Jump to content

miesiarz

Użytkownicy
 • Content Count

  158
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

miesiarz last won the day on June 26

miesiarz had the most liked content!

Community Reputation

61 Excellent

Recent Profile Visitors

869 profile views
 1. Jest okoń, ale to raczej pojedyncze sztuki. W tym roku tylko z brzegu i same małe, a z dwa lata temu trafiłem kilka grubasków.
 2. miesiarz

  Wisła

  Janek Janek dziś wszystkie miejsca wolne, dawaj.
 3. To nie to. U mnie na stawie w tym roku nie łowiłem a padło blisko 40 szt, samych dużych szt. Podawałem antybiotyk z karmą według zaleceń ichtiologa ze stawów hodowlanych, i teraz jest czysto.
 4. Wisła od ujścia Wisłoki w dół to woda okręgu PZW Tarnobrzeg, mamy porozumienie, możesz łowić po obydwu stronach Wisły. A Wisła w górę od Wisłoki to woda Tarnowa zarówno po naszej jak i po stronie od Połańca, i tu musisz mieć dopłatę na Tarnów.
 5. To jest choroba bakteryjna, padaja karpie czasem tolpyga, inne ryby nie. Jak sie tego nie wyleczy to za rok wiosną bedzie to samo. Tak jest w tej chwili na wielu stawach. U siebie od niedzieli wyjolem 27 ladnych szt. Wlasnie podalem z karmą antybityk i tak przez kilka dni. Zobaczymy czy pomoże.
 6. miesiarz

  Wisła

  Ryby duszą się pod lodem, Wisła okolice Warszawy: https://warszawawpigulce.pl/setki-martwych-ryb-w-wisle-co-je-zabilo-wideo/
 7. miesiarz

  Wisła

  Miałem go na kiju, ale nie dałem. Teraz już wiem dlaczego hehe...
 8. Miejsce bardzo urokliwe, kiedyś tam były ryby. Czasy świetności, to wędkarstwo mojego taty. Były leszcze, liny, szczupaki, okonie, węgorze. Odkąd wyregulowali powyżej cały odcinek w Rudzie i Dabrówce, co miało chronić przed powodzią, (a skutki są odwrotne) to teraz po każdym trochę większym deszczu otwierają śluzę w obawie że ją rozerwie, bo woda płynie jeszcze z większym impetem. No a potem nie ma jej kto zamknąć, aż zajdzie potrzeba poboru wody dla stawów hodowlanych w Zgórsku. I tak w kółko, do tego dochodzi już niemal ciągłe zatruwanie rzeki z oczyszczalni w Partyni, której kanałek wpada poniżej śluzy, a tuż powyżej mostu drogowego Mielec-Tarnów. Ale kiełbiki, i małe płotki na żywca połowisz.
 9. Skoro wyciągnął go za pomocą podbieraka, to ryba zdychała zapewne ze starości, tak że i tak po niej. A tak chłop wykarmi rodzinę, ale sama świadomość zjedzenia zdychającej ryby fee...
 10. Na nowej to 4-6m wody nie licząc kilku górek i dołków. Bez pływadła z rzutu o tej porze roku marne szanse. Spróbuj na starej tam jest płycej, a zrobiło się cieplej, więc i rybka szuka słoneczka. Co możesz złowić? Jest płoć, krąp, jaz, kleń, leszcz ten miał tarło tydzień temu, no i może jeszcze coś zostało z tych 300kg karpików z jesiennego zarybienia. Ale wędkowanie przyjemniejsze niż w stawku typu Rzemień.
 11. Zwróćcie uwagę na znaczki, jest opłata okręgowa która idzie na zagospodarowanie wód, i składka członkowska która idzie na inne cele (chyba 40% zostaje w kole, na zawody, wycieczki, utrzymanie koła itp) ale nie na zarybienia.
 12. miesiarz

  Wisła

  Do samego ujścia nie doszedłem, to jeszcze ponad 3m w Szczucinie, ale woda w rzeczce wyglądała obiecująco, tylko czarna chmura nad głową była nieciekawa. Ale to wczoraj bo dziś rzeczka na wodowskazie kilka kilometrów od ujścia przybrała około 1,5m, i pewno syf niesie.
 13. miesiarz

  Wisła

  Byłem, zobaczyłem, woda w ujściu małej rzeczki nawet do łowienia, ale dopadła mnie potężna burza, nawet nie zdążyłem zarzucić.
 14. miesiarz

  Wisła

  Ja dziś robię zwiad ale przy tej wodzie tylko grunt.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy