Jump to content

andgron

Użytkownicy
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by andgron

 1. info o zarybieniach …….. to se ne wrati jak mówią nasi sąsiedzi z południa , dlaczego ZO PZW Rzeszów tego zaprzestał domyślcie się sami .
 2. Polski Związek Wędkarski ,tu się nie da nic naprawić , ""to " trzeba zlikwidować i zacząć od nowa .
 3. Dzięki za ten filmik , wszystko jasne .
 4. Byłem dziś 3 godziny na Strugu (niebieski most za Tyczynem) , woda czysta i niska .Wynik 4 kleniki ok 18cm i 3 okonki ok 10 cm. Ta pstrągowa rzeczka jest skończona ,wydaje mi się ,że to wynik zaniechania od kilku lat zarybień .Szkoda.
 5. Mimo wszystko wybrałem się wczoraj na Gwoznicę ,4 godziny łowienia,zero brań, widziałem jednego małego pstrążka około 20 cm . Zero śladów po miejscowych robaczkarzach .
 6. Przeglądałem stronę ZO PZW Rzeszów i nie znalazłem ani słowa o zarybianiu naszych wód w 2018 r . Czyżby to były dane TAJNE ?
 7. To chyba ostatni Mohikanin . Szkoda tej rzeczki .
 8. Powiem krótko PZW nie da się zreformować to,to trzeba zlikwidować, nie ma innego wyjścia .
 9. andgron

  Lipie

  Dawniej zdarzało mi się zaglądnąć na Lipie ,teraz tam nie jeżdżę , jakoś tam nieprzyjemnie .
 10. Niestety w przepławce znowu jest może z 10 cm wody, elektrownia działa na pełnych obrotach , kasa misiu kasa .Działania podjęte przez (?) ZO nic dały .
 11. Wczoraj po południu nadal w przepławce nie było praktycznie wody.Dziś rano zadzwoniłem na Akacjową i poinformowałem o sytuacji . Osoba z którą rozmawiałem zapewniła mnie ,że będą interweniowć . Koło południa woda w przepławce już była . + dla ZO PZW .
 12. Od dłuższego już czasu w przepławce nie ma wody (no może jest kilka centymetrów) . Woda w całości jest kierowana na elektrownię , mam pytanie czy właściciel elektrowni ma prawo tak postępować ?
 13. Za poprzednich zarządów Gwożnica była COROCZNIE zarybiana.Wiem bo systematycznie wraz z kilkoma kolegami braliśmy udział w tych zarybieniach .
 14. andgron

  kormorany !

  Kormorany,kormoranami nasz problem to niestety ZO PZW . Wynoszę się nad San krośnieński i przemyski ( potrafią się ze sobą dogadać - porozumienia) .
 15. andgron

  kormorany !

  Z dnia na dzień jest ich coraz więcej .Dziś około 13-tej były nawet przy kładce na Podwisłocze . Nie ma na nie sposobu ?!
 16. andgron

  kormorany !

  Rzucałem czym się dało,dawały nura i odpływały kilka metrów. Za chwilę kolejne zanurzenie i ryba w dziobie .Na chore w żadnym przypadku mi nie wyglądały .
 17. andgron

  kormorany !

  Mam dla kolegów złe wiadomości .Wybrałem się dzisiaj nad Wisłok żeby zobaczyć co się dzieje nad wodą i co widzę ,tuż poniżej zapory stado kormoranów ok 40 szt morduje ryby na potęgę ! Siedzą sobie wianuszkiem na krawędzi lodu i co chwilę dają nura i ryba zjedzona . To samo ma miejsce poniżej kładki wiszącej tam gdzie nad wodą biegnie linia energetyczna .Tu padają ich łupem większe ryby z połknięciem których mają problemy. Próbowałem to dziadostwo przepłoszyć rzucając znalezionym drewnem,ale nic z tego ! Zwyczajnie się nie boją . Dzwoniłem w tej sprawie do Zarządu Okręgu,ale są bezsilni .....to jest ptak chroniony .Sugerowałem żeby te ptaszyska może jakoś wystraszyć,ale też tego nie wolno robić . Chory kraj .
 18. Byłem tam wczoraj mając nadzieje ,że pobawię się lekkim spinningiem (okonki) . Niestety woda spuszczona,zostało jej zaledwie kilkadziesiąt cm .Na pocieszenie dodam,że ta resztka wody jest b.czysta dzięki strumieniowi ,który wypływa z lasu .
 19. Główne nieszczęście tej rzeczki to odcięcie jej od Wisłoka, zbiornik Terliczka bez przepławki na co zgodziło się niegdyś ZO PZW Rzeszów . PZW powinno teraz naprawić swój błąd !
 20. Ten syf jest nie do zwalczenia,bo po prostu tacy ludzie tam mieszkają."Wypaśne" domy od strony drogi a z tyłu śmieci spychane do rzeczki i nielegalne odprowadzanie ścieków.Gmina Błażowa nie robi w tej sprawie nic bo to ich mieszkańcy,znajomi. O przepraszam,jakieś 2 lata temu na kilku mostkach założyli przecudnej urody tablice informujące o zakazie zanieczyszczania Strugu i to tyle.Brawo ! Tak wygląda "Dolina Strugu" .
 21. Jednak nie wytrzymałem i wczoraj wybrałem się znów na Gwoznice.Łowiłem od 8.30 do 11.30 na 4 centymetrowe sieki i storki . W sumie 2 kontakty z rybą ,wynik jeden niewymiarowy pstrążek (ok 25 cm) na storka . Woda podniesiona i lekko "trącona" .
 22. Dziś dowiedziałem się z pewnego żródła,że od kilku lat rzeka Gwożnica i Strug są zarybiana narybkiem przywożonym aż z Krakowa !!! Rybki te przywiezione z tak daleka i wyhodowane w wodzie o innym składzie chemicznym po prostu u nas giną ! To dlatego Strug i Gwożnica są prawie puste . Niestety.
 23. Łowię na tej rzeczce od dawna ale od 2-3 lat jest coraz gorzej. Na dziś Gwożnica jest skończona i nie jak piszesz z powodu kłusoli, którzy zawsze tu byli lecz stale b.niskiego stanu wody który jest wynikiem zniszczenia zapórki powyżej szkoły w Wyżnem ( a gdzie było nasze PZW) . Wydry których jest tu masa przy tak niskim stanie wody łatwo wybiorą każdą rybę .Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy