Jump to content

Atomix

Użytkownicy
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Atomix

 1. Witam, Z rybą nie jest najgorzej ja po niedzieli nie mogę narzekać złapałem kilkanaście ładnych okoni ( jak nigdy), dwa krótkie szczupaki oraz wymiarowego sandacza. Wszystkie ryby złowione na spining.
 2. Witam, Jeżeli łatwy dostęp do wody to polecam Zawóz.
 3. Cały urok jeziora Solińskiego polega na tym, że jest wolne od silników spalinowych... i amatorów skuterów wodnych. . . .
 4. Witam, Kupiłem Haswinga 5.0 gdyby ktoś był zainteresowany kupnem tego silnika mogę udostępnić w celu oględzin.
 5. Witam, Kupię akumulator AGM/Żel/ płynny elektrolit o pojemności 100 Ah ?? w rozsądnej cenie do 300 zł w okolicach Soliny ?
 6. Koledzy użytkuje ktoś na Solinie silnik HASWING PROTRUAR 5.0 24V 6HP ?? jak się sprawuje i czy można się umówić na oględziny??
 7. PZW .... https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,24102019,44699788
 8. Może kogoś zainteresuje wizyta Warmuza na Solinie.
 9. Wahania lustra wody można śledzić na http://pogodynka.pl/hydro/zbiorniki/ ogólnie woda cały czas opada.
 10. Łowiłem z łodzi od strony WZW Jawor...
 11. Byłem w sobotę na spiningu złowilem dwa sandacze ( w granicach 50-55cm). W nocy odwiedziło mnie stado leszczy po dziesiątym leszczyku stwierdziłem, że pora iść spać. Na brzegach masa wedkarzy ( zero kontroli) podejrzewam, że sporo ryby wyjechało.
 12. Ja za prawdziwkami nie biegałem ale zrobiłem ponad 40km wedle wskazówek Endomondo nigdy wcześniej nie sprawdzałem ile km robię ....
 13. Poziom wody możesz sprawdzać na http://pogodynka.pl/hydro/zbiorniki/ Panowie jak wasze wyniki w weekend? U mnie na trasie Polańczyk/Rajskie(most)/Polańczyk padły dwa szczupłe i jeden sandacz.
 14. Ja używam Haswing Protruar 4.0 G drugi sezon. Jedyny minus silnika to wibracje i wyskakująca zrywka ( Identyczna jak w 2HP). Mapka z ostatniego pływania
 15. Witam, Silnik jaki kupiłem to HASWING Protruar G 4.0 pozwala mi płynąc, ze średnią prędkością 7-8km na godzinę ( według wskazań Janosika ) przy wykorzystaniu 80% mocy. Do tego mam zestaw 2 akumulatorów AGM Yuasa Seria NPL o pojemności 100AH plus panele fotowoltaiczne 500W z regulatorem MPTT. Na zestawie jestem w stanie pływać bez ograniczeń przy wykorzystaniu do 50% mocy silnika, prąd poboru równa się prąd ładowania z paneli( w weekend zrobiłem trasę Polańczyk-Zatoka Drewniana-Biała Flota- Teleśnica- Rajskie- Polańczyk ) . Prąd ładowania z paneli w słoneczny dzień to ok 20 amper ( czasam
 16. Witam, Czy prawdą jest, że są plany zniesienia Uchwały nr IX.47.2011 Rady Powiatu Leskiego z dnia 16 czerwca 2011 r. w sprawie zakazu używania jednostek pływających z napędem spalinowym na Jeziorze Solińskim i Myczkowieckim końcem czerwca tego roku ?? Czy ktoś posiada jakieś informację na ten temat??
 17. Oglądałem silnik Rhino M250 niestety nie znalazłem zbyt wiele informacji na jego temat. Poglądowo wygląda dobrze i jest o połowę tańszy od HASWING Protruar G 4.0 Na razie pływam na silniku 50lbs przy łodzi ok 1,2t rozwija on prędkość rzędu 4km/h z 4 osobami na pokładzie.
 18. ideą projektu jest mobilność mam ochotę popływać zabieram silnik i jadę bez noszenia zbędnego balastu
 19. Witam, też jestem za silnikiem 24V. Niestety ale sprzęt będzie użytkowany tylko w weekendowo dlatego mam cały tydzień na ładowanie baterii za pomocą paneli. Licząc tylko ładowanie na poziomie 10 amper ( z trzech paneli) przez ok 8 godzin dziennie po 5 dniach mamy 400Ah w instalacji 12V. Przy instalacji 24V pojemność się nie zwiększa zostaje na poziomie 240Ah więc przy takich parametrach po tygodniu zestaw powinien zostać naładowany. A gdyby panele sobie nie poradziły posiadam mały agregat, który mógłby doładować brakującą część energii. I najważniejsza sprawa gdyby kto
 20. Witam Z racji zbliżającego się nowego sezonu wędkarskiego potrzebuję porady w temacie wymiany sprzętu pływającego. Po kilkuletnim pływaniu na łódce ok 3 m. przyszedł czas na zmiany. W tym sezonie planuję zakup jachciku ok 5-7 m. Jednak chcę pozbyć się żagla a zamiast niego zrobić daszek i zamontować na nim 3 panele słoneczne o mocy 260W. sztuka. Prąd generowany przez panele chcę przekierować za pomocą regulatora do akumulatorów i tutaj powstają pierwsze wątpliwości, więc jak myślicie?? : 1. Czy jachcik o wymiarach 5-7 m. nie jest za duży jak na silniki elektryczne ?? 2. C
 21. Witam. Łowił ktoś w tym roku na dolnym zbiorniku??. Jak tam sytuacja wygląda??? wybieram się po raz pierwszy na ta wodę i zastanawiam się czy coś tam jeszcze pływa.
 22. Niestety wydra znalazłem ślady wchodziła pod pastuchem otwór ok 10/10 cm.
 23. Sznurek służył do przeniesienia tego co z karpika zostalo aby nie brać padliny w dlonie. Oczy karpika w stanie nienaruszonym były.
 24. Witam potrzebuję pomocy coś niszy mi karpie. Mam pastucha i wydaje mi się ,że to nie wina wydry ?? Jak myślicie co to może być ??? Karp ważył ponad 10 kg 70 cm długości Obecność czapli również wykluczam mam rozciągniętą siatkę nad wodą ze sznurka. To już 3 karp w tym tyg jak tak dalej pójdzie padną wszystkie duże sztuki. Czekam na wasze opinie
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy