Jump to content

longin

Użytkownicy
 • Posts

  59
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by longin

 1. O!! Z tego co wiem to klasyk! Ja jestem na początku drogi "muszkarza" , dopiero się uczę i kompletuję sprzęt!
 2. Witam! Kupinem sobie taki kołowrotek muchowy. Ghost Traper.
 3. Kupiłem sobie nową wędkę: Bolonka Frangente X-Treme 600 Trabucco.
 4. Jezu! Kolejny płaskoziemiec! Może byś się przeszedł na oddział COVIDOWY jako wolontariusz, możesz się nie ubierać ochronnie jak nie wierzysz. To być może zmienisz zdanie!
 5. Witajcie! Dziś zostałem zaszczepiony! Za trzy tygodnie jeszcze jedna dawka i po sprawie! I Polska, a w szczególności Skandynawia stoi dla mnie otworem! Czuję się dobrze. Nic mnie nie boli! Jest ok!! P.S. Tym wszystkim niedowiarkom i tym nie wierzącym w epidemię, jednak polecam skorzystanie z dobrodziejstwa współczesnej medycyny i zaszczepienie się przeciwko COVID-19!
 6. Witam! Spóźniony prezent pod choinkę w końcu dotarł!
 7. Witam! Takie spławiki elektryczne wypatrzyłem w internecie. Przydadzą się na nocną zasiadkę na leszcza!
 8. Witam! Poszukuję dobrych [sic! ] woblerów tzw."łamańce", na głowacicę. Czy ktoś robi takowe, lub wie gdzie można kupić. Interesują mnie takie, wykonane "hand made".
 9. Myślę, że najprościej to ortopeda, i ew.blokada. Trudno lecząca się przypadłość!
 10. Mam nadzieję, że Szwecja wyjdzie, więc trochę uzupełnień!
 11. Ja bym optował, że to golec zwyczajny (Salvelinus alpinus). Tym bardziej, że w Polsce kilkakrotnie usiłowano zarybiać nim nasze wody. Ostatni raz gdzieś około 2000 roku.
 12. Witam! Czasem używam tej, na górnej Odrze. Nie mogę narzekać. Potrafi być bardzo skuteczna. http://zanetygrabowski.pl/
 13. Witam! Czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie kupię manetek zewnętrzną do zmiany biegów do silnika Mercury 5. Taką jak na załączonym zdjęciu.
 14. longin

  Brzana Karpacka

  Myślę, że nie jest to Brzanka karpacka (barbus Waleckii), owa mityczna rybka, tylko brzanka karpacka (barbus carpathicus). Potocznie i zwyczajowo zwany brzanką. Gatunek określony przez polskiego ustawodawcę jako Barbus peloponnesius (B. carpathicus, B. meridionalis). Trochę to zawiłe, ale są to dwa różne gatunki! Choć ze zdjęcia trudno rozpoznać. Wydaje się,że nie ma zbyt wielu plamek
 15. Witajcie. Po głosowaniach w sejmie czy robić służbie zdrowia testy czy nie, na CVID-19. Oczywiście nie!!! Zostaję się nam chyba wszystkim, a szczególnie białemu personelowi tylko pomodlić! Ilość dodatnich nosicieli bez objawowych jest olbrzymia. Przenosząc personel medyczny, bez badań, awaryjnie z jednego szpitala do drugiego, naraża się tylko na rozprzestrzenianie epidemii. Tak,że jutrzejsze wyprawy na ryby, w granicach rozsądku! Nie wszyscy w jednym miejscu! W sieci znalazłem taki mem: Wypada paść na kolana i gorąco się modlić!
 16. Wygląda jakby były przygotowywane drogi do powstania nowych osiedli! Choć wątpię!. Może to sprawka UFO!
 17. Witam! Wczoraj dotarły zakupy. Kołowrotek Robinson Harami 2510. Bardzo starannie wykonany! I żaby Daiwy 3D Frog. Pływające. Można je używać w zarośniętych zbiornikach, i nie tylko. Nie wiem jak odwrócić zdjęcia!
 18. Dzięki! Może rzeczywiście ułatwi ludziom życie. A i wędkarzom przeprawę na drugi brzeg. Mam nadzieje ze rzeka w tym miejscu nie bardzo ucierpiała! Bo była fajna płań. Przez wirusa w tym roku, przynajmniej w jego pierwszej połowie Dubiecko i San chyba sobie odpuszczę!
 19. Witajcie! Mam pytanie z czystej ciekawości. W roku ubiegłym byłem kilka dni w Dubiecku. Na ryby jeździłem raz w górę Sanu czyli np do Słonnego, a raz w dól w okolice Babic. W Słonnym w zdumienie wprowadziła mnie budowa mostu przez San. Właściwie w szczerym polu, raczej w szczerym lesie. Jestem ciekawy czy most ukończono? Buduje się jakiś dojazd i wyjazd z mostu po drugiej stronie Sanu? Jak to teraz wygłąda? Wie ktoś? Z tego zdumienia nie zrobiłem zdjęcia budowanej przeprawie. Choć mosty to strategiczne budowle i mógłbym dostać po łbie!
 20. W sąsiednich krajach Czechy i Niemcy wracanie jest rozpisane dokładnie, co kiedy, ile, i jak. A przede wszystkim są daty. A u nas jak zwykle po łebkach i byle jak! Jedyna data to 20.04 i tak nie pewna. Bo ilość zachorowań cały czas wzrasta. Jeszcze nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna po świętach. Co Polacy robili! Potem jest weekend majowy. Jak popuszczą to zrobi się druga Hiszpania, albo Włochy. A służba zdrowia sama potrzebuje pomocy, bo niekompetencja władz i brak zabezpieczenia spowodowała, że wielu pracowników szpitali jest chorych lub na kwarantannie. Szpitale w wielu miastach pozamykane i pracują na zwolnionych obrotach! Wojewodowie przerzucają personel ( lekarzy i pielęgniarki do szpitali jednoimiennych na pomoc, albo w zastępstwie dla tamtejszego przemęczonego personelu). Nie licząc się z niczym i z nikim ( np. wojewoda mazowiecki). Wbrew obowiązującym ustawom, które chronią ludzi prze takimi zakusami ( ciąża, wiek czy samotne matki). Równocześnie nie zapewniając pełnego zabezpieczenia. Jedyna myśl jak im przyświeca to organizacja wyborów w maju! Za chwilę się okaże, że epidemii i zagrożenia życia nie ma, i nie było. A wszystko to wina Unii i Tuska! Tak, że nie bardzo bym się cieszył i liczył na zniesienie wszystkich i szybko zakazów!
 21. Mam nad San ponad 300 km i jestem nad rzeką 2- 3 razy w roku. Mogę wspomóż finansować np." Towarzystwo Rzeki San" w miarę możliwości. Pozdrawiam!
 22. Witam właściwie po świątecznie! Trochę optymizmu w tym smutnym temacie! Skoro zajączek nie przyniósł mi żadnego, wstrętnego"prezentu"! Postanowiłem go wspomóż i przyniesie mi coś takiego, w ciągu kilku najbliższych dni! Ma ktoś? Używa? Kilka słów proszę! Robinson Harami 2510. Właściwości: 10 łożysk Łożysko oporowe Lekka grafitowa konstrukcja Wzmocniona przekładnia Duraluminiowa, dwukolorowa, anodyzowana szpula z bezpiecznym klipsem Wzmocniony, rurkowy kabłąk Powiększona rolka pokryta stopem mosiądzu i azotku tytanu, typu „kropla wody” Mocna aluminiowa rączka wkręcana w korpus Ergonomiczny, antpoślizgowy uchwyt korbki z pianki EVA Hamulec „Power Drag” z podkładkami z włókna węglowego Możliwość przełożenia rączki lewo/prawo
 23. Przyszły główki do morskich gum! Miałem jechać do Norwegii na przełomie maja i czerwca. Ale z przyczyn wiadomych chyba nie bardzo się uda. Teraz sobie spokojnie uzbroję! I będą gotowce!
 24. Po przeczytaniu niektórych wypowiedzi myślę, że ich autorzy powinni się leczyć na nogi. Bo na głowę już za późno! Czasem również powinni przeczytać coś, anie tylko oglądać TVP1. Ręce opadają! Tu też jeden mądrala!
 25. Czy to co tu jest napisane, to rzeczywiście tak trudno pojąć? Nie utrudniajcie nam pracy, w i tak niedostatecznie przygotowanej służby zdrowia. Chcecie Polskę zamienić w drugie Włochy czy Hiszpanię. Tam też ludzie mieli w d... zalecenia władzy. Efekt tego widać! Czy pójście na ryby i złowienie byle jakiej rybki, (nawet choćby okazu) warte jest ryzyka z tym związanego? Nie stawiajcie mnie w sytuacji, żebym musiał decydować kogo podłączyć do respiratora, a kogo nie!!!! Idą święta i to samo już jest zagrożeniem, jeżeli będziemy gremialnie chodzili do kościoła i święcili pokarmy. Odwiedzali znajomych i bliską rodzinę! Powoływanie się na ograniczenia swobód obywatelskich w tym czasie, to jest igranie z ogniem! Pozdrawiam. I życzę Wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy