Jump to content

rav_id

Użytkownicy
 • Posts

  150
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by rav_id

 1. Sunline Siglon również używam, ale nieco grubszą - 0,4PE, czterosplotową. Bardzo fajna linka. Na plus dla Sunline, że jest bardziej okrągła od Berkleya, która jest nieco płaska co mi osobiście nie przeszkadza. Porównałem dziś obie linki bez lupy - Sunline 0,4 PE i Berkley 1 lb (opisana 0,06 mm). Praktycznie różnicy nie widać, choć może Berkley wydaje się minimalnie cieńszy. Sunline 0,2 PE będzie na pewno bardzo cienki. Berkley w użytkowaniu nieco się mechaci. Widać wyraźnie delikatne, odstające krótkie włoski. Nie zauważyłem jednak żeby to wpływało na utratę wytrzymałości. Powierzchnia Berkleya jest nieco bardziej jednorodna. Wygląda to jak linka nie splatana ale bardziej zgrzewa/sklejana? W Sunline pod palcami czuć sploty, a tu nie. Nie wiem jak to inaczej opisać. Największe ryby wyholowane z jej pomocą to wspomniany wyżej boleń oraz karaś i okoń 38 cm, około wymiarowe szczupaki czy leszcz ok 50 cm.
 2. Czasem na giełdzie jerkbait się pojawia.
 3. Piotrek, ja na ultra lekko używam Berkley fireline competition crystal 1 lb lub 2 lb. Wiosną na tę cieńsza, z przyponem 0,14 fluorocarbon wyjąłem (jako przyłów) bolenia blisko 65 cm....
 4. Miałem podobnie, też z pstrągowym siurkiem.... Pojechałem w upalne, lipcowe popołudnie bijąc się z myślami czy dobrze robię. Nawet nie wiedziałem czy jakiekolwiek ryby tam pływają, a co dopiero pstrągi... Wyobraźnię rozbudzały filmy nakręcone przez kajakarzy😉 Pojechałem jednak, na dodatek z uszkodzoną jak się później okazało wędką (puścił klej w samodzielnie robionej wklejce) i..... odkryłem Eldorado, które w kolejnych dwóch latach dało mi masę pstrągów, w tym 50+ 🙂
 5. Wezmę jeśli wolny. Z odbiorem osobistym ale najwcześniej 6 maja. Zapłacić mogę wcześniej jak chcesz mieć pewność. Napisz mi na priv.
 6. Znasz wymiary tego Jaxona? Albo pamiętasz który to model żeby sprawdzić na necie?
 7. Nie trafiłem do tej pory na nic lepszego niż http://wedkarskiewakacje.pl/
 8. Sam również przez jakieś 3 lata prowadziłem regularne notatki: stan wody, pogoda, temp, wiatr...ilość, gatunek i rozmiar złowionych ryb, skuteczne przynęty... Dodam, że po zmianie miejsca zamieszkania, mimo sporego stażu wędkarskiego, musiałem od zera poznawać łowiska. Ciężko się było dopatrzeć jakichś prawidłowości. Jedyne co zauważyłem to: - regularny z roku na rok wzrost skuteczności wyrażony w ilości złowionych ryb poszczególnych gatunków oraz w skutecznym łowieniu w każdym miesiącu roku (przynajmniej 1-2 ryby nawet w ciężkich do tej pory dla mnie miesiącach dawało się złowić). - łatwiejsze typowanie łowisk oraz łowionych gatunków na poszczególne miesiące roku. Jeśli jakieś łowisko kolejny rok z kolei w danym miesiącu nie dawało ryb to je odpuszczałem, szukałem ryb gdzie indzie. Albo jeśli w danym łowisku w danym miesiącu nie brał okoń to przestawiałem się na np. na klenie. Jednak, o wiele więcej informacji uzyskałem od kolegów/wędkarzy dłużej i lepiej znających wodę. Informacji, do których sam pewnie dochodził bym latami.
 9. Gratulacje! Z zainteresowaniem będę oglądał i oczywiście subskrypcja zrobiona
 10. Nigdy nie kieruję się ciśnieniem wybierając się na pstrągi. Wolne mam tylko w weekendy więc korzystam o ile pozostałe warunki pozwalają 😉 Gdzieś wyczytałem opinię , że pstrągi są najmniej wrażliwe na zmiany ciśnienia atmosferycznego. Musiałbym prowadzić notatki żeby to zweryfikować.
 11. Płoty....Smutna rzeczywistość na wielu rzekach w całej Polsce...
 12. Potrafię czytać Cytat, do którego się odniosłem poniżej. O obrębach ochronnych i odcinkach no kill Zgadzam się, że kormorany zaczęły być poważnym problemem. Nie jedynym niestety, który trawi polskie wody...
 13. Na odcinkach "no kill" wędkować chyba wolno z tego co wiem Jedynie zabierać ryb nie "nada"
 14. Wziąłbym oba łamańce.
 15. Piotrze miałem podobną sytuację - przytrzasnąłem szczytówkę drzwiami samochodu. Sam ogarnąłem temat bo wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Robiłem wklejkę z zakupionej w wędkarskim krótkiej, węglowej. Otwór w oryginalnej szczytówce delikatnie przeszlifowałem drobnym papierem ściernym zwiniętym w rulon, w coś na podobieństwo lejka. Końcówkę szczytówki - ok 4-5 cm - zeszlifowałem żeby powstał trzpień pod średnicę wewnętrzną otworu w szczytówce. Wklejałem na poxipol. Pozostaje tylko zabawa z przelotkami. Może zajść potrzeba skrócenia nieco oryginalnej szczytówki tak żeby zgadzał się spacing przelotek, bo warto na miejscu klejenia umieścić przelotkę dla wzmocnienia. Jeśłi wolałbyś oddać do profesjonalisty to może pan Czekała by to ogarnął?
 16. Całkiem fajne zaczął się w tym roku sezon lipieniowy. Najpierw 43 cm na ultra lekki spinning, a w ostatni weekend w końcu muchowy +/- 42 cm. Do tego kilka mniejszych oraz kleń.
 17. Z tego co się orientuję to zakaz grodzenia nieruchomości do samej wody dotyczy jedynie wód publicznych ogólnodostępnych. Takimi z zasady są wszystkie wody płynące. Z wodami stojącymi sprawa nie jest już taka prosta. Wszystko zależy od tego kto jest właścicielem wody (nie dzierżawcą). Czy jest to Skarb Państwa (woda publiczna) czy jakiś inny podmiot czy to prawny czy prywatny.
 18. Kijków o których piszesz nie znam niestety. Azura jest kijem o ugięciu parabolicznym (nawet w kółko można ją na upartego zgiąć). Rewelacyjnie trzyma rybę. Podobna trochę do szklaków. To nie jest wklejka. Nie jest specjalnie szybka ale za to dobrze ciska małe przynęty.
 19. W takim razie da radę. Kapitalny kijek do mikroprzynęt. Ostatnio łowiłem nim przy użyciu cięższych nimf nawet. Największa wyholowana rybka (w kilka sekund w podbieraku) to lipień 43 cm.
 20. Duże te pstrągi będziesz łowił? I przede wszystkim jakie przynęty? Fajnym, delikatnym kijkiem jest Azura Olivia 190 cm 0,8-4 g (cena ok 290 PLN). Ale obrotówka nr 1 i smukły, drobno pracujący woblerek do 5 cm to wg mnie max dla tego kijka. Prawdziwy jego żywioł to małe wahadełka, gumki i mikrojigi. Moim zdaniem śmiało na rzeki z rybami do ok 35 cm. Większe szkoda męczyć długim holem.
 21. Wczorajsze siurkowe zakończenie sezonu pstrągowego było zaplanowane już w weekend. Załamanie pogody dawało szansę na dobre żerowanie rybek. Padający chwilami deszcze nieco przeszkadzał, choć bardziej w przedzieraniu się przez gąszcz mokrych teraz pokrzyw, trzcin i pnączy... Zaczęło się obiecująco trzema rybkami kolegi na odcinku niespełna 200 m. Ja natomiast trafiłem na stadko okoni. Pierwsze pstrągowe wyjścia bez skutecznego zacięcia, jakieś nietrafione. Zmieniam obrotówkę na wobler i sytuacja się powtarza. Jakoś bardziej dziś czuję jednak blaszkę, więc powrót. Jak pokazało te kilka godzin, była to dobra decyzja. W podbieraku wylądowały finalnie 2 maluchy i 5 miarowych pstrągów: 35, 36, 38, 43 i 47 cm. Dwa największe złowione parę metrów od siebie na jednym zakręcie. Hol ryby w wodzie po kolana gdzie ryba więcej czasu spędza w powietrzu niż w wodzie dostarcza niesamowitych emocji. Teraz rybki odpoczną. Ja na siurki wrócę pewnie dopiero w marcu.
 22. Kilka ciekawszych rybek z ostatnich miesięcy. 1.Pstrąg 54 cm z siurka. Był jeszcze na kiju większy, ok 60 cm ale niestety się wypiął 2. Boleń 66 cm złowiony z okoniowy zestaw na miejskim odcinku Brdy. Oj była jazzzda! 3. Pierwszy od dłuższego czasu fajny kleń. Zdjął z powierzchni spory, pstrągowy wobler. 4. Piękny lipień - 43 cm - złowiony ultra lekkim zestawem spinningwym. Przynetą była silikonowa larwa widelnicy autorstwa Pawła Nowaka (fishchaser.pl) zbrojona w muchowy hak jigowy z wolframową główką 4 mm.
 23. Solano jak najbardziej godne polecenia i przystępne cenowo. Mam żółte, rozjaśniające i sobie chwalę. Po zgubieniu tradycyjnych ciemnych zaopatrzyłem się w okulary z sieciówki optycznej. Tak mi podeszły, że w zimowej promocji (-30%) nabyłem dwie pary: brązowe i lusterka (złote). https://parisoptique.pl/okulary-sloneczne/okulary-przeciwsloneczne-meskie.html?dir=asc&limit=36&order=price&polaryzacja=35 O ile oprawki Solano, te najtańsze, to prosty kształt i siermiężny, czarny plastik, to te Pointy są dużo lepiej wykonane i nadają się nie tylko na ryby
 24. Wpadła dziś gruba rybka to się pochwalę Dobrze odpasiony i szeroki pstrąg z rzeczki, która miejscami ma 3 m szerokości
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy