Skocz do zawartości

Roooocky

Aktywni
 • Zawartość

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Roooocky w dniu 20 Październik 2017

Użytkownicy przyznają Roooocky punkty reputacji!

Reputacja

54 Excellent

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

423 wyświetleń profilu
 1. Roooocky

  Mapa batymetryczna ZEK Radymno

  Witam, Czy może ktoś z szanownych kolegów posiada mapę zbiornika ZEK Radymno i chciałby odpłatnie udostępnić? Albo może wie ktoś, kto ma taką mapkę? Pozdrawiam!
 2. Roooocky

  Stary San w Hurku

  Jeszcze się zastanawiam. Gdybym miał jechać, to jechałbym późnym popołudniem. Od siebie mogę doradzić, że warto się tam wybrać w godzinach wczesnoporannych, lub późno popołudniowych. Wyjątkiem są oczywiście dni pochmurne - wtedy można liczyć na brania cały dzień. W żarówę jaka jest obecnie z braniami może być ciężko w środku dnia.
 3. Roooocky

  Stary San w Hurku

  Wczoraj rybki brały, że aż miło. Razem z kolegami złapaliśmy około 30 karpi i 2 karasie. @Suwek O której jedziecie na szczupłego?
 4. Roooocky

  Jaki podbierak muchowy?

  Dziękuję koledzy za porady
 5. Witam, Zastanawiam się nad zakupem podbieraka muchowego, który ma mi służyć przy łowieniu kleni i okoni. Mam na oku ten model: http://allegro.pl/podbierak-muchowy-spiningowy-gumowy-guma-tt-fly-9-i6527390739.html Na jego korzyść przemawia cena i guma zamiast siatki. Czy ktoś z kolegów używa może takiego podbieraka? Czym on się różni od tych "markowych" za 400-500-1000 złotych? Wagą i znaczkiem? Czy lepiej nie kupować takiego no-name? Będę wdzięczy za poradę.
 6. Roooocky

  Górny San - od źródła do m. Przemyśl

  W Przemyślu woda nadaje się do wędkowania. Dzisiaj wpadło trzy klenie i jedna certa.
 7. Witam, Poszukuję żyłki lub plecionki na klenia, okonia i sporadyczne łowienie bolenia. Dotychczas podczas łowienia klenia i okonia używałem żyłki 0,16 mm Mikado Dyno Dynamic. Z żyłki jestem bardzo zadowolony, jest dość mocna i nie plącze się, jednak tym roku myślę nad tym, żeby spróbować zaczaić się na bolenia i obawiam się, że ta żyłeczka może nie wytrzymać starcia z nim. Może koledzy będą w stanie coś mi doradzić? Jakiś konkretny model żyłki, plecionki i ewentualnie grubość? Wiem, że najlepsza byłaby jakaś żyłeczka 0,25 lub plecionka 0,15 mm, ale jest to za grubo jak na mój kijek kleniowy. Może będzie jakiś kompromis pomiędzy łowieniem kleni i boleni? Żyłka 0,18 mm będzie dobrym kompromisem? Albo 0,20 mm? Wędka jakiej używam na klenie i okonie to Mikado Lexus Sapphire 260 cm. Pod kleniem pracuje idealnie, czuć każde muśnięcie przynęty o kamień lub roślinkę. Poradzi sobie z boleniem? Wiem, że na bolenia najlepszy byłby osobny zestaw i w ostateczności tak zrobię, ale nad rzekę chodzę przeważnie z zestawem kleniowym, a chodzić z dwoma wędkami to średnia przyjemność. Będę wdzięczny za każdą opinię i poradę. P.S. Jeśli ma to jakieś znaczenie, to wędkuję na Sanie na odcinku Przemyskim.
 8. Roooocky

  Górny San - od źródła do m. Przemyśl

  Tu dla Przemyśla: https://go.toya.net.pl/25/13783/44441378333/play
 9. Koledzy, wiecie może, gdzie można sprawdzić aktualną temperaturę wody z wód zaporowych, jezior, lub rzek w naszym województwie? Pogodynka pokazuje temperatury tylko od 1 maja do ostatniego dnia września. Znalazłem jedynie jeden zbiornik dla którego są aktualne dane, ale jest on z województwa wielkopolskiego i temperatury w tamtych rejonach polski mogą różnić się znacznie od tych, które są w naszych wodach. Wiem, że temperatura wody będzie inna w każdym jeziorze, akwenie wodnym, ze względu na jego położenie, głębokość, nasłonecznienie i temperaturę otoczenia, ale chciałbym mieć jedynie orientacyjne rozeznanie jaka mniej więcej może być temperatura wód w naszym województwie. Kojarzycie może coś takiego?
 10. Roooocky

  Moje "tajne" łowisko

  Bardzo ładne zdjęcia
 11. Roooocky

  Górny San - od źródła do m. Przemyśl

  Może ktoś z kolegów wędkował ostatnio w okolicach Przemyśla? Jak tak, to jak z rybą?
 12. Roooocky

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Mea culpa, byłem przekonany, że pod okrąg Krosna podlega do Rybotycz.
 13. Roooocky

  Składki Okręgowe i Porozumienia

  Panowie, to nie do końca jest tak jak piszecie. Można wędkować tylko i wyłącznie na wodach znajdujących się w wykazie i na tych, które oznaczone są jako dopływy danej wody, lub jeśli jest sformułowanie "wszystkie dopływy" na danym odcinku rzeki. Wspomniana wyżej sytuacja może być jak koledzy sugerują formalnym niedopatrzeniem ze strony rzeszowskiego PZW. Nie wszystkie odcinki rzek należą do PZW. Dla przykładu: Odcinek rzeki Wiar od granicy RP do ujścia do Sanu należy do okręgu PZW Przemyśl (wędkować można od granicy RP, do mostu przy ulicy Lwowskiej, dalszy odcinek jest obrębem chronionym). Jednakże odcinek tej samej rzeki od Rybotycz do miejscowości Sierakośce do granicy RP nie należy do PZW. Nie oznacza to tym samym, że wystarczy sama karta wędkarska do łowienia na tym odcinku. Formalnie każdorazowo powinno się występować do organu państwowego, któremu podlega dany odcinek wody o jednodniową zgodę, lub czasową zgodę na połów w danym okręgu rzeki. Niestety tak to wygląda.
 14. Wygląda na to, że łowisko w Starzawie niedaleko Przemyśla przestanie istnieć i póki co nie ma widoku, żeby w tym roku działało. Artykuł o procederze - klik Szkoda, bo była to fajna woda, z dużymi i walecznymi karpiami. Co prawda większość czasu w roku spędzałem na Starym Sanie, który jest bliżej Przemyśla, ale zdarzało mi się wyskoczyć na Starzawę kilka razy w roku i za każdym razem wracałem zadowolony. Czuję też sentyment do tego łowiska, bo to na tej wodzie stawiałem pierwsze wędkarskie kroki. Ciekawi mnie co się teraz stanie z rybami, które tam pływają, zarówno z handlówką jak i z większymi sztukami, które pływały na części przeznaczonej dla wędkarzy. Ryby te trzeba dokarmiać, bo same w tamtym środowisku sobie raczej nie poradzą. Kolejną kwestią jest to, że Starzawa zaopatrywała tą część Podkarpacia w wigilijnego karpia. Ryby z pewnością nie zabraknie, bo niszę wypełnią dalej położone gospodarstwa rybackie, ale koszt transportu z pewnością wpłynie na cenę. Ciekawie się porobiło...
 15. Roooocky

  Górny San - od źródła do m. Przemyśl

  W Przemyślu 232 cm wody przy normie ok 130 cm. Na całej szerokości płynie kra.
×

Komunikat

W dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.