Jump to content

Bastuś z Bratko

Użytkownicy
 • Content Count

  305
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Bastuś z Bratko last won the day on November 6 2019

Bastuś z Bratko had the most liked content!

Community Reputation

91 Excellent

Recent Profile Visitors

1,742 profile views
 1. Pstrąg czy kleń? Czy jeszcze coś innego?
 2. Kilka dni temu widziałem na żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej dwóch wędkarzy którzy łowili podlodówkami siedząć w pontonie. Zatem dla tych najbardziej zdeterminowanych istnieją rozwiązania.
 3. Ten zbiornik jest bardzo duży jak na nasze rzeszowskie standardy. Raczej nie możliwe, żeby cały zbiornik obstawili grunciarze. Te najlepsze miejsca pewnie będą zajętę, ale i tak zostanie Ci linii brzegowej na kilkanaście/kilkadziesiąt godzin łowienia(przy starannym łowieniu). Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek nie miał gdzie tam spinningować. Jednocześnie pamiętam wiele przypadków, że nie mogłem łowić tam gdzie chciałem i musiałem plątać się po mniej atrakcyjnych miejscach.
 4. Raz łowiłem w Wielopolce(na odcinku powyżej Ropczyc) i przez kilka godzin udało mi się złowić jednego niewielkiego klenia na suchą muchę. Nie jest to według mnie najlepsza rzeka do rozpoczynania przygody z muchówką, ale jak nie masz nic lepszego pod ręką to warto i tam spróbować. Lepsza pod suchą muchę jest Tuszymka albo jakaś większa rzeka- Wisłok, Wisłoka. Z stawami może być różnie, niektóre są całkiem ciekawą opcją, ale osobiście raczej bym odradzał zaczynać tam z muchą.
 5. W Mrowli i Kamyszynie też koparka przekopała rzekę.
 6. Od kilku lat w Polsce mamy suszę. Nie tylko Czarna notuje rekordowo niskie stany wody. W Bratkowicach latem na tablicach informacyjnych wyświetlane były prośby do mieszkańców, aby ograniczyć zużycie wody ze względu na słabe ciśnienie w sieci wodociągowej. Susza staje się problemem ogólnokrajowym. Przez lata traktowaliśmy wodę jako naszego największego wroga- suszyliśmy bagna, meliorowaliśmy i regulowaliśmy rzeki i teraz mamy tego skutki. Obawiam się, że problem jest znacznie poważniejszy niż plantacja borówki.
 7. Trochę mi zabiłeś ćwieka tym pytaniem i aż sprawdziłem co mówi Wikipedia na ten temat. Okazuje się, że już w trzecim roku życia certy mogą przystąpi do tarła. Zatem nie jest to jakiś ewenement, że taka malizna się trze.
 8. Certa w barwach godowych dlatego taka kolorowa.
 9. Mój przypadek był inny. Skarbnik poinformował mnie, że MUSZĘ opłacić ubezpieczeni bo inaczej nie mogę w ogóle wędkować. Skarbnik wkleił mi już znaczki i gdy dowiedział się, że nie chcę się ubezpieczać to naklejki odkleił i życzył powodzenia w poszukiwaniu nowego koła.
 10. Próbowałem opłacić dzisiaj kartę w kole Karaś w Świlczy. Skarbnik uzupełnia w kartotece kolejno: opłatę członkowską, opłatę na ochronę i zagospodarowanie wód a na końcu dopisuje jeszcze z automatu 5zł na ubezpieczenie. Przerywam mu i pytam o co chodzi? Dowiaduje się, że jest to obowiązkowe ubezpieczenie i bez tego nie mogę wędkować. Po krótkiej wymianie zdań decyduję się wybrać kartotekę i zmienić koło. Na stronię PZW Rzeszów nic nie widzę na temat ubezpieczeń więc podejrzewam, że to jakaś ściema, ale dla pewności się jeszcze zapytam. Czy ktokolwiek z Was został zmuszony do zapłacenia ubezpiec
 11. Byłem tam kilka tygodni temu to samochód zostawiłem pod Kościołem Rzymskokatolickim Pw. Wniebowzięcia NMP w Lutczy. Jest tam parking a Stobnica płynie kawałek dalej. Złowiłem kilka kleni, płotkę i uklejkę.
 12. Bylem tam w ostatnią niedzielę. Temperatura wody wynosiła około 23 stopnie Celsjusza. Nie spodziewałbym się tam pstrągów. Złowiłem trzy małe klenie.
 13. Jakaś regulacja tam była czy rzeka tak po prostu się zmieniła na gorsze?
 14. Jeśli ten zalew ma status kąpieliska to obawiam się, że woda może być spuszczana co roku aby usunąć jakieś szkodliwe związki z osadów na dnie. Przynajmniej tak wygląda sytuacja na zalewie w Bratkowicach.
 15. Wbił mu hak w ogon i wypuścił do wody żeby wszyscy myśleli że jest C&R? Dobrze to interpretuje?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy