Jump to content

andgron

Użytkownicy
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za ten filmik , wszystko jasne .
 2. Byłem dziś 3 godziny na Strugu (niebieski most za Tyczynem) , woda czysta i niska .Wynik 4 kleniki ok 18cm i 3 okonki ok 10 cm. Ta pstrągowa rzeczka jest skończona ,wydaje mi się ,że to wynik zaniechania od kilku lat zarybień .Szkoda.
 3. Mimo wszystko wybrałem się wczoraj na Gwoznicę ,4 godziny łowienia,zero brań, widziałem jednego małego pstrążka około 20 cm . Zero śladów po miejscowych robaczkarzach .
 4. Przeglądałem stronę ZO PZW Rzeszów i nie znalazłem ani słowa o zarybianiu naszych wód w 2018 r . Czyżby to były dane TAJNE ?
 5. To chyba ostatni Mohikanin . Szkoda tej rzeczki .
 6. Powiem krótko PZW nie da się zreformować to,to trzeba zlikwidować, nie ma innego wyjścia .
 7. andgron

  Lipie

  Dawniej zdarzało mi się zaglądnąć na Lipie ,teraz tam nie jeżdżę , jakoś tam nieprzyjemnie .
 8. Niestety w przepławce znowu jest może z 10 cm wody, elektrownia działa na pełnych obrotach , kasa misiu kasa .Działania podjęte przez (?) ZO nic dały .
 9. Wczoraj po południu nadal w przepławce nie było praktycznie wody.Dziś rano zadzwoniłem na Akacjową i poinformowałem o sytuacji . Osoba z którą rozmawiałem zapewniła mnie ,że będą interweniowć . Koło południa woda w przepławce już była . + dla ZO PZW .
 10. Od dłuższego już czasu w przepławce nie ma wody (no może jest kilka centymetrów) . Woda w całości jest kierowana na elektrownię , mam pytanie czy właściciel elektrowni ma prawo tak postępować ?
 11. Za poprzednich zarządów Gwożnica była COROCZNIE zarybiana.Wiem bo systematycznie wraz z kilkoma kolegami braliśmy udział w tych zarybieniach .
 12. andgron

  kormorany !

  Kormorany,kormoranami nasz problem to niestety ZO PZW . Wynoszę się nad San krośnieński i przemyski ( potrafią się ze sobą dogadać - porozumienia) .
 13. andgron

  kormorany !

  Z dnia na dzień jest ich coraz więcej .Dziś około 13-tej były nawet przy kładce na Podwisłocze . Nie ma na nie sposobu ?!
 14. andgron

  kormorany !

  Rzucałem czym się dało,dawały nura i odpływały kilka metrów. Za chwilę kolejne zanurzenie i ryba w dziobie .Na chore w żadnym przypadku mi nie wyglądały .
 15. andgron

  kormorany !

  Mam dla kolegów złe wiadomości .Wybrałem się dzisiaj nad Wisłok żeby zobaczyć co się dzieje nad wodą i co widzę ,tuż poniżej zapory stado kormoranów ok 40 szt morduje ryby na potęgę ! Siedzą sobie wianuszkiem na krawędzi lodu i co chwilę dają nura i ryba zjedzona . To samo ma miejsce poniżej kładki wiszącej tam gdzie nad wodą biegnie linia energetyczna .Tu padają ich łupem większe ryby z połknięciem których mają problemy. Próbowałem to dziadostwo przepłoszyć rzucając znalezionym drewnem,ale nic z tego ! Zwyczajnie się nie boją . Dzwoniłem w tej sprawie do Zarządu Okręgu,ale są bezsilni .....to jest ptak chroniony .Sugerowałem żeby te ptaszyska może jakoś wystraszyć,ale też tego nie wolno robić . Chory kraj .
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy