Skocz do zawartości

Atomix

Aktywni
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10 Good

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Atomix

  Nowy sezon nowy sprzęt

  Witam, Silnik jaki kupiłem to HASWING Protruar G 4.0 pozwala mi płynąc, ze średnią prędkością 7-8km na godzinę ( według wskazań Janosika ) przy wykorzystaniu 80% mocy. Do tego mam zestaw 2 akumulatorów AGM Yuasa Seria NPL o pojemności 100AH plus panele fotowoltaiczne 500W z regulatorem MPTT. Na zestawie jestem w stanie pływać bez ograniczeń przy wykorzystaniu do 50% mocy silnika, prąd poboru równa się prąd ładowania z paneli( w weekend zrobiłem trasę Polańczyk-Zatoka Drewniana-Biała Flota- Teleśnica- Rajskie- Polańczyk ) . Prąd ładowania z paneli w słoneczny dzień to ok 20 amper ( czasami ponad ). Jedyny minus zestawu to silnik, którego silne drgania są na tyle mocne, że zrywka notorycznie wyskakuje ( moim zdaniem przyczyną wibracji jest wał wychodzący z silnika po prostu jest krzywy po sezonie silnik odeślę na reklamację )
 2. Atomix

  Jezioro Solińskie

  Witam, Czy prawdą jest, że są plany zniesienia Uchwały nr IX.47.2011 Rady Powiatu Leskiego z dnia 16 czerwca 2011 r. w sprawie zakazu używania jednostek pływających z napędem spalinowym na Jeziorze Solińskim i Myczkowieckim końcem czerwca tego roku ?? Czy ktoś posiada jakieś informację na ten temat??
 3. Atomix

  Nowy sezon nowy sprzęt

  Oglądałem silnik Rhino M250 niestety nie znalazłem zbyt wiele informacji na jego temat. Poglądowo wygląda dobrze i jest o połowę tańszy od HASWING Protruar G 4.0 Na razie pływam na silniku 50lbs przy łodzi ok 1,2t rozwija on prędkość rzędu 4km/h z 4 osobami na pokładzie.
 4. Atomix

  Nowy sezon nowy sprzęt

  ideą projektu jest mobilność mam ochotę popływać zabieram silnik i jadę bez noszenia zbędnego balastu
 5. Atomix

  Nowy sezon nowy sprzęt

  Witam, też jestem za silnikiem 24V. Niestety ale sprzęt będzie użytkowany tylko w weekendowo dlatego mam cały tydzień na ładowanie baterii za pomocą paneli. Licząc tylko ładowanie na poziomie 10 amper ( z trzech paneli) przez ok 8 godzin dziennie po 5 dniach mamy 400Ah w instalacji 12V. Przy instalacji 24V pojemność się nie zwiększa zostaje na poziomie 240Ah więc przy takich parametrach po tygodniu zestaw powinien zostać naładowany. A gdyby panele sobie nie poradziły posiadam mały agregat, który mógłby doładować brakującą część energii. I najważniejsza sprawa gdyby ktoś mi ukradł akumulatory ( zawsze istnieje taka możliwość ) kupując kwasiaki straty aż tak bardzo nie będą bolały. Bo nosić ich nie zamierzam
 6. Witam Z racji zbliżającego się nowego sezonu wędkarskiego potrzebuję porady w temacie wymiany sprzętu pływającego. Po kilkuletnim pływaniu na łódce ok 3 m. przyszedł czas na zmiany. W tym sezonie planuję zakup jachciku ok 5-7 m. Jednak chcę pozbyć się żagla a zamiast niego zrobić daszek i zamontować na nim 3 panele słoneczne o mocy 260W. sztuka. Prąd generowany przez panele chcę przekierować za pomocą regulatora do akumulatorów i tutaj powstają pierwsze wątpliwości, więc jak myślicie?? : 1. Czy jachcik o wymiarach 5-7 m. nie jest za duży jak na silniki elektryczne ?? 2. Czy zakupić nowy Silnik elektryczny Rhino BLX 70 lbs 12V + 4 akumulatory 120Ah czy zdecydować się na Haswing 2HP 24V + 4 akumulatory 120Ah. Niestety nigdy nie pływałem na silniku 24V i nie mam porównania zestawiając go z 12V. 3. Jak się ma porównanie czasu pływania na obu zestawach ?? 4. Z racji tego, że sprzęt będzie przebywał w strzeżonym miejscu nie będę musiał nosić akumulatorów. A zamontowane panele powinny stopniowo uzupełniać wykorzystaną energię podczas pływania. Jeden panel w przybliżeniu daje prąd o mocy 9 amper przy 100% naświetleniu co w sumie daje 27 przy 3 sztukach. Ja liczę na średnią produkcję na poziomie 15 amper z trzech paneli ( czy to nie za bardzo optymistyczne założenia )??? 5. Czy 3 panele są w stanie doładować prawie 500 Ah ?? przy zestawie Rhino BLX 70 lbs 12V + 4 akumulatory 120Ah??? Jezioro po jakim mam zamiar pływać zestawem to Solina:). Tak więc czekam na wasze opinie
 7. Atomix

  Zalew w Bliznym

  Witam. Łowił ktoś w tym roku na dolnym zbiorniku??. Jak tam sytuacja wygląda??? wybieram się po raz pierwszy na ta wodę i zastanawiam się czy coś tam jeszcze pływa.
 8. Atomix

  Wydry w naszych wodach

  Niestety wydra znalazłem ślady wchodziła pod pastuchem otwór ok 10/10 cm.
 9. Atomix

  Wydry w naszych wodach

  Sznurek służył do przeniesienia tego co z karpika zostalo aby nie brać padliny w dlonie. Oczy karpika w stanie nienaruszonym były.
 10. Atomix

  Wydry w naszych wodach

  Witam potrzebuję pomocy coś niszy mi karpie. Mam pastucha i wydaje mi się ,że to nie wina wydry ?? Jak myślicie co to może być ??? Karp ważył ponad 10 kg 70 cm długości Obecność czapli również wykluczam mam rozciągniętą siatkę nad wodą ze sznurka. To już 3 karp w tym tyg jak tak dalej pójdzie padną wszystkie duże sztuki. Czekam na wasze opinie
 11. Atomix

  Jezioro Solińskie

  Karpia juz wpuścili
 12. Atomix

  Jezioro Solińskie

  Witam Panowie wiecie,że na jeziorze złowiono jesiotra??
 13. Atomix

  Jezioro Solińskie

  Standardowo dwa ziarna słodkiej kukurydzy Brania były na wodzie do 2m głębokości
 14. Atomix

  Jezioro Solińskie

  Byłem w niedzielę złapałem 9 leszczyków 40-55cm
 15. Atomix

  Jezioro Solińskie

  Prawdziwą przyczyną braku ryb w jeziorze są wędkarze!!!! Nie jestem zwolennikiem suma na Solinie jednak nie zrzucam na niego całej winy braku pogłowia ryb. Będąc w weekend nad wodą nie zauważyłem aby chociaż jeden wędkarz zwrócił wolność złowionej rybie!!! Na pytanie skierowane do wędkarza "dlaczego trzyma Pan tyle ryb w siatce " otrzymałem odpowiedź " no przecież nie wyrzucę bo szkoda zaraz kuzyn przyjedzie i weźmie do domu" A rozmowy typu " wczoraj złowiłem tylko jednego karpia to dzisiaj mogę zabrać pięć" są normalną odpowiedzią. Podczas wędkowania w weekend natrafiłem również na zerwany zestaw z 3 kotwicami i jednym hakiem zatopionym w okoniu!!!! ryba złapana na tak dozbrojoną przynętę nie ma szans przeżycia!!! Jak dla mnie na Solinie prawdziwych wędkarzy można policzyć na palcach oby dłoni reszta to zwykli kłusownicy dla, których wyprawa na zasiadkę to zapełnianie lodówek bądź zaopatrywanie pobliskich barów!!!! Przepraszam za błędy ale piszę z telefonu
×

Komunikat

W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.