Jump to content

RybinHook

Użytkownicy
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good
 1. yasiek: moje doświadczenia są takie, że długość przyponu zależy od ryby na jaką się nastawiasz i trochę od wielkości przynęty. Na małe rybki przypon 7 cm jest ok. Na większe np. karpie 6kg+ ja stosuję przypony 12-16 cm.
 2. Muniek: ja już około 30 (średnio 9h) razy łapałem ryby na metodę. Wyniki mam dobre. 90% wiedzy jaką stosuję jest tu zawarta na forum. Trzeba czytać po kilka razy i eksperymentować. Dodatkowo każda woda jest trochę inna. Ja na razie opanowałem tylko 3 różne stawy, na innych ponoszę porażki. Cierpliwości i będzie ok.
 3. Ja mam ten rok na razie bardzo udany. Karpików 4kg+ , na które poluję, na różnych łowiskach już trochę złapałem. A szczupaków łowiąc na metodę nie lubię . Już parę razy mi ucięły przypon z plecionki z założonym "smierdziuchem". Tylko raz dał się wyciągnąć ... i miał dokładnie 60 cm (1,6kg wagi - chudzielec )
 4. Coś mało się pisze w tym roku w "naszym temacie". Moje nowe doświadczenie z tego roku: polecam zanętę Caarp Zoom Ryba-Truskawka. U mnie nieźle się sprawuje w duecie z pelletem Lorpio. Jestem też zadowolony z gotowych przyponów Drennan do metody z haczykami nr 8.
 5. Ładna ryba i ładne zdjęcie. Ile ważył i jak się nazywa ten gatunek jesiotra?
 6. Brawo Mapet77 (i w ogóle dziękuje za założenie tego wątku, naprawdę bardzo mi pomogłeś w rozwoju umiejętności). Ja dziś na takiego polowałem (na Metodę oczywiście) ale trafiły się mniejsze 3,7 - 5 kg.
 7. Pittspeed: Ja łowię od ok. 12 wyjazdów na ryby obydwoma sposobami, tak jak Ty i jak kolega (od lipca 2014, wcześniej łowiłem głównie karpiówkami). Jak już trochę metodę opanowałem to ilości brań są zazwyczaj 5:1 (a minimum 3:1) dla metody na zbiornikach komercyjnych i części zbiorników PZW (tak dziala to u mnie). Wszystko co potrzebujesz do nauki jest we wcześniejszych postach, w szczególności Fisha007. Sam się uczyłem głównie na podstawie tych postów. Gdybyś miał jakieś szczegółowe pytania to napisz na priv.
 8. Na PZW - wynik rewelacyjny. Jakie długie przypony stosujesz na takie duże karpie? Ja poluję na podobne karpie, w tamtym roku stosowałem przypony 10-20 cm (najlepsze wyniki na 10-15 cm). W tym roku dalej chcę eksperymentować z długością przyponów.
 9. Gratulacje. Ten największy widać, że nie chodził na siłownię i straszny brzuch mu wyrośl.
 10. Z tymi ciężarkami to ważna informacja, dzięki. Ja tez chyba daję mniej zanęty niż oni. Mi się targi w Zabrzu podobały i sporo drobnicy zakupiłem, ale mało pod FeederMethod - trochę małych kulek na włos i deepów. A śmieszne rozmowy o FeederMethod też miałem. Mimo, że uważam się za początkującego to niektórzy sprzedawcy wiedzieli jeszcze mniej ode mnie.
 11. 2. Pelletów na razie nie mieszałem, więc nie mam doświadczeń. 1. Zakupy do metody robię praktycznie w 95% przez internet, ostatnio zakupiłem gotowe przypony 10cm z haczykami Drennan, rozmiary haczyków 8 - 16. Zanęty, przynęty, koszyki do metody Drennen, ESP - wszystko przez internet.
 12. U mnie najlepsze efekty były na haki nr 8 i 6. Ale w tym roku zaopatrzyłem się tez w mniejsze haczyki (do 12) żeby porównać wyniki.
 13. Myślałem, że odrobina humoru nikomu nie zaszkodzi Ale już nie będę - tylko FeederMethod.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy