Jump to content

Piotr Madura

Użytkownicy
 • Posts

  987
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  84

Piotr Madura last won the day on December 27 2021

Piotr Madura had the most liked content!

Reputation

1,786 Excellent

4 Followers

Recent Profile Visitors

5,145 profile views
 1. Już niebawem rozpoczęcie sezonu pstrągowego (gdzieniegdzie sezon trwa już od stycznia) i w związku z tym wyciągam Z Wędkarskiego Pudełka mojego zimowego killera - wobler w jaskrawym ubarwieniu, tzw. strażak. Tego typu przynęty nie każdemu kojarzą się z łowieniem dzikich pstrągów, niemniej są sytuacje, gdy biją na głowę wszelkie inne wabiki. Jakie to sytuacje, jakie to konkretnie woblery i jak używać ich by były najskuteczniejsze? - zapraszam na film
 2. Relacja z wypadu na pierwszy i zarazem ostatni lód grudnia 2021 r. Była precyzja i była zabawa, czyli to, co w wędkarstwie podlodowym lubię najbardziej A okazy? Jeszcze przyjdzie na nie czas.
 3. Kleń Strzyżów, bez konkurencji
 4. Za oknem zima, a skoro tak, to trzeba skorzystać z okazji i wybrać się na lód. W dzisiejszym materiale przedstawię Wam moją ulubioną wędkę do połowu metodą mormyszki - bałałajkę fińskiej firmy Salmo. Wędka ta została opracowana pod kątem maksymalnej precyzji łowienia i niezawodności nawet w najcięższych warunkach. Używana jest przez wielu zawodników mierzących się w rywalizacji nawet na szczeblu mistrzostw świata w wędkarstwie podlodowym. Przyjrzyjmy się jej z bliska już teraz w Z Wędkarskiego Pudełka ;-)
 5. Byłem, ryb nie polowiłem, ale i tak było przyjemnie. Na mniejszych zbiornikach lód mocny, lity, na większych zdecydowanie zbyt słaby (stan na dzień wczorajszy). Pozdrowienia!
 6. Cześć i czołem! Na samym wstępie – wesołych świąt! Mam nadzieję, że pod choinką znaleźliście jakieś ciekawe przynęty, natomiast ja wyciągam dzisiaj Z Wędkarskiego Pudełka klasyczną okoniowią przynętę – niewielkie twistery Mannsa i Relaxa, zwane też paprochami. Niegdyś podstawa podstaw, żelazny kanon i przynęta pierwszego wyboru, obecnie chyba nieco zapomniana… zupełnie niesłusznie. Zastopujcie na kilka chwil seans Kevina i racząc się świątecznymi smakołykami posłuchajcie o tym, co warto jest odkurzyć i w nowym sezonie zabrać ze sobą wybierając się na okonie ;-)
 7. Dzisiaj wyjmuję ze swojego wędkarskiego pudełka gumę, która nie raz i nie dwa uratowała mój wędkarski honor. Keitech Easy Shaker to przynęta typu worm, silikonowy odpowiednik doskonale znanej wszystkim rosówki. Umiejętnie użyta jest prawdziwym asem w rękawie spinningisty na leniwe, chimeryczne i niechętne do współpracy ryby. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o mojej tajnej broni na leniwe drapieżniki to oglądajcie już teraz Z Wędkarskiego Pudełka! ;-)
 8. Dzień dobry Wszystkim! Nie wiem jak tam u Was, ale moje nadzieje na wejście na lód szybko stopniały w zderzeniu z rzeczywistością... Widzę, że w niektórych rejonach Polski przymroziło ciut mocniej i znaleźli się śmiałkowie, którzy łowili w przeręblach... Tymczasem w trakcie najbliższego weekendu zamierzam wybrać się ostatni raz w tym roku popływać pontonem i porzucać za szczupakiem. Oby tylko nie padało, bo w grudniu to średnia przyjemność... Recenzja kopii Tanty od chińskiej marki Supercontinent cieszyła się dobrym odbiorem, dlatego już jutro na kanale zostanie wzięta pod lupę kolejna przynęta - Keitech Easy Shaker. To naprawdę świetna i przemyślana konstrukcja, absolutnie obowiązkowa pozycja w moim pudełku. Widzimy się jutro, to jest w piątek o godzinie 20:00! Do zobaczenia ;-)
 9. Dzisiejsze Przemyślenia poświęcone są pojęciu „ryby życia”. Mówię w nich m.in. o tym, co rozumie się pod tym pojęciem, czy i kiedy „rybę życia” można postrzegać w kategoriach zasłużonego osiągnięcia, jaką funkcję pełnią wędkarskie rankingi i tytuły rekordów polski, na czym polega etos łowcy okazów oraz jak bardzo względna jest ocena wartości złowionych przez nas, okazowych ryb. Wracam też pamięcią do moich przygód z wielkimi pstrągami i okoniami… Serdecznie zapraszam Was do obejrzenia, czy raczej wysłuchania i pozdrawiam po wędkarsku, życząc połamania kija na rybie życia!
 10. Odkurzyłem świder i błystki... czekają w gotowości. Tamten sezon podlodowy przespałem. Ktoś jeszcze nie może się doczekać solidnego mrozu?
 11. Pytanie zadaj Okręgowi PZW Rzeszów. Nie chcę niczego przekręcić, bo w pewnym momencie, gdy zorientowałem się już co i jak wyłączyłem się ze sprawy... Powiem krótko - ręce opadają, praca społeczników i zapaleńców idzie w błoto, a odpowiedzialnym włos z głowy nie spada.
 12. Z Wędkarskiego Pudełka wyjęte! W dzisiejszym materiale recenzja przynęty, którą testowałem z dobrym skutkiem w trakcie minionego roku - taniego odpowiednika Tanty marki Supercontinent. Dostępną na Aliexpress gumę porównuję z oryginałem od FishUp, omawiam jej specyfikę, zalety, wady oraz zastosowania, jakie znajduje nad wodą.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy