Jump to content

rav_id

Użytkownicy
 • Posts

  155
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

rav_id last won the day on August 28 2020

rav_id had the most liked content!

Reputation

175 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Piotrek, widzę że kijek Flagmana masz. Jakie wrażenia? Pytam, bo miałem okazję chwilę używać (na testy, kolega jest promotorem marki w Polsce) JetFly ale w gramaturze wyrzutu 2-10 bodajże. Używałem go na okonie. Mimo delikatnej szczytówki nie imponował swobodą i zasięgiem rzutu. Wydawał mi się jakiś tępy. Czucie brań takie sobie. Koledzy sobie chwalą inne modele, np. Matrix, Blackfire, Optimum albo te sygnowane marką Azura: Diablo czy Olivia. Olivię też miałem użyczoną na testy i mnie mocno urzekła. Niedawno sprawiłem sobie Areatę do 5 g i to już petarda bo pracą i wykonaniem nie odbiega od Olivii, a cena o połowę niższa.
 2. Piękny pstrąg Piotrze! Gratuluję życiówki w dodatku wyjętej na tak delikatny sprzęt. Te największe zawsze biorą nie wtedy kiedy powinny😉
 3. Możesz napisać coś więcej do jakiego wędkowania go używałeś: metody, waga przynęt, jakieś hole większych okazów itp? Czy wędkowaleś w deszczu/zamoczyłeś kołowrotek ewentualnie czy miał kontakt z piaskiem?
 4. Ogladam regularnie na YouTube. Dobra robota choć niektóre fragmenty proszą się żeby je rozjaśnić 😉 Piotrek, jak pierwsze wrażenia z użytkowania tej linki?
 5. Sunline Siglon również używam, ale nieco grubszą - 0,4PE, czterosplotową. Bardzo fajna linka. Na plus dla Sunline, że jest bardziej okrągła od Berkleya, która jest nieco płaska co mi osobiście nie przeszkadza. Porównałem dziś obie linki bez lupy - Sunline 0,4 PE i Berkley 1 lb (opisana 0,06 mm). Praktycznie różnicy nie widać, choć może Berkley wydaje się minimalnie cieńszy. Sunline 0,2 PE będzie na pewno bardzo cienki. Berkley w użytkowaniu nieco się mechaci. Widać wyraźnie delikatne, odstające krótkie włoski. Nie zauważyłem jednak żeby to wpływało na utratę wytrzymałości. Powierzchnia Berkleya jest nieco bardziej jednorodna. Wygląda to jak linka nie splatana ale bardziej zgrzewa/sklejana? W Sunline pod palcami czuć sploty, a tu nie. Nie wiem jak to inaczej opisać. Największe ryby wyholowane z jej pomocą to wspomniany wyżej boleń oraz karaś i okoń 38 cm, około wymiarowe szczupaki czy leszcz ok 50 cm.
 6. Piotrek, ja na ultra lekko używam Berkley fireline competition crystal 1 lb lub 2 lb. Wiosną na tę cieńsza, z przyponem 0,14 fluorocarbon wyjąłem (jako przyłów) bolenia blisko 65 cm....
 7. Miałem podobnie, też z pstrągowym siurkiem.... Pojechałem w upalne, lipcowe popołudnie bijąc się z myślami czy dobrze robię. Nawet nie wiedziałem czy jakiekolwiek ryby tam pływają, a co dopiero pstrągi... Wyobraźnię rozbudzały filmy nakręcone przez kajakarzy😉 Pojechałem jednak, na dodatek z uszkodzoną jak się później okazało wędką (puścił klej w samodzielnie robionej wklejce) i..... odkryłem Eldorado, które w kolejnych dwóch latach dało mi masę pstrągów, w tym 50+ 🙂
 8. Wezmę jeśli wolny. Z odbiorem osobistym ale najwcześniej 6 maja. Zapłacić mogę wcześniej jak chcesz mieć pewność. Napisz mi na priv.
 9. Znasz wymiary tego Jaxona? Albo pamiętasz który to model żeby sprawdzić na necie?
 10. Nie trafiłem do tej pory na nic lepszego niż http://wedkarskiewakacje.pl/
 11. Sam również przez jakieś 3 lata prowadziłem regularne notatki: stan wody, pogoda, temp, wiatr...ilość, gatunek i rozmiar złowionych ryb, skuteczne przynęty... Dodam, że po zmianie miejsca zamieszkania, mimo sporego stażu wędkarskiego, musiałem od zera poznawać łowiska. Ciężko się było dopatrzeć jakichś prawidłowości. Jedyne co zauważyłem to: - regularny z roku na rok wzrost skuteczności wyrażony w ilości złowionych ryb poszczególnych gatunków oraz w skutecznym łowieniu w każdym miesiącu roku (przynajmniej 1-2 ryby nawet w ciężkich do tej pory dla mnie miesiącach dawało się złowić). - łatwiejsze typowanie łowisk oraz łowionych gatunków na poszczególne miesiące roku. Jeśli jakieś łowisko kolejny rok z kolei w danym miesiącu nie dawało ryb to je odpuszczałem, szukałem ryb gdzie indzie. Albo jeśli w danym łowisku w danym miesiącu nie brał okoń to przestawiałem się na np. na klenie. Jednak, o wiele więcej informacji uzyskałem od kolegów/wędkarzy dłużej i lepiej znających wodę. Informacji, do których sam pewnie dochodził bym latami.
 12. Gratulacje! Z zainteresowaniem będę oglądał i oczywiście subskrypcja zrobiona
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy