Skocz do zawartości

Bastuś z Bratko

Aktywni
 • Zawartość

  295
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Bastuś z Bratko w dniu 10 Październik 2016

Użytkownicy przyznają Bastuś z Bratko punkty reputacji!

Reputacja

80 Excellent

Ostatnie wizyty

1011 wyświetleń profilu
 1. Byłem tam kilka tygodni temu to samochód zostawiłem pod Kościołem Rzymskokatolickim Pw. Wniebowzięcia NMP w Lutczy. Jest tam parking a Stobnica płynie kawałek dalej. Złowiłem kilka kleni, płotkę i uklejkę.
 2. Bylem tam w ostatnią niedzielę. Temperatura wody wynosiła około 23 stopnie Celsjusza. Nie spodziewałbym się tam pstrągów. Złowiłem trzy małe klenie.
 3. Jakaś regulacja tam była czy rzeka tak po prostu się zmieniła na gorsze?
 4. Jeśli ten zalew ma status kąpieliska to obawiam się, że woda może być spuszczana co roku aby usunąć jakieś szkodliwe związki z osadów na dnie. Przynajmniej tak wygląda sytuacja na zalewie w Bratkowicach.
 5. Wbił mu hak w ogon i wypuścił do wody żeby wszyscy myśleli że jest C&R? Dobrze to interpretuje?
 6. Było jakiś czas temu ogłoszenie na stronie Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych dotyczące Cierpisza i Kamionki ale dotyczyło chyba wyłącznie zasypania wyrw w wałach, wykoszenia trawy i takich tam drobiazgów. W tej chwili już chyba usunęli to ogłoszenie więc nie jestem tego w stanie zweryfikować.
 7. Każdego dnia na stronie Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych pojawiają się nowe przetargi na "konserwacje" rzek w województwie podkarpackim. Wiele z nich należy do PZW a mimo to nie kiwnęli nigdy palcem. W tym wypadku będzie podobnie. Byłem w tym roku dwukrotnie nad Tuszymką. Chciałem złowić pierwszego w życiu pstrąga na muchę. Przed sezonem byłem pewien sukcesu a tymczasem zasypało piachem niemal wszystkie moje miejscówki. Tam gdzie była woda do pasa teraz jest kilkadziesiąt centymetrów mniej i można liczyć co najwyżej na klenika.
 8. Ja po cichu liczę na unieważnienie przetargu ze względu na brak chętnych albo zbyt wysokie ceny ofert. Pod względem wędkarskim nie jest to jakaś olbrzymia strata, ale daj meliorantom palec a za kilka lat zjedzą całą rękę. Najbardziej szkoda mi tego odcinka 27+056 do 32+435(odcinek w lesie bratkowskim). Ryb tam zbyt wiele nie ma, ale kilka lat temu widziałem raka. Pewnie można by próbować zatrzymać "konserwacje", ale musiałbym jakoś udokumentować ich obecność a złapanie raka nie jest takie proste- chyba, że ktoś zna jakąś skuteczną i legalna metodę? Z drugiej strony gdyby prace ograniczały się do usuwania śmieci z zatorów to nie miałbym nic przeciwko bo ich ilość w tym roku rekordowa.
 9. Dzielni melioranci zabrali się za "konserwację" Tuszymki. Przetarg W skrócie planują(w zależności od odcinka): 5. Mapy poglądowe.pdf
 10. Byłem tam dzisiaj i wisi jakieś ogłoszenie na tablicy informujące o zawodach, ale z tego co pamiętam to dopiero w następną sobotę tj 12.08 i niedzielę do 12:00. Znalazłem informację na stronie PZW: http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/22991/kalendarz_zawodow__2017_r
 11. Czy na stawach w Weryni widać karpie krążące przy powierzchni? Byłem tam tylko raz kilka lat temu w upalny wakacyjny dzień i widziałem masę ryb beztrosko pływających kilka metrów od brzegu. Zastanawiam się czy to ja miałem takie szczęście czy jest to tam norma.
 12. Dowodów na to chyba nie ma, więc myślę że należy być bardziej powściągliwym w wydawaniu sądów. Czytałem o przypadkach, że źle skonstruowane oczyszczalnie ścieków generowały podobne problemy a rzeszowska też znajduje się niedaleko. Istnieje tez kilku innych podejrzanych. Myślę że to niezbyt uczciwe i eleganckie przesądzanie kto jest winny. Tak w tematyce filmów, choć nie wędkarskich, polecam "Dwunastu gniewnych ludzi" tak a propos przedwczesnego wydawania sądów. Bez problemu można znaleźć w internecie za darmo.
 13. Mógłbyś coś więcej napisać o tym jak go przechytrzyłeś? Przynęta, prowadzenie, rzucałeś w ciemno czy na upatrzonego? Też planuję zaliczyć lina w tym sezonie, ale z muchówką. Poniżej karp czterdziestka na Black Betty. PS Lin to tak ładna ryba, że trochę szkoda prezentować ją w błocie. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nie doczytałem- myślałem że złowiony na spinning.
 14. Hip hip hurra! Brakło im kasy! Przetarg unieważniony Niestety nie wszędzie: http://www.pzmiuw.pl/index.php/ogloszenia-o-wyborze/10406-konserwacja-pot-czarna-w-km-19156-23700-w-m-klczany-gm-sdziszow-mp http://www.pzmiuw.pl/index.php/ogloszenia-o-wyborze/10462-konserwacja-potoku-bratkowskiego-w-km-0-000-9-270-w-m-bratkowice
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Komunikat

W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.