Jump to content

Atomix

Użytkownicy
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. PZW .... https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,24102019,44699788
 2. Może kogoś zainteresuje wizyta Warmuza na Solinie.
 3. Wahania lustra wody można śledzić na http://pogodynka.pl/hydro/zbiorniki/ ogólnie woda cały czas opada.
 4. Łowiłem z łodzi od strony WZW Jawor...
 5. Byłem w sobotę na spiningu złowilem dwa sandacze ( w granicach 50-55cm). W nocy odwiedziło mnie stado leszczy po dziesiątym leszczyku stwierdziłem, że pora iść spać. Na brzegach masa wedkarzy ( zero kontroli) podejrzewam, że sporo ryby wyjechało.
 6. Ja za prawdziwkami nie biegałem ale zrobiłem ponad 40km wedle wskazówek Endomondo nigdy wcześniej nie sprawdzałem ile km robię ....
 7. Poziom wody możesz sprawdzać na http://pogodynka.pl/hydro/zbiorniki/ Panowie jak wasze wyniki w weekend? U mnie na trasie Polańczyk/Rajskie(most)/Polańczyk padły dwa szczupłe i jeden sandacz.
 8. Ja używam Haswing Protruar 4.0 G drugi sezon. Jedyny minus silnika to wibracje i wyskakująca zrywka ( Identyczna jak w 2HP). Mapka z ostatniego pływania
 9. Witam, Silnik jaki kupiłem to HASWING Protruar G 4.0 pozwala mi płynąc, ze średnią prędkością 7-8km na godzinę ( według wskazań Janosika ) przy wykorzystaniu 80% mocy. Do tego mam zestaw 2 akumulatorów AGM Yuasa Seria NPL o pojemności 100AH plus panele fotowoltaiczne 500W z regulatorem MPTT. Na zestawie jestem w stanie pływać bez ograniczeń przy wykorzystaniu do 50% mocy silnika, prąd poboru równa się prąd ładowania z paneli( w weekend zrobiłem trasę Polańczyk-Zatoka Drewniana-Biała Flota- Teleśnica- Rajskie- Polańczyk ) . Prąd ładowania z paneli w słoneczny dzień to ok 20 amper ( czasami ponad ). Jedyny minus zestawu to silnik, którego silne drgania są na tyle mocne, że zrywka notorycznie wyskakuje ( moim zdaniem przyczyną wibracji jest wał wychodzący z silnika po prostu jest krzywy po sezonie silnik odeślę na reklamację )
 10. Witam, Czy prawdą jest, że są plany zniesienia Uchwały nr IX.47.2011 Rady Powiatu Leskiego z dnia 16 czerwca 2011 r. w sprawie zakazu używania jednostek pływających z napędem spalinowym na Jeziorze Solińskim i Myczkowieckim końcem czerwca tego roku ?? Czy ktoś posiada jakieś informację na ten temat??
 11. Oglądałem silnik Rhino M250 niestety nie znalazłem zbyt wiele informacji na jego temat. Poglądowo wygląda dobrze i jest o połowę tańszy od HASWING Protruar G 4.0 Na razie pływam na silniku 50lbs przy łodzi ok 1,2t rozwija on prędkość rzędu 4km/h z 4 osobami na pokładzie.
 12. ideą projektu jest mobilność mam ochotę popływać zabieram silnik i jadę bez noszenia zbędnego balastu
 13. Witam, też jestem za silnikiem 24V. Niestety ale sprzęt będzie użytkowany tylko w weekendowo dlatego mam cały tydzień na ładowanie baterii za pomocą paneli. Licząc tylko ładowanie na poziomie 10 amper ( z trzech paneli) przez ok 8 godzin dziennie po 5 dniach mamy 400Ah w instalacji 12V. Przy instalacji 24V pojemność się nie zwiększa zostaje na poziomie 240Ah więc przy takich parametrach po tygodniu zestaw powinien zostać naładowany. A gdyby panele sobie nie poradziły posiadam mały agregat, który mógłby doładować brakującą część energii. I najważniejsza sprawa gdyby ktoś mi ukradł akumulatory ( zawsze istnieje taka możliwość ) kupując kwasiaki straty aż tak bardzo nie będą bolały. Bo nosić ich nie zamierzam
 14. Witam Z racji zbliżającego się nowego sezonu wędkarskiego potrzebuję porady w temacie wymiany sprzętu pływającego. Po kilkuletnim pływaniu na łódce ok 3 m. przyszedł czas na zmiany. W tym sezonie planuję zakup jachciku ok 5-7 m. Jednak chcę pozbyć się żagla a zamiast niego zrobić daszek i zamontować na nim 3 panele słoneczne o mocy 260W. sztuka. Prąd generowany przez panele chcę przekierować za pomocą regulatora do akumulatorów i tutaj powstają pierwsze wątpliwości, więc jak myślicie?? : 1. Czy jachcik o wymiarach 5-7 m. nie jest za duży jak na silniki elektryczne ?? 2. Czy zakupić nowy Silnik elektryczny Rhino BLX 70 lbs 12V + 4 akumulatory 120Ah czy zdecydować się na Haswing 2HP 24V + 4 akumulatory 120Ah. Niestety nigdy nie pływałem na silniku 24V i nie mam porównania zestawiając go z 12V. 3. Jak się ma porównanie czasu pływania na obu zestawach ?? 4. Z racji tego, że sprzęt będzie przebywał w strzeżonym miejscu nie będę musiał nosić akumulatorów. A zamontowane panele powinny stopniowo uzupełniać wykorzystaną energię podczas pływania. Jeden panel w przybliżeniu daje prąd o mocy 9 amper przy 100% naświetleniu co w sumie daje 27 przy 3 sztukach. Ja liczę na średnią produkcję na poziomie 15 amper z trzech paneli ( czy to nie za bardzo optymistyczne założenia )??? 5. Czy 3 panele są w stanie doładować prawie 500 Ah ?? przy zestawie Rhino BLX 70 lbs 12V + 4 akumulatory 120Ah??? Jezioro po jakim mam zamiar pływać zestawem to Solina:). Tak więc czekam na wasze opinie
 15. Witam. Łowił ktoś w tym roku na dolnym zbiorniku??. Jak tam sytuacja wygląda??? wybieram się po raz pierwszy na ta wodę i zastanawiam się czy coś tam jeszcze pływa.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy