Skocz do zawartości

Maju

Aktywni
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Maju w Rankingu w dniu 11 Wrzesień 2016

Maju posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

29 Excellent
 1. Dolny San - od m. Przemyśl do ujścia

  Woda już do łowienia ale mimo wszystko rybki jeszcze spią. Kilka dni i powinno już sie coś zacząć dziać Pierwsza w tym roku:
 2. Holandia

  I właśnie dlatego u nas jest tyle ryb, wkoncu sie udało i zjedli prawie wszystko
 3. Pstrągi - wypuszczać czy zabierać..?

  Jak jeszcze chodziłem do podstawówki, zamarzyłem o swoim jeziorku a że miałem niedaleko podmokły las gdzie woda była 30cm pod poziomem gruntu to jak tylko przyszły wakacje, znalazłem polankę i zacząłem pracę kopania tegoż jeziorka. Zajeło mi to pół wakacji przy codzinnym kopaniu, później wybierałem ziemię(ił) z dna jeziorka tak żeby głębokość była przynajmniej 70-80cm. Oczko miało jakies 7-8m2, zasadziłem tam roślinki wodne, tatarak i wpuściłem małe karaśki i wiadro narybku z Sanu. Pierwszego roku jeszcze dałem odpocząć rybkom, trochę je dokarmiałem. Przez cały okres życia jeziorka czyli 3-4 lata łowiłem na nim na wędke bardzo często karaśki i to co wyrosło z narybku czyli głownie klenie i uklejki. Ani razu nie zobaczyłem śnietej ryby ani nie zauważyłem spadku populacji ryb. Po tych 4 latach gdy poziom wody w lecie spadł już do małego poziomu postanowiłem wybrać wodę z jeziorka i wypuśic ryby do rzeki bo bardzo prawdopodobnien ie przezyły by już zimy. Z tym zdychaniem to poprostu mit, wiadomo że napewno są takie przypadki ale już nieraz łowiłem ryby strasznie pokaleczone przez drapieżniki, które wyszły z tego żywe i bardzo dobrze sobie radziły sądząc po ich rozmiarach.
 4. Ja przy mocno pozaginanych zadziorach nie miałem żadnego spadu przez cały rok, więc przy bezzadziorowych też nie powinno być to problemem Bezzadziorowe mają jeszcze taki plus, że w przypadku wbicia w spodnie, bluzę,torbę itp. nie trzeba wyrywać dziury lub ucinać kotwicy, tylko poprostu wyciąga się. A takich przypadków w ciągu roku zawsze mam kilka
 5. Tak sie zastanawiam czy nie dałoby się w dość prosty sposób spiłować zadziorów wykorzystując diamentowy/kamienny frez od dremla, będe musiał wypróbować. Kiedyś próbowałem pilnika jednak stal twarda i łatwiej o uszkodzenie kotwicy niż spiłowanie zadzioru.
 6. W małych woblerkach pewnie przejdzie bez problemu, w większych jednak myślę, że to nie jest dobry pomysł Ja osobiście w tym roku pozaginałem wszystkie zadziory w kotwiczkach i łowiłem tak cały rok, na ten sezon planuje wymianę wszystkich kotwic na bezzadziorowe, szkoda tylko, że cenowo odstają od zadziorowych ;/ choć na logikę to nie powinny
 7. Składki Okręgowe i Porozumienia

  Porozumienie Reszów- Tarnobrzeg - Zamość w porozumieniu ewidentnie jest napisane, że dla Rzeszowa Tarnobrzeg udostępnia Wisłę a dla Zamościa San.
 8. Składki Okręgowe i Porozumienia

  W linkach załączonych powyzej nie ma informacji co do Sanu ponizej ujscia tanwi, czyli jednak zostaje ten odcinek tylko dla tarnobrzega?
 9. Wisłok

  Jeszcze dwa dni temu na pogodynce widac było regularne skoki przepływu: noc 1,7m3/s dzien 4m3/s. Widać było ewidentnie, że przyczyną była praca elektrowni, która w nocy zbierała wode a w dzień puszczała.
 10. Wisłok

  Za takie coś co jest widoczne na zdjeciach powinny sie posypac kary, to juz jest niszczenie ekosystemu rzeki.
 11. Plany regulacji rzek w Polsce!

  Co do certy jest to ryba wędrowna i niestety dzięki powstaniu wielu tam coraz bardziej zaczyna prowadzić "osiadły" tryb życia bo po prostu nie ma jak wędrować. A w wodzie jak najbardziej ona jest ale niestety zmieniają się jej rozmiary na coraz mniejsze...
 12. Dolny San - od m. Przemyśl do ujścia

  Sprawdzaj na Rzuchowie http://monitor.pogodynka.pl/#map/21.8407,50.0004,8,true,false,0 230cm to poziom mniej więcej taki że wyspy powinny już być trochę na wierzchu. A z kolorem nie pomogę, dawno nie byłem nad wodą
 13. Dolny San - od m. Przemyśl do ujścia

  Na Sanie niestety takie Hybrydy to nie żadkość o ile jazia jakoś spotkać nie mogę to takie "czerwone" bolki trafiają się dość często.
 14. Składki Okręgowe i Porozumienia

  Z tego co wiem to zawsze było do końca kwietnia
 15. Jaką średnice szpuli mają obie wersje?
×