Jump to content

slawoj

Użytkownicy
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

slawoj last won the day on June 13 2016

slawoj had the most liked content!

Community Reputation

55 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja myślę, że te ograniczenia mogą pozytywnie wpłynąć na nasz marny rybostan - przyroda się trochę odbuduje, tarło przebiegnie spokojniej. Oby tylko przetrwać zarazę czego sobie i Wam życzę.
 2. Ochrona i zagospodarowanie wód naszych rzek to fikcja z gatunku S.F. O ile był jeszcze No Kill na Wisłoku czasem widywałem jakiś patrol, teraz pewnie rzeka będzie bez nadzoru. Płacenie za fikcję…? Jestem zdania że wody płynące powinny być for free lub składka 1/3 obecnej za to co mamy.
 3. to że tak powinny wyglądać to jedno, a stan faktyczny w PZW to drugie. Dlatego zgodnie z niekorzystna polityką tegoż stowarzyszenia, płacę jedynie członkowską i heja na rzeki...
 4. Gdyby przyroda, w tym rzeki była upodmiotowiona, obowiązki i kary byłyby odpowiednie. A tak jest jak widać. Nikt sobie nic z tego nie robi. Oczywiście piany też nie polecam choć kusi żeby scieki wróciły do właściciela....
 5. tylko drastyczne środki - szmaty i piana w odpływy nielegalne - jedyny skuteczny sposób. 3 lata i bez reakcji? Skandal. Ja dzwoniłem po policję i PSR - rurę odkopali natychmiast, czy był mandat - tego nie wiem. W każdym razie na 'moim' odcinku Wisłoka już nie śmierdzi.
 6. ..a obok niedokończona butelka wódki
 7. Patrzę na to z innej strony, ostatnio duży sum zerwał mi zestaw z woblerem. Pytanie ile takich przynęt jeszcze zerwie taka duża sztuka i czy nie przyczyni się to finalnie do jej zejścia?
 8. Takich sumów, okazów, nie powinno się wpuszczać z powrotem, tylko spożyć z namaszczeniem. Pół Nowego Miasta by się najadło... Tak wielka sztuka sieje spustoszenie w rybostanie akwenu.
 9. Dzięki Bartek, wszystko jasne. Trochę szkoda, że zaczątek elektronizacji tego kawałka PZW został zaniechany.
 10. Witam, czy ktoś z kolegów podpowie dlaczego nie można wybrać pozwoleń czasowych na obwody Wisłok 3 lub Wisłok 4 w aplikacji eOkon? Na stronie PZW rekomenduje tę aplikację, a nad wodą zonk - brak możliwości wykupu pozwolenia. Czy może u mnie to nie działa poprawnie - proszę o opinie
 11. slawoj

  PZW - absurdy.

  tak, PZW to beton do 2. ja pozwoleń nie wykupuję z przyczyn, jakie wymieniłeś. Wole mandat zapłacić raz na jakiś czas, niż martwić się papierologią i granicami okręgów. Uważam, że wody płynące (nie łowiska specjalne) powinny być dostępne na kartę w całej PL. ps. i ryb nie zabieram, żeby nie było.
 12. no własnie, też byłem w tę sobotę, wiatr spory, ale ciśnienie dość niskie co sugerowało możliwości brań. Efekt - zero totalne, brak kontaktu, brak widoczności ryb. Woda taka jeszcze pośniegowa, całkiem przejrzysta. Zawsze zastanawiam się, gdzie obecnie bytują te wszystkie ryby, które latem tak pomykają przy dnie. Ani w zastoiskach, zakolach, ani na płyciznach brak znaków życia...kolejna próba z 2 tyg. Wisłok to odcinek pomiędzy Zarzeczem, a ujściem Lubenki. Dajcie znać, gdzie te ryby
 13. Zgłaszasz do gminy wraz z dokumentacją fotograficzną - to ich ustawowy obowiązek uprzątnąć dzikie wysypiska. Kiedyś była aplikacja na: https://fundacjabos.pl/programy/przyroda-u-twoich-drzwi/ ale nie wiem czy działa jeszcze.
 14. slawoj

  Jak nie PZW to co?

  Damian ma rację, jest wiele takich żerowisk, i On je świetnie tu wyświetlił. Pokrywa się to z moimi informacjami. Niemniej coś trzeba ruszyć z tematem, przynajmniej próbować.
 15. slawoj

  Jak nie PZW to co?

  W całej tej dyskusji nie da się ukryć, że każdy chce taki model tzw. PZW, w jaki sposób postrzega uprawianie swojego hobby jakim jest wędkarstwo. Biorąc pod uwagę, że organizację tworzą ludzie należałoby się przychylić do niektórych postulatów wymienionych przez kolegów powyżej i podnieść je na pozim dyskusji ogólnokrajowej. Wg. mnie podstawowymi postulatami są: - ochrona wód - tj. świadomość b. wysokich kar za łowienie bez uprawnień lub niezgodnie z regulaminem na wszystkich wodach - wody płynące na obszarze min. województwa np. podkarpackiego, bez możliwości zabierania ryb - wody należące do Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie - karta wędkarska - dodatkowe opłaty za łowiska specjalne (wydzielone odcinki wód płynących w dzierżawie PZW/innego stowarzyszenia) - karta wędkarska+zezwolenie i regulamin - decyzja, które łowiska opłacamy pozostaje w gestii wędkarza - dodatkowe opłaty za łowiska specjalne (wody zamknięte) - karta wędkarska+zezwolenie i regulamin - decyzja, które zbiorniki opłacamy pozostaje w gestii wędkarza Kropla drąży skałę - najlepszego w Nowym Roku!
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy