Jump to content

andgron

Użytkownicy
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by andgron


 1. Byłem dziś 3 godziny na Strugu (niebieski most za Tyczynem) , woda czysta i niska .Wynik 4 kleniki ok 18cm i 3 okonki ok 10 cm. Ta pstrągowa rzeczka jest skończona ,wydaje mi się ,że to wynik zaniechania od kilku lat zarybień .Szkoda.


 2. Mimo wszystko wybrałem się wczoraj na Gwoznicę ,4 godziny łowienia,zero brań, widziałem jednego małego pstrążka około 20 cm . Zero śladów po miejscowych robaczkarzach .


 3. Wczoraj po południu nadal w przepławce nie było praktycznie wody.Dziś rano zadzwoniłem na Akacjową i poinformowałem o sytuacji . Osoba z którą rozmawiałem  zapewniła mnie ,że będą interweniowć .  Koło południa woda w przepławce już była . + dla ZO PZW .


 4. Dnia 29.11.2016 at 10:34, mike napisał:

  Z tego co wiem to w ostatnich latach ta rzeczka nie była zarybiana, dlatego też tam nie ma ryb. Co do straży i kontroli to trzeba byłoby 24h/d żeby wszystkich przypilnowac, a tak się niestety nie da.

  Za poprzednich zarządów Gwożnica  była COROCZNIE  zarybiana.Wiem bo systematycznie wraz z kilkoma kolegami braliśmy udział w tych zarybieniach .


 5. Kormorany,kormoranami nasz problem to niestety ZO PZW . Wynoszę się nad  San krośnieński i przemyski ( potrafią się ze sobą dogadać - porozumienia) .


 6. 2 godziny temu, apioo napisał:

  To dziwne, że nie uciekają kormorany raczej płochliwe są bardzo.

  Rzucałem czym się dało,dawały nura i odpływały kilka metrów. Za chwilę kolejne zanurzenie i ryba w dziobie .Na chore w żadnym przypadku mi nie wyglądały .


 7. Mam dla kolegów złe wiadomości .Wybrałem się dzisiaj nad Wisłok żeby zobaczyć co się dzieje nad wodą i co widzę ,tuż poniżej zapory stado kormoranów ok 40 szt morduje ryby na potęgę ! Siedzą sobie wianuszkiem na krawędzi lodu i co chwilę dają nura i ryba zjedzona . To samo ma miejsce poniżej kładki wiszącej tam gdzie nad wodą biegnie linia energetyczna .Tu padają ich łupem większe ryby z połknięciem których mają problemy. Próbowałem to dziadostwo przepłoszyć rzucając znalezionym drewnem,ale nic z tego ! Zwyczajnie się nie boją . Dzwoniłem w tej sprawie do Zarządu Okręgu,ale są bezsilni .....to jest ptak chroniony .Sugerowałem żeby te ptaszyska może jakoś wystraszyć,ale też tego nie wolno robić  . Chory kraj .


 8. Byłem tam wczoraj mając nadzieje ,że pobawię się lekkim spinningiem (okonki) . Niestety woda spuszczona,zostało jej zaledwie kilkadziesiąt cm .Na pocieszenie dodam,że ta resztka wody jest b.czysta dzięki strumieniowi ,który wypływa z lasu . 


 9. Życie w Strugu dawno umarło, tony śmieci na brzegu i rury z szambem robią swoje. Syf, kiła i mogiła... Cud że pływają tam w ogóle jakieś żywe ryby..

  Ten syf jest nie do zwalczenia,bo po prostu tacy ludzie tam mieszkają."Wypaśne" domy od strony drogi a z tyłu śmieci spychane do rzeczki i nielegalne odprowadzanie ścieków.Gmina Błażowa nie robi w tej sprawie nic bo to ich mieszkańcy,znajomi. O przepraszam,jakieś 2 lata temu na kilku mostkach założyli przecudnej urody tablice informujące o zakazie zanieczyszczania Strugu i to tyle.Brawo ! Tak wygląda "Dolina Strugu" .


 10. Jednak nie wytrzymałem i wczoraj wybrałem się znów na Gwoznice.Łowiłem od 8.30 do 11.30 na 4 centymetrowe sieki i storki . W sumie 2 kontakty z rybą ,wynik jeden niewymiarowy pstrążek (ok 25 cm) na storka . Woda podniesiona i lekko "trącona" .


 11. Dziś dowiedziałem się z pewnego żródła,że od kilku lat rzeka Gwożnica i Strug są zarybiana narybkiem przywożonym aż z Krakowa !!! Rybki te przywiezione z tak daleka i wyhodowane w wodzie o innym składzie chemicznym po prostu u nas giną ! To dlatego Strug i Gwożnica są prawie puste . Niestety.


 12. Łowię na tej rzeczce od dawna ale od 2-3 lat jest coraz gorzej. Na dziś Gwożnica jest skończona i nie jak piszesz z powodu kłusoli, którzy zawsze tu byli lecz stale b.niskiego stanu wody który jest wynikiem zniszczenia zapórki powyżej szkoły w Wyżnem ( a gdzie było nasze PZW) . Wydry których jest tu masa przy tak niskim stanie wody łatwo wybiorą każdą rybę .Pozdrawiam.

×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy