Jump to content

bobo

Użytkownicy
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bobo

  Apokalipsa SANU

  Witam . A wiec skończyło się, kolejny rok nie pamiętam już, który z rzedu po okresie zimowym, kiedy to mogliśmy nacieszyć się czystą wodą od Obarzyma w dół zamiast wody płynie brązowa breja, tylko dlatego ,że Starosta Brzozowa wydał decyzje dla dwóch spośród kilkunastu żwirowni żę mogą one wydobywać żwir i inne kruszywa w obiegu otwartym czyli biorą wodę z Sanu i wylewają ścieki przemysłowe z powrotem bez odstojników do rzeki. Jaki to ma wpływ na ekosystem każdy kto się tym interesuje widzi to gołym okiem. Dodam tylko, że pozostałe żwirownie prowadzą wydobycie w obiegu zamkniętym. Jak to może być żeby w centrum Unii Europejskiej do jednej z najczystrzych rzek w Polsce a może i Europie wylewa się taki syf -DLATEGO ZE ZWIROWNIE TE NALEZA DO OJCA DYR RYDZYKA. Tak moi drodzy ten belzebub zatruł nam naszą rzekę i truje teraz nas powoli bo przecież ci co korzystają z wodociągów zasilanych wodą z Sanu piją te osady pełne matali ciężkich i promieniotwóczych osadzanych przez tyś lat w ziemi a teraz wylewanych prosto do rzeki, bo przecież chlorowanie wody do picia tego nie z utylizuje i to wszystko dzieje się na obszarze Natura 2000 ale to jest Polska własnie. Ale pojawiło sie światełko w tunelu- wybudowano nową przepławke w Ostrowie za grube miliony , teraz pojawił się projekt Błękitna Wstega Sanu dlatego postanowiliśmy działać- w przyszłym tyg jestem umówiony z przedstawicielami prasy potem pchniemy to dalej mam nadzieję. Ci pożal się Boże politycy sami dali nam argument do działania, ponieważ normalnie drżą przed czarną mafią bo przecież ambona wyborcza a tu taki klops chcą inwestycji we wszystkich gminach nad Sanem - inwetycji turystycznych a czarni im srają do rzeki, ponieważ Prezydent P-śla , Marszałek podkarpacki i jeszcze ktoś tam ładnie uśmiechali się na zdjęciach pod swoimi pomysłami dot. Sanu w ostatnim czasie na łamach prasy, to teraz zobaczymy jak bedą to gówno teraz chamciać a może któryś się odważy, -zobaczymy - a wystarczy tylko zmienić jedną decyzje. Ja nie odpuszcze żebym miał do Brukseli jechać, bo to wszystko dzieje się z naruszeniem wszystkich eurpejskich a tym samym unijnych przepisówi tu żyją moje dzieci i chce żeby piły czystą zdrową wode. Na pochybel czarnym i łamcie kije .
 2. Przed świętami poszła druga turbina a z nią płuczki z Dynowa ze żwirowni nalężących do rydzyka, tak więć do połowy września mamy ustabilizowany kolor wody.
 3. Z.O. przemyskiego olał sprawe jak zwykle, ponieważ interesuje się tylko kasą na zarybienia do podziału i nie wydzierżawił tago kultowego zbiornika, tak więc łyknął go gość , który prowadzi taką działalność już na Mazurach, ale tam obowiązują normalne zasady łowiska komercyjnego, a tu jak czytałem regulamin to jakaś farsa, - zakaz używania plecionek , żyłki od 0,30 w zwyż , zakaz pływania itp. Wycięte łozy , wpuszczone karpie , które za niedługo doprowadzą do pięknęgo brązowego koloru wody, wyglądem zaczyna to przypominać krajobraz księżycowy. Opłaty za osoby towarzyszące niewędkujące, opłaty za godz dzienne i nocne gdzie dzienne to 7-19 , jak się to ma np. do np m-cy letnich nie mam pojęcia, zamiast np od świtu do zmierzchu. Może znajdzie jakiegoś amatora w co wątpie ale łowisko przepadło. Osobiście zapłaciłbym skł. roczną z możliwością pływania po czystej wodzie oczywiście bez zabierania ryby bo wiadomo tym co łowili że ryba z tamtąd i tak nie nadaje się do jedzenia. Szkoda naprawdę szkoda kolejnej zniszczonej wody zwłaszcza żę już żwirownie dynowskie należącce do tego belzebuba toruńskiego już wylewają płuczke do Sanu. Apropos to jest temat który trzeba by poruszyć bo za parę lat nie będzie już co ratować , zwłaszcza że nie tylko ryby cierpią ale my to pojemy i pomału ten toruński grzyb nas truje a instytucje kontrolne drżą na samą myśl , że ojciec dyrektor mógłby utrącić szefów tych instytucji-masakra.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy