Jump to content

Piotr Madura

Użytkownicy
 • Content Count

  789
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  50

Piotr Madura last won the day on October 19

Piotr Madura had the most liked content!

Community Reputation

1,122 Excellent

3 Followers

Recent Profile Visitors

3,026 profile views
 1. Trochę koloru w ten szary dzień
 2. Stare, dobre kopyto i jeden z amatorów tej przynęty.
 3. Wędka poszła na reklamację. Jeżeli nie pyknie będę bardzo wdzięczny za pomoc
 4. Cześć, złamałem nieszczęśliwie górny skład wędki Konger Sreeto XUL. Poszło ostatnie około 15 cm szczytówki. Napisałem do dystrybutora czy byłaby szansa zakupienia osobno górnego składu. Tak czy inaczej z tego który mi został w dwóch kawałkach pomyślałem, że mógłbym zrobić wklejkę. Kto w Rzeszowie i okolicach mógłby podjąć się wstawienia takiej szczytówki? Może już ktoś z Was ma z tym doświadczenia. Pozdrowienia!
 5. To nie jest żart, ja tym zamierzam łowić. Oldschool... Mitchell 308.
 6. Dzięki za informacje. Zgadza się, to mogą być emergery. Powiedz, w jaki sposób prowadzisz przynęty przy takim łowieniu? Układasz linkę dłonią w ósemki trzymając kij równolegle do linki?
 7. Jakiej długości przypon dajesz przy takim łowieniu? Jak układasz sznur względem kierunku wiatru? Sytuacja która zachęciła mnie do kombinowania wyglądała następująco: woda gotującą się od ataków ryb i jaskółek, na powierzchni zero owadów. Ryby przewalały się tuż pod powierzchnią jak delfiny. Stwierdziłem, że muszą właśnie żerować na przeobrażających się, zbliżających się do powierzchni wody owadach.
 8. W końcu znalazłem chwilę na dłubanie kleni, którym w tym roku poświęcałem bardzo mało czasu.
 9. Mówię o łowieniu na muchę jak najbardziej Jeżeli chodzi o sprzęt to czy powinien on się czymś różnić od przeciętnego uniwersału typu 9 stopowa, wędka plus pływający sznur? Zauważyłem, że niektórzy polecają sznury intermediate ze względu na to, że pływające poddają się szybszemu dryfowi na wietrze. Nie wiem czy dobrze załapałem, ale ogólnie rzecz biorąc prowadzenie tego typu przynęt powinno być bardzo wolne?
 10. Cześć i czołem, czy ktoś z Koleżanek i Kolegów ma doświadczenia z łowieniem buzzerami w stojącej wodzie? Ewentualnie może ktoś ma dostęp do jakichś artykułów polskojęzycznych poruszających ten temat (ponoć w Sztuce Łowienia bywało)? Jeżeli chodzi o artykuły anglojęzyczne i YouTube to powoli, krok za krokiem sobie analizuję... Z góry dziękuję za pomoc w zdobywaniu wiedzy i doświadczeń na ten temat
 11. Miał być życiowy pstrąg a wyszło jak wyszło... Wyobraźcie sobie... widzicie ciemny kształt pstrąga płynącego pod powierzchnią. Nie byle jakiego pstrąga. Na oko 65 cm. Prawdziwy Kaban przez duże K. Rzucacie błystkę. Perfekcyjnie, metr od ryby. Błystka staruje z miejsca. Ryba zaciekawiona płynie za przynętą. Przyspieszasz. Ryba przyspiesza. Mocne branie. Eksplozja wody... Hol dynamiczny, ile fabryka dała. Pstrąg okazuje się być boleniem. Pozdro.
 12. Pozdrowienia @Robertoo i do kolejnego miłego spotkania nad wodą!
 13. Rozmiar sportowy, na diecie skubaniec - skubał i skubał zanim w końcu dał się zaciąć.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy