Jump to content

Slawo62

Użytkownicy
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo fajne rybki i opisy, ale czy forum WISŁOKA to tylko spinning ? Może ktoś z forumowiczów łowi inaczej niż na spinning (np. przepływanka, feder) ???????????????
 2. Witam, jestem z poza Waszego rejonu, choć łowię tylko na Wisłoce (jeśli chodzi o wody PZW), jak czytam , że mierzenie jest beee, to mnie .... coś trafia, sami święci , co ryby wszystkie wypuszczają, a nawet w wodzie odpinają( telepatycznie), tymczasem w Waszej okolicy poza kilkoma wędkarzami, ryby zabierają wszyscy , ledwo wymiarowe klenie, jazie itp. Sam lubię czasem rybkę zjeść , jest to jedna , lub dwie w sezonie, ale nie mam zamiaru się korzyć z tego powodu , tym bardziej , iż jeśli już coś zabieram , to okazy grubo powyżej wymiaru!!!!!!!!!!
 3. Hura, nareszcie Wisłoka zbliżona do naturalnego biegu z przed zbudowanej zapory !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 4. Poniżej tamy w Łabuziu cały lipiec bardziej lub mniej mętnawa, - ciekawe dlaczego ??????????????????
 5. Witam, mam pytanko, czy Wisłoka całkiem wyschła, że taka cisza w eterze ??????????????????????
 6. witam, ja może nie mam takiego doświadczenia na Wisłoce jak miejscowi, gdyż mieszkam na Śląsku ,a na Wisłoce łowię kilka razy w roku .Łowię bolonką 6 m, średniej klasy, żyłka 0,16 Siglon V, przypon 0,12 lepszej marki . Łowię przepływanką , gdyż tyczka nie wchodzi w grę w tych miejscach gdzie uwielbiam łowić( mało miejsca z tyłu) . Nie wiem gdzie ICHTIOX łowi, ale tam gdzie ja próbuję, gruntomierz nie wchodzi w grę z powodu dużej ilości kamieni, i innych zaczepów( okolice Pilzna, Podgrodzia) .Trzeba metodą prób i doświadczeń kilkoma przepuszczeniami zestawu ustalić grunt. Spławik to rzeczna bom
 7. Slawo62

  kormorany !

  Kormoran - rodzimy ptak ?!?!?????, przed wojną ponoć bytował nad morzem bałtyckim i obrębem ok.20 km. od niego!!!!!!!!!! Dziś jest wszędzie w nadmiarze, w dodatku pod ochroną , a czy ryb jest kilkaset procent więcej niż dawniej ???????????????
 8. Witam, tak patrzę na wpisy z Wisłoka, jest ich prawie dwa razy tyle co z Wisłoki, a Wisłoka większa, więc teoretycznie więcej się dziać powinno ?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Filmy, owszem śmieszne, ale to forum o Wisłoce, koledzy do roboty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 9. Skoro poruszacie temat przepławki progu w Mielcu , to może poruszmy uśpiony temat "zapory" w Mokrzcu!!!!!!!!!!! Jeśli sporo kolegów z okolic Mielca narzeka na brak brzany, to moim zdaniem jest to pochodna tamy w Mokrzcu ! Jeśli nie będzie brzany w okolicach Pilzna (blokada tamy), to nie będzie brzany w okolicach Dębicy i Mielca! Domniemywam, że temat "umarł" m.in. dzięki miłośnikom zalewu, którzy wolą wędkarstwo leniwe nad wodą stojącą, niż aktywne wędkowanie w nurcie Wisłoczki !!!!?????
 10. Witam, łowię na Wisłoce okazjonalnie- kilka razy w roku, gdyż do Pilzna( w którego okolicy łowię) mam 250 km. O ile łowiąc latem, mógłbym się skłaniać do opinii, że jest mało ryby w Wisłoce, to kilka wypadów w połowie września zaowocowało ładnymi certami(+30), płociami(20-26cm),kleniami (15-34cm), do tego kilka ładnych jelców,jaź, małe leszczyki(ok.20cm), no i wszechobecna ukleja, której jest wg. mnie co rok więcej ! Łowię na bolonkę, nęcąc średnio, i na pewno nie mam doświadczenia miejscowych wędkarzy. Również maj obfituje braniami, latem natomiast na bolonkę nie jest już tak dobrze!
 11. Tama w Mokrzccu , spowodowała stopniowy zanik w Wisłoce poniżej Pilzna brzany i świnki, za to otrzymaliśmy suma(szkodnika) ! Zwolennicy tamy mówili, że rybostan się poprawi, a wokół zalewu powstaną ośrodki wypoczynkowe, przystanie, agroturystyka w okolicy i inne tego typu przybytki!!! Minęło chyba 10 lat(lub więcej) i co??????????? Co do regulacji wody przez zaporę, to w tym roku przez to , jak i przez prawie non stop brudną wodę (Kruszgeo kopie ciągle na zalewie) kleń tarł się jeszcze w tym tygodniu! Przypuszczam, że inna ryba też mogła mieć problem z tarłem w tym roku!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ta
 12. Serce boli, gdy się to czyta i ogląda fotki !!!!!!! Koledzy ratownicy- szacun dla Was za tą akcję ratowniczą!!!!, i pytanie do prezesa okręgu Rzeszów: zrobisz Pan coś w tej sprawie(pozytywnego),czy głowa w piasek, by ręce i głowa miały spokój???????????????????
 13. Witajcie, czy ktoś ma wiedzę na temat remontu kładki nad Wisłoką w Kamienicy k. Brzostka ???????????
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy