Jump to content

elte

Użytkownicy
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

elte last won the day on December 23 2018

elte had the most liked content!

Community Reputation

17 Good

Recent Profile Visitors

517 profile views
 1. Można już łowić na grunt?
 2. A w czym problem wprowadzając C&R jednocześnie podnieść kary? Jeżeli taki typ wiedziałby że może dostać np. 5000 zł jak zostanie przyłapany, to myślę, że zastanowiłby się dobrze 10 razy czy warto.
 3. No szkoda, ale kiedyś ta granica musi zostać przekroczona. Może dla tych co zabierają ryby, czy dziadków na emeryturze to dużej różnicy nie robi, bo posiedzą więcej, albo zabiorą więcej. A tak jak dla mnie co nie zabiera ani jednej ryby w ciągu roku, a czasu w pewnych okresach też nie ma na tyle żeby nawet i raz na tydzień iść połowić , to granica właśnie została przekroczona. Może w końcu te dziady z PZW bo inaczej ich nie mogę nazwać pomyślą o tych ludziach co nie zabierają ryb? Dlaczego mam płacić na takich samych zasadach co napełniacze lodówek? Dlatego wolę zapłacić na komercji, wiedząc że ryba tam jest, a przede wszystkim wszyscy płacą na tych samych zasadach, po równo i bez zabierania ryb.
 4. No to decyzja zapadła, znowu podwyżki, nizinne o 20 zł ?! , niektóre łowiska też do góry. W tym roku nie opłacam, trzeba się przestawić w 100% na komercje.
 5. Wie ktoś czy zmieniły się składki w okręgu krośnieńskim? Na stronie PZW nie widzę żadnych informacji o składkach na 2019, a inne okręgi już robią opłaty.
 6. W sumie fakt, nie wziąłem pod uwagę, że można coś próbować robić nie mając do tego odpowiedniego sprzętu. I składam coś od czasu do czasu, tyle że do takich rzeczy specjalnie kupiłem komputer żeby się nie denerwować. I masz rację, lepiej robić na tym co się ma niż nic nie robić. Powodzenia.
 7. Ale to jakieś nowe ryby? Czy urosły? Ze 2 lata już tam w sumie nie łowię to mogło się coś zmienić. Jeszcze mi powiedz że faktycznie pływa tam ten 23+
 8. Sam napisałeś, że jeszcze sporo pracy przed tobą, ja ci tylko sugeruję żeby zacząć od programu do montażu, wybrać jeden i się tego trzymać a jakość na pewno będzie z każdym filmem coraz lepsza. Jak będziesz co film skakał po programach i uczył się co chwilę innego to efekty mogą być słabe. Jak nie chcesz płacić to jest trochę darmowych programów, które na pewno nie zasłaniają połowy ekranu swoimi napisami, wystarczy poszukać.
 9. Ogarnij jakiś program do montażu bo przez te napisy na środku aż się nie chce oglądać.
 10. Może jakieś pojedyncze sztuki są, ale łowię tam już jakiś czas, były lata gdzie w ciągu roku byłem kilkadziesiąt razy od otwarcia do zamknięcia i ani razu nie złowiłem, ani nie zauważyłem żeby ktokolwiek złowił amura większego niż te z zarybień sprzed 5 lat. Jesteś pewien że dobrze został zważony? Już nie jednego widziałem takiego co ważył z nie wytarowaną wagą o mate, albo w lbs, czy też waga była zepsuta. Tak jak wyżej, może pływa coś większego niż łatek, ale ja przez tyle czasu spędzonego na balatonie nie złowiłem i nie widziałem żeby ktoś złowił coś większego niż Łatek, opinie ludzi którzy tam przesiadują i z którymi rozmawiałem też są podobne, że nic raczej większego niż te 12-13 kg tam nie pływa. Z drugiej strony raz coś potrafiło mi wyprostować hak nr 2 dobrej firmy...
 11. Jak masz gdzieś namiar na to zdjęcie to chętnie bym zobaczył. Z tego co wiem na Balatonie największym karpiem jest "Łatek" który waży około 12 kg. Za to byłem świadkiem jak kiedyś złowiony został karp około 10 kg, którego zważono w funtach i łowca przez najbliższe 2 godziny dzwonił po wszystkich znajomych chwaląc się, że złowił na Balatonie karpia 23,3 kg. Co do amurów też byłbym ostrożny. Jako że zbiornik był w połowie strasznie zarośnięty to pierwsze małe amury wpuszczono jakieś 4 może 5 lat temu, teraz mają w porywach do 80 cm. Co do tego, że ryby wracają do wody to karp ma tam wymiar ochronny powyżej 55 cm, a amura nie można brać wcale więc żadnych obaw raczej nie ma.
 12. Gdzie w Polańczyku najlepiej usiąść za karpiem? Mało łowię w tamtych okolicach więc w sumie nie wiem. Podejrzewam, że przy tym stanie wody jest trochę brzegu do łowienia? Niestety nie będę mógł za długo siedzieć, maksymalnie kilka godzin więc lepiej zabrać feedera, koszyk do metody i łowić lżej, czy lepsze będą typowe karpiówki i zestawy karpiowe z kulką na włosie?
 13. Jak dla mnie kulki WB szału nie robią, coś tam połowiłem na donalda, na hakera ani brania, najlepiej połowiłem na truskawke krem, ale ogólnie to tak sobie. Ale dla porównania kupiłem chwalone CC Mooore Equinox i też szału nie robią, jakiś karp i amur był, ale większość czasu bez brania na tę kulkę. Od tego sezonu testuję Meusa i jak narazie to jestem zadowolony chociaż też z nie wszystkich, np. haczykowe rum-kokos jak narazie bez brania, a na inne "zanętowe" jeżdżą karpie i amury nieźle, stosunek cena-jakość dla mnie zadowalająca.
 14. Pojedziesz, zobaczysz, wyciągniesz wnioski. Jak dla mnie Olchowiec to zagłębie solińskiego mięsiarstwa. Tam bardzo szybko ryby wędrują "dół-góra", więc i limit na wędkarza w razie kontroli jest cały czas pełny.
 15. Na takie śmieci ludzkie to tylko wysoka kara, taka żeby ciężko mu się było wypłacić, albo zawiasy to może da im coś do myślenia, że jeszcze jednak wpadka i będzie miał poważny problem. A tak to pewnie dostanie kilka stówek i nic to nie zmieni, jedynie następnym razem będzie bardziej uważał, albo ryba dostanie od razu w łeb i pójdzie do samochodu albo w krzaki.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy