Skocz do zawartości

Roooocky

Aktywni
 • Zawartość

  60
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Roooocky w Rankingu w dniu 20 Październik 2017

Roooocky posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

47 Excellent

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

316 wyświetleń profilu
 1. Składki Okręgowe i Porozumienia

  Z tego co się orientuję, to jest po staremu. Jeśli w Przemyślu masz opłaconą składkę na wody nizinne, to możesz wędkować też na nizinnych okręgu Krosno. Analogicznie jest dla wód górskich.
 2. Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami

  Dzięki raz jeszcze za porady. Miałem na myśli oczywiście MH, wkradła się literówka. Szczupaki wędkuję przeważnie na Algę 2 i 3, oraz na gumy 16 cm na 10 gramowej główkach. Czyli max 30 gramów. Szukam jednej wędki, którą mógłbym łowić szczupłego na wyżej wymienione przynęty, oraz bolka na woblerki. A jedna wędka, bo nie stać mnie na dwie Co do chłopaków z Corony, to oglądam ich filmy. Polecali nawet jedną wędkę, która spełniłaby moje wymagania, ale niestety nie występuję w długości 2,70. To ta wędka: http://fishing-test.pl/wdki/703-uniwersalna-wdka-na-szczupaka-st-croix-ps70mhf Wygląda jednak na to, że będę musiał kupić dwie wędki: jedną na bolka, a drugą na szczupłego, bo ciężko znaleźć kijek, który spełniłaby moje wymagania.
 3. Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami

  Dzięki za poradę. Takim kijem w klasie HM też da się komfortowo zapolować na bolenia? Czy będzie to już za sztywny kijek?
 4. Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami

  Ładny kijek. To model AVS90MLF2? Jak oceniasz jego pracę? Szukam czegoś od St.Croix pod szczupaka na gumę, wahadłówkę 20-30 gram o długości minimum 2,70.
 5. Składki Okręgowe i Porozumienia

  Rzeczywiście. Mogli napisać to trochę jaśniej, żeby nie było nieporozumień. W sumie fajny gest w stosunku do młodzieży. A co do kobiet, to nie mam nic przeciwko, żeby było ich więcej w PZW, ale niech to będzie na sprawiedliwych i jednakowych dla wszystkich zasadach. Przykładowo osobiście nigdy nie wziąłem i nie biorę ryb z wód PZW, bo wędkuję dla przyjemności. Mam przywilej wzięcia ryby, z którego nie korzystam, a płacę tyle samo co mięsiarz, który "eksploatuje" hurtowo nasze wody. Teraz wprowadzili tę ulgę dla kobiet, która w mojej ocenie jest niesprawiedliwa, bo stawia jedną grupę wyżej od innych.
 6. Składki Okręgowe i Porozumienia

  Znalazłem taki smaczek w sprawie składek i opłat PZW Przemyśl na 2018 rok: Doceniam to, że promuje się wędkarstwo jako sport, hobby nie tylko dla mężczyzn, ale z jakiej paki mam płacić o 50% więcej, tylko dlatego, że jestem facetem? Tego punktu nie neguję, mimo, że ja nie miałem takiego przywileju. Rozumiem, że jest to jednorazowa bonifikata dla nowych członków, mająca na celu promocję wędkarstwa dla osób, które nie miały wcześniej z nim styczności. Może ktoś orientuje się, czy ten zapis odnośnie kobiet jest legalny? Jak to się ma do "równouprawnienia"?
 7. Zbiornik "ZEK" w Ostrowie k/Przemyśla

  Powinni jeszcze podwyższyć mandaty za zabieranie i skutecznie egzekwować naruszenia.
 8. Zbiornik "ZEK" w Ostrowie k/Przemyśla

  Ostatnio wpadł tutaj szczupak na 117 cm, 10,5 kg. Zdobycz trafiła do zamrażarki... Link do artykułu: https://www.zycie.pl/informacje/artykul/16471,105-kilogramow-i-117-centymetrow-imponujacy-okaz-szczupaka
 9. Składki Okręgowe i Porozumienia

  Co prawda to nie nasz region, ale może kogoś zaciekawi 42 zł za pozwolenie na rok na wędkowanie w wodach morskich, bez żadnych kart wędkarskich itp to jak za darmo Z dniem 23 listopada 2017 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 27 października 2017 r. zmieniające - w drodze zmiany rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 lipca 2015 r. - wysokość opłaty za prawo wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego przez osoby fizyczne (poza zawodami sportowymi, na które organizatorzy uzyskują pozwolenie na odrębnych zasadach oraz poza armatorami posiadającymi pozwolenie na prowadzenie połowów z ich statków). Opłaty według nowych stawek wynoszą w przypadku: 1) tygodniowego okresu połowów - 7 zł; 2) miesięcznego okresu połowów - 11 zł; 3) 12-miesięcznego okresu połowów - 42 zł, a w przypadku członków rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny, o której mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2017 r. poz 1832) - 32 zł. http://szczecin.oirm.gov.pl/dla-interesantow/informacje-dla-wedkarzy
 10. Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami

  Używam takiej w rozmiarze 2 z czerwonymi kropkami. Bardzo fajnie pracuje, wyciągam na nią kleniki i okonie. Jedyna jej wadą jest to, że schodzi z niej malowanie.
 11. Zbiornik Torki

  Ok, dzięki koledzy za info. Pytałem, bo kolega namawiał mnie na wypad szczupakowo-okoniowy nad tą wodę, ale teraz już wiem, że nie ma to większego sensu.
 12. Zbiornik Torki

  Dzięki za info. Właśnie myślałem nad tym, żeby spróbować tam szczęścia za okoniem i szczupakiem. Wiesz może jak tam jest z rybostanem tych drapieżników?
 13. Zbiornik Torki

  Torki czy Hurko?
 14. Składki Okręgowe i Porozumienia

  "Okręg PZW w Zamościu od przyszłego sezonu wprowadza oddzielną, niższą o 50% opłatę dla wędkarzy, którzy nie zabierają ryb." https://www.youtube.com/watch?v=2KKqetSn7SE Ciekawe, czy się przyjmie na stałe. Może i u nas coś takiego w przyszłości wprowadzą.
 15. Składki Okręgowe i Porozumienia

  W Przemyślu też powinni wprowadzić odcinek no kill na Sanie i byłoby idealnie. Póki co jest tylko zakaz wędkowania między mostami przez kilka miesięcy.
×