Skocz do zawartości

Piotr Madura

Aktywni
 • Zawartość

  563
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana Piotr Madura w dniu 16 Czerwiec

Użytkownicy przyznają Piotr Madura punkty reputacji!

Reputacja

442 Excellent

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

1594 wyświetleń profilu
 1. Piotr Madura

  Rzeka Wisłoka

  Powyżej zalewu Mokrzec-Strzegocice kiepsko z klarownością.
 2. Piotr Madura

  Moje "tajne" łowisko

  Sześćdziesiątka z rana przy okazji starań o okonie. Dziwnie walczył... dość długo byłem przekonany, że mam kapitalnego okonia na wędce.
 3. Piotr Madura

  Stawy Rzemień

  Szukam osób spinningujących na stawie no-kill nr 2, chciałem doradzić się w kilku kwestiach, bo będę się tam wybierał. Proszę o kontakt na priv.
 4. Piotr Madura

  Wisłok

  Yyy...
 5. Piotr Madura

  Wisłok

  Ale działacze będą, z odznaczeniami, zasłużeni, a jakże! Po co komu ryby? No chyba, że karpie - tuczniki. Że śnięte, zatrute? Że chore? Wrzodzienica? Panie, usmażysz i nic nie czuć. Ci sami, którzy od lat stoją z założonymi rękoma i patrzą na to, co się dzieje. Ci sami jeszcze kilka lat temu z tekstem "zajmiemy się tym". Teraz już nawet bez tekstu. Bezczelność przebiera wszelką miarę.
 6. Piotr Madura

  Górny San - od źródła do m. Przemyśl

  Widzę Kolego, że męczymy przynęty tego samego Twórcy. Nie miałem jeszcze okazji, ale tak obstawiałem, że będą kosą na lipasy
 7. Piotr Madura

  Zalew w Ożannie

  Budowniczy (prawdopodobnie bezprawny) przynosi pewnie ze sobą "deskę desantową" i jest "o krok" przed innymi
 8. Piotr Madura

  Przynęty tandemowe - łączone

  Moim prywatnym zdaniem liczy się ilość haków i rozstaw grotów, tak jak wyszczególnione w regulaminie. Tak zwany pilot - np. obrotówka bez kotwiczki, bądź sama jej paletka na strzemiączku, umieszczona na lince głównej w oddaleniu od przynęty właściwej - nie narusza regulaminu. Podobnie tandemy które zaprezentowałeś. Sprawa staje się bardziej kłopotliwa jeżeli z przodu byłby wobler pozbawiony jednej kotwiczki, z dowiązanym do tylnego oczka trokiem z - zasadniczo -drugą przynętą. W tym drugim wypadku skłaniałbym się do interpretacji wymagającej całkowitego ściągnięcia kotwic z woblera (czy też innej przynęty znajdującej się z przodu). To tylko moja interpretacja przepisów, a nie obowiązująca ich wykładnia (której ujednoliconej i klarownej zdaje się nie ma, a przynajmniej nie znam jej...).
 9. Piotr Madura

  YGK Egi Metal

  Odkąd przeszedłem na Stradica wszelkie wcześniejsze problemy dyskwalifikujące u mnie tę linkę zniknęły (tfu, tfu)
 10. Piotr Madura

  Rzeka Wisłoka

  Dziękuję! Klenia niestety odpuszczam ze względu na pracę, niemniej jadą tam koledzy ode mnie z Koła
 11. Piotr Madura

  Mokrzec, Strzegocice, Jaworze

  W przeciągu 3 lat mają w planach zwinąć sprzęt, zebrać całą drogę dojazdową do obecnie działającego zakladu i tym samym połączyć zbiorniki. Grunty przy wodzie już poszły pod młotek... woda z tego co słyszałem ma przejść na starostwo, oni zaś mogą to sprzedać. Albo dzierżawić. Albo udostępnić... kto ich tam wie. Wiem jedno - jeżeli jako Okręg stracimy Strzegocice, to będzie to prawdopodobnie ostatni gwóźdź do trumny.
 12. Piotr Madura

  Salmo tiny

  Nieaktualne ;-)
 13. Piotr Madura

  Rzeka Wisłoka

  Dodam, że sum łyknął tę samą uklejeczkę boleniową, z tym, że prowadzoną w 3/4 głębokości.
 14. Piotr Madura

  Rzeka Wisłoka

  Dzięki piękne! @Gajowy Marucha boleń wyjechał na typową, migotliwą w pracy uklejeczkę, z tym, że w wielkości 5cm - nic większego boleni nie interesowało. Rybę namierzyłem dzień wcześniej: gdzie bije, po jakiej mniej więcej trasie się porusza, gdzie przystaje na dłużej i ta obserwacja zaowocowała. Z brakiem aktywności większych kleni sprawa jest zastanawiająca - obstawiam, że ktoś łowił i brodził po całej szerokości koryta z samego rana, płosząc ryby na krótkim odcinku, na którym skupiło się wielu zawodników, w tym i ja - była to tak zwana "bankówka", co potwierdzały trenningi. Klenie były skupione w kilku miejscach na odcinku. Ja wybrałem sobie dwie miejscówki: płytki, kamienisty przelew i płań z rynną pod moim brzegiem. Miejsca były od siebie oddalone o jakieś 30 minut szybkiego marszu. Salmo tiny doskonale spisywał się właśnie na tej pierwszej miejscówce, był idealnie dobrany pod jej kątem. W miejscówce drugiej stosowałem nadal małe w głównej mierze przynęty 3-4cm, ale głębiej schodzące. Największą brzanę złowiłem na Agressora od @Leszek. Zassała go tak, że cały był schowany w pysku.
 15. Piotr Madura

  Rzeka Wisłoka

  .
×

Komunikat

W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.