Skocz do zawartości

Piotr Madura

Aktywni
 • Zawartość

  622
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  25

Ostatnia wygrana Piotr Madura w dniu 24 Wrzesień

Użytkownicy przyznają Piotr Madura punkty reputacji!

Reputacja

570 Excellent

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

1842 wyświetleń profilu
 1. Piotr Madura

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Jeszcze nie tak dawno trolling na wodach Okręgu Rzeszów był metodą zakazaną. W tym świetle zastanawia fakt, że metodę której się zabraniało dopuszcza się po jakimś czasie pod warunkiem zapłacenia za to. Uważam, że traktowanie jakiejkolwiek metody dodatkowymi opłatami jest nieuczciwe. Każdy łowi jak chce i jak może. Dopóki zachowuje się etycznie nie widzę przeciwwskazań. Co do trollingu* zaś, to zakaz jego stosowania na naszych wodach wprowadzili ludzie którzy nie mają pojęcia o tej metodzie. Teraz wracają z pomysłem dodatkowych opłat... zdecydowanie nieuczciwe zachowanie. * najpopularniejszym argumentem jak pamiętam było wtedy stwierdzenie, że trolling to "samołówka".
 2. Piotr Madura

  Błażkowa

  Na każdy staw, stawik, bajorko, nie tylko w Błażkowej trzeba mieć kartę. Wydobycie trwa, dzierżawa również. Najzupełniej normalna sytuacja, powszechnie spotykana, by tak rzec codzienna.
 3. Piotr Madura

  plecionka vs żyłka

  Od jakichś 5 lat łowię na spinning wyłącznie plecionkani. Z zaznaczeniem faktu, że przy lekkim łowieniu stosuję przypony z fluorocarbonu. Bywa, że w czystych, prześwietlonych wodach klenie i pstrągi płoszy widok plecionki - stąd przypon. Dynamika współczesnych blanków i nieco doświadczenia pozwalają zredukować spady ryb do minimum. Czucie przynęty, wszystkiego co się z nią dzieje, a w pierwszej kolejności brań jest nieporównywalnie lepsze w przypadku plecionki.
 4. Piotr Madura

  Team Dragon Long Range

  Mógłbyś sprawdzić jaką jest jego rzeczywista długość i ciężar wyrzutu?
 5. Piotr Madura

  Moje "tajne" łowisko

  Piękny krokodyl!
 6. Piotr Madura

  Rzeka Wisłoka

  Myślę podobnie, zachodzę w głowę skąd... miejsca które jeszcze dwa-trzy lata temu regularnie przynosiły kontakty z sandaczami obecnie świecą pustkami bądź łowię tam jedynie inne drapieżniki. Czasu za mało żeby sprawdzać każdy kilometr rzeki, niemniej trochę miejsc już prześwietliłem.
 7. Piotr Madura

  Rzeka Wisłoka

  Dzisiejszy sandacz okazał się być kleniem, poprzedni szczupakiem, jeszcze wcześniejszy boleniem... Czy ktokolwiek miewa na Wisłoce w miare regularnie kontakty z sandaczami powyżej 50-60cm? Dawniej moje okolice słynęły z sandaczy. Szukam i szukam, ale spięcie jednego byka i wyholowanie jednego wymiarka to jedyne kontakty w przeciągu dwóch lat. A sandaczy w granicach 15-30cm multum... nieco to zagadkowe.
 8. Piotr Madura

  Zawody wędkarskie (nie dotyczy cyklu GP)

  Ktoś wie czy rozgrywane na żywej rybie? Niby to już standard, ale...
 9. Piotr Madura

  Moje "tajne" łowisko

  @wujekpasiak co to za kijek na zdjęciach powyżej? Jakiś Diaflex może?
 10. Piotr Madura

  Moje "tajne" łowisko

  Organizacja znakomita, atmosfera również, ukłony w stronę zarządu Koła Azoty Tarnów. Impreza na wysokim poziomie pod każdym względem. Na pewno kiedyś jeszcze ich odwiedzę. Do zobaczenia nad wodą @geogps
 11. Piotr Madura

  Moje "tajne" łowisko

  Dokładnie, złowiłem w turze 3 klenie i 3 okonie wymiarowe, co dało mi 4 miejsce na 49 startujących. Ten boleń niestety po zawodach złowiony, a pozamiatałby konkurencję... taka nagroda pocieszenia można rzec
 12. Piotr Madura

  Moje "tajne" łowisko

  Owszem
 13. Piotr Madura

  Moje "tajne" łowisko

  Gruba jesienna siedemdziesiątka.
 14. Piotr Madura

  Zakup echosondy

  Dzięki uprzejmości Kolegi @pablo23004 mam już czego potrzebowałem, dzięki!
 15. Piotr Madura

  Zakup echosondy

  Udało mi się kupić Eagle FishMark 480, czy ktoś z Kolegów posiada może polską instrukcję do tej echosondy?
×

Komunikat

W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.