Jump to content

Kangur

Użytkownicy
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://www.facebook.com/208596766199751/videos/435428450392164 sprzed roku film!
 2. https://www.facebook.com/208596766199751/videos/1980807062076757 są te rybki w dużych ilościach tu płetwonurkowie namierzyli! Można połowic uklejki bolenie wszystkich nie zjadły!!!
 3. Sandacz się raczej wykluł w czerwcu! Pełno malutkiego narybku pływa w tym roku różnych ryb bo woda była wysoka.Wystarczy dobrze się przyjrzeć wodzie!
 4. Jeden sum o wadzie 50 kg żyje ok. 15 lat i aby dorosnąć do tej masy musi zjeść ok. 350 kg ryb i innych zwierząt. Na 1 kg przyrostu potrzebuje 7 kg mięsa. 10 takich sumków wyje 3,5 tony ryb a 100 sumów 35 t ryb 1000 sumów 350 t ryb . Do tego boleń tłuczący narybek i efekty od niego też są . Limit okonia wprowadzony 1 raz od 1968 r 5 sztuk dziennie. Co się dzieje? Presja głownie przez 2 miesiące w roku? Ciekawe, który hodowca w jeziorze gdzie jest dobra populacja szczupaka, sandacza i innych ryb wpuściłby sobie masowo sumy i bolenie. Chyba, że jest idiotą?
 5. http://pogorzedynowskie.pl/data/referaty/IIBS/ref_11_IIBS.pdf badania z lat 90 tych gdzie boleń i sum, które rzekomo zawsze tu były?
 6. Za kilka lat wprowadzą nowe limity 3 ukleje dziennie, 1 płotka na dwa dni, leszcz na tydzień! Goście nieodpowiedzialni przed nikim . Setki wyrośniętych sumów po 50 kg i więcej cały rok zżera masowo ryby bez wymiarów ochronnych i limitów. Boleń przy brzegach robi spustoszenie na wszystkich rybach do 10 cm! Co się kogo spyta w tym roku jakie ryby łowi boleń, boleń ! Nikt żadnych badań ichtiologicznych jezior nie robi od 30 lat. Ostatnie to za komuny chyba były? Nikt nic nie wie tylko neguje się twierdzących, że jest nadmiar suma i bolenia zrzucając na zabieranie ryb do domu i dużą presję!
 7. Rewelacyjny opis tego co się dzieje! Kilkanaście lat wstecz na wielu cyplach na wakacjach świeciły się ogniska. Ludzie łowili w nocy. Bolenia nadmiar. Po co było tym dzi9adostwem zarybiać jak świetnie trzymał się sandacz. Dawniej roku zarybiano 5 t szczupaka i kilka ton karpia. To były całe zarybienia. Złe zarządzanie akwenem ukrywa się podnoszeniem limitów 5 okoni na dzień? Przecież to jaja! Rozumieć można, że jakiś mały zbiornik przy dużym mieście eksploatowany cały rok w tym pod lodem. Ryby znikają w paszczach sumów a mniejsze boleni. Boleń żre wszystko może po za okoniem. Łowiłem bolenie n
 8. Bardzo dobry tekst. Zarybienie sumem zbiornika w którym było masę szczupaka, sandacza, okonia i innych ryb to wyrybienie jeziora! Potem zwalają na wędkarzy i presje itd. Coś tam jest w jeziorze ale trzeba się podzielić z sumami-kłusownikami. Niech nikt nie opowiada, że sumy tu były itd, do 2003-5 roku nie było. PZW zniszczyło świetne łowisko a napuszcza na siebie wędkarzy! Sum to szkodnik!
 9. Zbiornik jest daleko od aglomeracji miejskich. 2 miesiące jest jakaś presja na wakacjach. Nie było sumów i boleni ryby było przez 30 lat pełno. Wpuścił masę suma, bolenia i karpi . Ograniczenia wynikają tylko wyłącznie z tego, że sumy żrą na potęgę każda rybę a bolenia każdy narybek. 1 30 kg sum więcej ryb zeżre niż wielu wędkarzy zabierze. Po cichu PZW wycofało się z zarybiania sumem. Coraz nowe ograniczenia świadczą, że kiepsko gospodarowali. Winę zwala się na wędkarzy a nie samemu bije się w piersi. Ten kto wymyslił zarybienia zbiornika sumem powinien być dożywotnio wyrzucony z PZW.
 10. Łap z łódki jak najwięcej sumów i nie wypuszczaj. PZW ze zbiornika wybitnie sandaczowego zasobnego też w szczupaki. okonie przez 15 lat zrobiła zbiornik sumowo, boleniowo karpiowy z ograniczeniem każdego rybostanu występujacego licznie do 2005-6 r przez wiele lat. Doszło do tego, że wprowadzili ograniczenia połowu okonia do 5 szt dziennie. Jak PIS rozwalił stadninę w Janowie tak PZW podobnie rozwala jezioro!
 11. Można łowić z łódki w nocy każda rybę
 12. Złowiłem w ostatnich 3 latach i sandacza powyżej 80 cm i szczupaka i okonia 40 cm lecz moje wyniki nie są miarodajne gdyż wędkuje raczej spacerowo po południu., nigdy w nocy i rzadko rano. Wyniki to ma Manix przewodnik wędkarski regularnie pokazując fotki. Oczywiście jestem za zwalczaniem kłusownictwa lecz uważam, ze podstawowy problem to kiepskie zarybianie. dawniej wpuszczano co roku 5 ton szczupaka i inne ryby jak się pojawiły te operaty z sumem to nastąpiło wyrybienie wody z innych ryb. Sum na 1 kg przyrostu wagi potrzebuje 7 kg mięsa. Tak więc w ciągu 10-15 lat ten jeden złowiony w ubie
 13. Przestańcie się napinać. Ryby w jeziorze trochę jest dzieki naturalnemu tarłu gdyż w ostatnich latach zapora trzymała wodę. Jest pełno okonia do 23 cm i większego tez innej ryby też przybyło. Główny winowajca to PZW, który masowo przez lata od 2000 r zaczął zarybiać rybą, której tu nie było czyli sumem! Durniom się zachciało ryby rzecznej w jeziorze sandaczowym! W jesieni 2018 r wyłowiono suma ok. 60 kg niedaleko promu! Gość specjalnie się na sumy zasadza. Takich jest niewielu lecz niektórzy się wprawili w połowie tej ryby i nie za pomocą kwoka. Sum trochę oberwał od wędkarzy i przestano go wp
 14. Karpie sa przyjemne do łowienia lecz szkodzą zbiornikowi bo prowadzą do szybkiej eutrofizacji.. Zamulanie itd. Zarybianie 6 tonami co rok karpiem jeziora to czyszczenie stawów kolesiom. Pewny kontrakt, duży odbiorca , nie trzeba sie męczyć ze sprzedażą. Kilka lat wstecz wpuścili karpie w jesieni z pleśniawką. Sam widziałem chore ryby dzień po zarybieniu. Karp jest dodatkowo kiepska ryba bo się nie rozmnaża. Nie jestem za całkowitym nie zarybianiem karpiami ale w rozsądnej ilości myślę, że 2 tony rocznie by wystarczyło. Co do tych idiotów, którzy jakieś ryby złowią w okresie ochronnym to trzeba
 15. O tej porze suma to już jest dobry wędkarz. Ostatnie pytanie czy na troling czy spining?
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy