Jump to content

opelot

Użytkownicy
 • Content Count

  179
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

Recent Profile Visitors

715 profile views
 1. W aptece "Kolorowa" były po 35 zł.
 2. Zobacz Serwis Biel na Konopnickiej 18 - przy przejeździe kolejowym obok zakładów drobiarskich
 3. opelot

  Na grzyby

  Koledzy grzybiarze - jak z rydzami w okolicach Dukli albo i dalej ..?
 4. Popływać na silnikach spalinowych:) jak to zrobiono swego czasu na Zegrzu
 5. kolego @art-ski , bez spinki. Pomysł odznaki jak najbardziej zasadny. Chciałem się tylko odnieść do własnych doświadczeń w tym temacie, a sięgających przełomu lat 80-90 dalej. Odznaki, ryngrafy zamawialiśmy w uznanych na ryku pracowniach grawerskich.Wykonywane były w rożnych technikach, w tym całe w srebrze Niektórzy koledzy (po kosztach) robili to w innych pracowniach i otrzymywali, jak @kolega określił "..jakieś emaliowane (czyt. malowane farbą na gorąco) farbiarstwo klepane na akord..." - dodam od siebie - robione jakby z puszek od piwa:beer:. Reasumując jak to robi fachowiec to da radę. Tak na marginesie, Nasze odznaki pamiątkowe weryfikowane i zatwierdzane były pod względem estetyki i "treści" (heraldyka, symbole państwowe) przez "instytucje centralne" i żadne "bezguście" nie miało szans akceptacji. Odnośnie gustu - to podobno się o tym nie dyskutuje:cool:. Podając dwa warianty wykonania odznaki miałem na myśli możliwości jej noszenia - "eksponowania na sobie". Jakoś nie wyobrażam sobie noszenia (jak ktoś lubi) odznaki wielkości 5 zł np. na klapie marynarki. Wykonanie metalowych i "tych drugich" emaliowanych ? plastikowych ? daje szerszą możliwość ich stosowania. @kolega Piotr R napisał "...ale odznaka kojarzy się z jakimiś osiągnięciami, przecież ja sobie nie zamówię złotej odznaki PSW choćby i było by mnie na nią stać ...." Nie jest problemem opracowanie regulaminu przyznawania odznaki: - zwykła dla aktywnych użytkowników z określonym stażem, - z wieńcem adekwatnie do włożonego w funkcjonowanie forum wkładu pracy,najlepszego artykułu, blogu, złowionej ryby, zdjęcia (wybranego w formie ankiety) , itp. Można je numerować i przy okazji wydawać stosowne legitymacje
 6. Trochę tych odznak i ich miniaturek, medali i innych bajerów zdarzyło mi się zamawiać - ale w pracowniach Lublin,Warszawa i Bielsko Biała. Moim zdaniem to wielkość 2 zł, albo i mniejsza jest do przyjęcia. A skoro ma to robić "mistrz" to z odwzorowaniem tak prostego i nieskomplikowanego kolorystycznie Naszego logo nie powinno być dużym wyzwaniem. Można rozpatrzyć ewentualnie dwie wersje odznaki, - "wyjsciową" jak najmniejsza, metalowa w emalii , itp; - "na ryby" wielkości 5 zł i większej w formie znaczka na agrafkę - koszt jednostkowy znikomy.
 7. Jeżeli kolega planuje zakup spaliny 6-8 kM, to "gumiakiem" 3,3 m już się można trochę rozpędzić , a wtedy na pewno sztywna podłoga i kil jest niezbędna dla komfortu i bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą kilu jest też to, że ponton: podczas walki z rybą nie ma tendencji do aż takiego obracania się; spokojniej pokonuje fale, delikatnie je podcinając; jest mniej podatny na podmuchy wiatru. Biorąc też pod uwagę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a do pontonów 3,3m można podpiąć spaliny do 15 kM .... to jednostka z kilem jest .. rozwojowa:beer:
 8. Kolejny "pesymista";) - szklanka wody jest do płowy pusta .... Dzięki forum mamy też możliwość propagowania i kształtowania właściwych postaw:). Przyjmując przelicznik kolegi (1/4 z 5000) to tych pozytywnie zakręconych mamy w szeregach ok 1200 Bardziej obrazowo - to są ponad 2 bataliony wojska:confused:
 9. Pod mostem w Nagnajowie też jest ciekawie https://www.google.pl/maps/@50.5181471,21.6018447,935m/data=!3m1!1e3
 10. ... choroba - na którą brak szczepionki:beer: i czasami nieuleczana:confused:
 11. Budżet 250-300 zł - to raczej zapomnij o 7g. W linku jest zestawienie produktów wiodących firm z podanymi właściwościami rzutowymi. Niestety, im mniejszy dolny zakres obsługiwanych przynęt tym droższa "zabawka" - ewentualnie tuning , ale to też "nie są tanie rzeczy" http://www.fishing-for-men.de/download/BCdb.pdf
 12. Ciekawe lornetki można dostać na giełdzie samochodowej w Załężu. W alejce ze starociami , za "sklepikiem" z częściami rowerowymi, często na stoliku gość miał po 2-3 szt. starszych (mam tu na myśli nie chińskich) modeli.
 13. czyżby mieli problemy z obowiązkami OPP np. konieczność wprowadzenia wewnątrz organizacji bardziej wymagających mechanizmów samokontroli, przejrzystość działań i finansów ?????
 14. To słabo kolega "buszuje":rolleyes:. Polecam fora jerkbait.pl i multiplikator.pl - proponuję tam "pobuszować" to i pytania będą bardziej konkretne i z sensem a przez to łatwiejsze uzyskanie odpowiedzi.
 15. temat był wcześniej poruszany tu: http://www.fishing.org.pl/f4/zmiana-ustawy-o-rybactwie-srodladowym-636/#post11482 Jak wynika z zapisu § 18 pkt. 4 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPORTU z dnia 9 czerwca 2006 r. w sprawie uprawiania żeglarstwa obowiazkiem kapitana statku / właściciela pontonu jest zapewnienie bezpieczeństwa osób na nim przebywających.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy