Jump to content

MilanND

Użytkownicy
 • Content Count

  715
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by MilanND

 1. MilanND

  Wisła

  Parking cały więc jest ok
 2. MilanND

  PZW - absurdy.

  Czytam te narzekania i zastanawiam się o co wam chodzi??? Wszystko jest napisane gdzie jaka woda, do kogo należy, w internecie można znaleźć wszelkie info odnośnie opłat. Wystarczy zadać sobie jedno ważne pytanie... gdzie chcę łowić??? Opłacić stosowny okręg i cieszyć się z wędkarstwa a nie narzekać, że nie ma za darmo. Nic nie ma i nie będzie za darmo, niestety ale MY Polacy nie dorośliśmy do czegoś takiego jak wspólne dobro. P.S. Nie bronię PZW, dziwi mnie jedynie ludzkie podejście typu ,,należy mi się". Ave PZW TBG i inne ościenne okręgi. Wesołych świąt :)
 3. Pamiętaj, że wraz ze składką No kill doszły także dość restrykcyjne, zapisy pozwalające zabierać z wody mniej ryb. Myślę, że bardziej tym ograniczą pozyskanie mięsa, bo tak jak napisałeś ten kto zabierał nie zrezygnował z walenia pałą. Skorzystali na tym tylko CI co nie beretują.
 4. Ja również idę tą drogą. Zbiorniki zapłacone co prawda mam ale to tak bardziej na czarną godzinę. Wisła w całej rozciągłości i ,,górskie" na tapecie.
 5. @woojooSkładka członkowska się nie zmienia bez względu na wody, na których chcesz wędkować. W twoim przypadku to 160 + 90 zł. W tym momencie muszę pochwalić PZW TBG za porozumienia. W moim odczuciu są to najlepsze ustalenia dla TBG od wielu, wielu lat. Wody innych okręgów, które zamierzam odwiedzać i tak mam dodatkowo płatne. Nie mniej brawa dla TBG za działania, pomimo faktu, że jestem przeciwnikiem porozumień to tutaj czapki z głów inni wędkarze będą mieli sporo zadowolenia.
 6. @kriko O.TBG nigdy się nie spieszył z porozumieniami. wszyscy mieli pozamykane przed nowym rokiem tylko TBG wiecznie narzekał na innych. Ludzie się wnerwiali, bo nie wiedzieli za co płacą. Co do wód Tbg to prawda jest potencjał ale sam karp i japoniec to trochę mało jak na możliwości przerobowe członków okręgu. Niestety ale tak będzie dopóki w PZW będzie liczył się członek każdy jeden, a nie jakość tychże członków. Dziwna sytuacja, że od roku na zbiornikach wymiar sandacza i szczupca to 60 cm a i tak w tym sezonie ciężko będzie o ryby 50+. Poprostu te szczupaczki wpuszczane co roku nie rosną i ,,z każdym dniem biorą gorzej ". Wędkarze jadą po staremu i udają, że nic się nie zmieniło. Niestety, można wiele narzekać na okręg, bo jeszcze wiele jest do poprawy (moim zdaniem) ale bez chęci samych wędkarzy i przestrzegania zasad zawartych w RAPR nie wiele się zmieni.
 7. Kiedyś w moim byłym kole ludzie zaczęli się buntować na taką ,,dobrowolną opłatę", która była wbijana wszystkim bez wyjątku i w związku z tym została przegłosowana na zebraniu walnym. Dodam, że ta forma dofinansowania koła została jednogłośnie zatwierdzona w wysokości 15 zł przez zgromadzonych.
 8. Zawsze byli na końcu i zawsze narzekali, że to przez inne okręgi. Widać nic się nie zmieniło :D
 9. Moje info donosi, że składka wzrasta o 5 zł i w tym roku trzeba zapłacić 310 zł.
 10. Na tej wodzie robotę zrobili ludzie z Klimontowa. Regulamin jest fajny, do tego niemal co dzień kontrole, baaa czasem po 2 razy na dobę... to daje efekty. Brawo dla Panów zaangażowanych w pilnowanie tego zbiornika. Byłem raz w tym roku, coś złowiłem Reszta wód w okręgu jest pozostawiona sama sobie i stąd mamy obraz PZW jaki znamy z życia moczykija Także ta woda wygląda jak wygląda nie tyle kosztem innych wód co dzięki pracy i trudu strażników miejscowego koła.
 11. Pan kempingowy pływał już w zeszłym tygodniu :)
 12. Panowie, sporo krzyku o nic. W TBG od samego początku działania rejestru obowiązywała zasada wpisywania się w rejestr w momencie rozpoczęcia wędkowania. Chyba dla nikogo nie jest to problemem poświęcić minutę na wpis?
 13. Byłem na bajorku w ND sprawdzić lód, niema nawet 5 cm. Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie obejdzie się bez dreptania po tafli
 14. Panowie, za chwile wybije rok niebytu w tym temacie. Chwalcie się ... można już wejść na lód? Komuś udało się w tym sezonie zimowym pokiwać nad przeręblem? U mnie sprzęt gotowy. Osobiście w srodku się gotuję tak, że nawet dokupilem kolejna wedeczkę tylko czy będzie dane mi użyć nowych zabawek. Jak tam uwas sytuacja???
 15. MilanND

  Nasze zdjęcia

  Tak, wszystkie foteczki zrobiłem w bardzo bliskich okolicach ND.
 16. MilanND

  Nasze zdjęcia

  Kilka pstryków jeszcze ze starego roku
 17. Ornitolog to też ekolog? Jesli broni swoich interesów tzn Ptasich to chyba tak. Zapewniam was, że osoby związane z podgladaniem i ochroną ptaków regularnie zaglądają nad zalew jak i Wisłok. Znam kilku osobiście i wiem, że niemal codziennie się kręcą w terenie. Niestety ciężko pogodzić interesy wszystkich obecnych.
 18. Nowy prezes PZW Pan Teodor Rudnik coś wspominał o tym, że będzie można zapłacić kartę wędkarską bez wychodzenia w domu. Dajmy trochę czasu, być może do kolejnego sezonu zostanie wypuszczona jakaś specjalna apka lub będzie możliwość przelewu internetowego.
 19. Dokładnie tak jak Tomek85 pisze. Już samo wspomnienie o tej wodzie to duża strata dla jej rybostanu jaki by nie był. Dla takich rzeczek to są dwa miejsca Tanje rzeczki oraz Moje tajne łowisko. PIS END LOF.
 20. haha, To widzę, że nawet mój rodzimy okręg się wyrabia przy O.Rzeszów.
 21. Marku, jak zwykle genialna robota. Patrząc na takie cuda aż mnie nosi na powrót do strugania.
 22. Siksa, co do lipków z Roztocza nie wypowiadam się, bo jest to dla mnie całkiem obcy temat. Opłata ,, No Kill" zapewne spowoduje większą aktywność wędkarzy na wodach ZO Zamość o czym więcej niż pewne przekonamy się i w tym wątku. Czy to dobre czy nie... osobiście widzę, głęboki sens trzymania swoich miejsc w tajemnicy i ogólnego ,,nic nie łowienia" Nie mniej lubię oglądać i gratulować pięknych połowów kolegów z forum.
 23. Wątek zdominował Oktawian i bardzo dobrze, bo takie fotki chce się oglądać nawet jak nie ma na nich ryb. Myślę, że działania Zamościa sprawiły że w przyszłym roku będzie więcej wrzutek nie tylko Oktawiana.
 24. W TBG betonik wciąż mocno związany. Stara gwardia tak mocno przyrosła do stołeczków, że po nieudanych wyborach w nielicznych kołach i odsunięciu od działania (kasy?) ,,dziadki" chcą zakładać nowe koło Zarybienia w tym roku bardziej mi się podobają niż w zeszłych latach. Mniej karpia więcej lina i karasia złocistego, czekamy na drapieżniki. Z kolegami chcielibyśmy pomóc przy zarybianiu wód górskich ale okręg nie wie kiedy będą mieli ryby i zasłaniają się rożnymi godzinami zarybień dlatego ... resztę dopiszcie sobie sami. Są ludzie chętni do pomocy aby własnymi rękoma dopomóc działaczom ale nie ma chęci współpracy. Dlaczego? Papier wszystko przyjmie? P.S. PZW O. Zamość dzień dobry macie nowego członka
 25. Jeżeli chcesz brodzić w wodzie to śmiało. Z brzegu też ujdzie ale osobiście tylko na podniesionej wodzie próbowałbym kiedy pstrągi chętniej siedzą pod brzegiem. Szkoda się ograniczać bo rynienki na środku są fajne i dają rybki.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy