 stycznia na trocie idę. A co!
 9. @Robertoo to teraz już nie musisz spływać na noc
 10. Chyba tylko siłą woli udało się w końcu wydrzeć wodzie żywe złoto. Majówka zaliczona ;-)
 11. Akcja filmu dzieje się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja 2021 roku. Piotr - główny bohater - śni jak co roku ten sam sen... Też tak Wam się zdarza? ;-)
 12. Wiosna, wiosna… raczej „wiosna”. Brrr, dość już mam tego zimna. Z tęsknoty za pełnym słońcem na wspominki mnie wzięło. Zapraszam do obejrzenia relacji z zeszłorocznej wyprawy nad podgórską rzekę w której brodząc z lekkim spinningiem w ręce spotkałem klenie, okonie i… i sporo tam jeszcze mam do odkrycia ;-)
 13. Dłubię w swoim mikro-warsztaciku coś ciekawego dla wszystkich, którzy mają do czynienia z leniwymi okoniami i sandaczami...
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy