Jump to content

bobo

Użytkownicy
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

bobo last won the day on April 18

bobo had the most liked content!

Community Reputation

128 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Majówka leci w okolicach Dobrej na potęgę już co najmniej dwa dni, czy wyżej ? nie wiem , woda niesie niezliczoną ilość roślinności , ciężko łowić dwie turbiny z Myczkowiec robi swoje ale przeźroczystość na pewno ponad metr, poniżej Obarzymia płuczki nie zaobserwowano "" JAKIŚ CUD? "- MOŻE WIĘCEJ OCZU PATRZY !!!
 2. bobo

  Zanieczyszczenia wód

  Dlatego trzeba to zrobić z chłodną głową , jeżeli już się wie ze taki proceder ma miejsce trzeba się przygotować ; - mieć świadka albo lepiej z kilkoma ZAUFANYMI w 100% - znaleść kogoś w policji a jeszcze lepiej w prokuraturze , komu może zależeć np jakiś wędkujący ( są tacy tylko trzeba poszukać ) - równie skuteczne są lokalne media , tylko trzeba to wcześniej samemu dobrze udokumentować , idąc na rozmowę ( pomaga naprawdę ) lokalna tv była ekstra ( można tez jakąś ogólnokrajową spróbować - maja tam takie programu jak uwaga itp ) próba nie strzelba - zgłosić pisemnie w PZW ( śmiech ) ale to prawda muszą się ustosunkować (KPA) - sanepid pracuje 24 na dobę ( mają dyżury , na wezwanie policji czy innych organów ścigania lub służb muszą się stawić i pobrać próbki ), jeżeli nie to też jest , przestępstwo i wszystko to nagrywać na miejscu - oczyszczalnia też jest trucicielem ( przykład warszawski w mediach codziennie o tym było ) - uporządkować zebrane materiały , pokazać komuś mądremu co ma pojęcie czy to wystarczy do sądu I tak aż do skutku bić się o to , no bo przecież trują nawet tych co nie wiedzą że w wodzie są ryby inne organizmy , nawet tych co to wpuszczają choć myślą że to dalej popłynie i zniknie , tych co myślą ze w kranie mają inną wodę niż która płynie za domem . Z własnego doświadczenia wiem że jak się znajdzie dziennikarza który się za to solidnie weźmie , to sam zrobi za nas wiele , ponieważ publikując materiał będzie potrzebował materiałów , dowodów , relacji , sam zadzwoni do PZW (serio mówię ) i będą musieli odpowiedzieć co zrobili w tej sprawie , dlatego mówiłem żeby powiadomić pisemnie PZW (przerabiałem to wszystko i wiem to dużo zachodu ale jest potem duża satysfakcja jak sprawa nabiera realnego kształtu ) I na koniec kolego pamiętaj NIKT TEGO ZA NAS NIE ZROBI - TAKIM MAMY KRAJ
 3. bobo

  Zanieczyszczenia wód

  Panowie żeby wasze działania miały szanse powodzenia to po pierwsze policja , prokurator , zbieranie próbek przez sanepid pod nadzorem prokuratora i najlepiej to wszystko nagrać żeby nie było wątpliwości i ważna rzecz próbki w dwóch egzemplarzach bo lubią zginąć w niewyjaśnionych okolicznościach . Nie jest to proste niestety , bo w tym kraju wszyscy wszystko wylewają do wody i jeszcze nikomu z tego powodu włos z głowy nie spadł a jeżeli już taka sprawa trafia do sądu , to niezawisły sąd pyta biegłego czy ktoś z tego powodu ucierpiał , a ryby głosu nie mają . Działajcie i jak was wyrzucają przez drzwi to oknem wracajcie i jak tu pisze kol. Janek na pzw nie liczcie . PZW SKŁADKI JUZ POBRAŁO i to chyba tyle bo co jeszcze mogą zrobić Jak to powiedział kiedyś jeden minister sportu - Polska to dziki kraj , i niestety tu się pomylił , bo tzw dzikie plemiona dbają o swój dom swoją przyrodę bo ona ich trzyma przy życiu , tylko tacy debile skończeni , ludzkie ścierwa mogą się posunąć do takich rzeczy , i nawet nie mają świadomości , że podcinają sami gałąź na której siedzą , ale my to jesteśmy przecież cywilizowani , .... to może kosmici ..... brak słów.
 4. Dzwoni do mnie kumpel i mówi : wiesz krew mnie zalewa , jestem na tym forum tyle lat , nawet nie pamiętam jak długo i nigdy nie było tu takiej dyskusji , jakby nie było problemu , nikt niczego nie widział , nikomu nie przeszkadzało że leją te ścieki ,pewnie gdyby nie ta kwarantanna narodowa i dużo czasu na siedzenie przed komputerem to byś o tym nie napisał. I widzisz dzisiaj i co z tego masz , tyle pracy tyle zaangażowania ,tyle czasu własnych pieniędzy, przejechanych kilometrów ....... i nie zadbałeś o jaszczurki i drzewa pożerane przez jakiegoś pasożyta , i tu chylę głowę moja wina moja bardzo wielka wina ........ Fajnie sobie tak krytykować złapać za słówka , ciekaw jestem teraz tylko jednego Utworzono na kawałku najbardziej zagrożonym tymi płuczkami łowisko no kill dla ryb łososiowatych , fajnie się połowiło ostatnio co ? i jak myślicie kto to teraz będzie pilnował a w razie czego interweniował jak puszczą te swoje szczyny żwirowe , proszę bardzo ręka w górę kto wie ? Zarząd Okręgu który wydał pieniądze ???, ochrona środowiska ???, wędkarze z Dynowa , którzy wiedzą dokładnie kto i gdzie to wylewa??? może obrońcy jaszczurek jak znajdą czas po protestach ??? A może Zarząd wiem że kilku takich głupków jak ja którzy zaniedbując jaszczurki i drzewa dość skutecznie zatrzymał TYCH CO TO WYLEWAJĄ i teraz będzie już tylko pięknie A skoro jest tylu teraz zadowolonych bo połapało na no killu do syta , tylu uświadomionych ,bo może nie którzy nie wiedzieli co się dzieje , to maże mogę już spać spokojnie, bo wiem że będzie teraz rzesza obrońców i rzucą się do działania nawet kosztem jaszczurek i drzew KTÓRE TEŻ SĄ WAŻNE !!!!!! A może się znajdą obrońcy wszystkiego żywego co to i jaszczurki i rzeki i drzewa ........ wszystko obronią Z wyrazami szacunku dla wszystkich kolegów PS . poczekam zobaczę , teraz gonie ratować jaszczurki i czekam na łańcuch z allegro żeby się do drzew przykuwać .
 5. Szanowny Panie stig nie gubię się w swoich racjach i nie mylę pojęć jak Pan niesłusznie moim zdaniem odczytał mój tekst , chodziło mi o ty by zwrócić uwagę na panujące RÓŻNICE W TRAKTOWANIU środowiska naturalnego jakim jest woda i organizmy w niej żyjące a całą resztą tak chętnie pokazywanych w tv i innych mediach . Jestem ostatnim co by wycinał drzewa znad rzek i niszczył siedliska ptaków czy innych stworzeń , zależało mi jednak na porównaniu z jakim traktuje się choćby właśnie te chore zjadane przez jakiegoś owada drzewa a jak niszczy się gąsienicami buldożerów, ściekami i tonami betonu wlewanego w nasze wody bez jakiejkolwiek reakcji ze strony takich ciał jak ochrona środowiska znajdujących się w każdym przecież magistracie a co najgorsza często pod ich patronatem. Nie rozumiem też co znaczy sformułowanie z wiekiem idzie się ku gorszemu no chyba że chodzi o zdrowie , bo zwykle zaczyna powoli wysiadać w pewnym wieku o moje proszę się nie martwić nie jest Pan moim lekarzem Z tym że całość tworzy naczynia połączone zgadzam się w 100% i tym co tu na dole zacytowałem , z resztą już mniej , choć myślę że może Pan jak już wspomniałem nie do kńoca trafnie odczytał mój tekst Pozdrawiam .
 6. No i co oni zrobili prócz wypicia hektolitrów kawy zapisania mądrych słów, jest rok 2020 a płuczki płynęły przez te wszystkie lata BŁEKITNEGO SANU -NIC ..... WIELKIE K.....A NIC, OD 2004 r , nic przez tyle lat kompletne zero , Szanowny kolego Trish te żwirownie należą do polityków , wpływowych zakonników itp ( zakonnicy mają odstojniki i nie wypuszczają ścieków ) , dowiedz się do kogo należy największy truciciel Sanu żwirownia w Uluczu , podpowiadam - Rzeszów jego ....... tak tak nie mylisz się pewnie . Popatrz kolego na skład ludzi , który tu wymieniasz : EWA LENIART – Wojewoda Podkarpacki WŁADYSŁAW ORTYL – Marszałek Województwa Podkarpackiego ADAM SKIBA – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie JACEK POTOCKI – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie ROBERT ANDRZEJCZYK – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie MARCIN FIJAŁEK – Prezes Zarządu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Rzeszowie Rzeszów mówiąc kolokwialnie jak by mógł to pewnie srał by prosto do Sanu tak mu zależy , zresztą zobaczcie Wisłok , pod nosem go mają i jak on wygląda. A gdzie ludzie z Dynowa ,Dubiecka , Przemyśla , Jarosławia gdzie San przepływa, nikomu stąd nie zależy ???? a gdzie jest PZW ???? , a gdzie te k.....y sprzedajne p........ni ekolodzy co mordy k.........skie drą w telewizji i przywiązują się do chorych drzew GDZIE ONI WSZYSCY K.......A SĄ , GDZIE SĄ ???????????? Dzwoniłem kiedyś do dwóch takich k.....a ekologicznych klubów z pierwszych stron gazet i szklanego ekranu i pierwsze pytanie kto za tym stoi komu zależy żeby się zmieniło i czy to jest medialne , to są k....a ekolodzy !!!!!! Nikogo nie ma , jak nie będziemy to my , to rzeka umrze na naszych oczach , zresztą już widać jak zarasta i powoli powoli umiera , jak to pisała prasa wędkarska - rzeki Podkarpacia umierają w WW , Tekst był w kontekście kormoranów i trochę ekologii i to mocno ocenzurowany i tylko jeden art OPUBLIKOWALI bo reszty nie dopuszczono jak mi to sam autor opowiadał , bo WW należą do grupy wydawnictw we władaniu naszych przyjaciół z Niemiec i to cud że się w ogóle ukazał po wielkiej batalii jak to znam z jego relacji Takie mamy realia w tym kraju , jak ciemny lud coś sam nie zrobi to niestety na tych na górze nie ma co liczyć bo oni muszą się kłaniać tym co ich potem na listy wpisują a ci co układają te listy to '' naród wybrany '' Jak tego nie pojmiesz to nie zrozumiesz ,że jak zapytasz dlaczego woda brudna a nie pada od wielu dni to w odpowiedzi usłyszysz, - pewnie gdzieś w górze polało albo Solina puszcza a Rzeszów siedzi cichutko i tylko słychać szelest ........... papieru ze znakami wodnymi .
 7. Dwa miesiące temu odbyła się w Przemyślu przy Urzędzie Prezydenta konferencja , której jeden z bloków tematycznych dotyczył własnie Sanu . Niestety nie mogłem być obecny ale dokumenty , które zgromadziłem przedstawił Radny Bartłomiej Barczak . Kolega Barczak w sposób bardzo rzetelny przedstawił ten problem , gdzie jak się okazało był wielkim zaskoczeniem dla zgromadzonych że taki , proceder w ogóle się odbywa. Na spotkaniu były obecne wszystkie opcje polityczne jak , również ludzie zajmujący się ekologią zawodowo , ludzie z tytułami naukowymi . Dokumenty , które przekazałem trafiły z tego co wiem na jedną z Uczelni Śląskich do osoby , która ma ta sprawę zbadać . Jest też druga strona , tego wydarzenia , tj żarliwa obrona lobby żwirowo -płuczkowego ze strony platformy obywatelskiej , jak słuchałem relacji co zwolennicy ścieków w Sanie mają do powiedzenia to się nóż w kieszeni otwiera . Wyszło przy okazji że dla lokalnych polityków nie ma znaczenia co płynie pod mostem ,w Dynowie , Dubiecku ,Przemyślu no po za Bartkiem Barczakiem , jeżeli to nie jest dym z komina i daleka go nie widać to nie ma problemu. Dla porównania , jeżeli jest okres lęgowy jakiegoś ptaszka albo jaszczurka chroniona przebiegnie przez drogę , to wszystkie telewizje walą w dzwony i roboty drogowe czy inne prace stają aż wykluje się piskle . Z co dzieje się gdy jest np okres tarła pstrąga potokowego ? Buldożery koparki poszerzają albo czyszczą koryto lub betonują brzegi , rozjeżdżając gąsienicami całe dno potoku lub rzeki , chyba każdy z nas to widział . Tak w skrócie można przedstawić cała sytuacje dotyczącą stanu czystości wód w Polsce , dlatego to nie raz przypomina walkę z wiatrakami jakby tylko nam zależało żebyśmy mieli czystą wodę . Degradacja wód postępuje u nas pod patronatem politycznym wystarczy spojrzeć na problem z kormoranami i nurogęsiami , które dziesiątkują populacje ryb w naszym kraju gdzie tak np u naszych sąsiadów Niemców strzela się ich około 80 tyś rocznie i jak myślicie kto opłaca tych kretynów tzw ekologów , bo przecież te ptaszyska muszą gdzieś żyć , co z tego że to obcy gatunek tak samo jak nurogęś , U NICH TO SZKODNIKI - U NAS RÓŻNORODNOŚĆ K......A BIOLOGICZNA , jeden żubr przeszedł im przez granice to go zaraz odstrzelili tak samo robią z wilkami bo im owce bydło i dziką zwierzynę wyżerają , U NAS MAJĄ SIE DOBRZE ZA ZABICIE WILKA IDZIE SIĘ DO PUCHY , jak kogoś zagryzą to się postawi tabliczkę zakaz wstępu do lasu albo wchodzisz na własne ryzyko. Dlatego to takie ciężkie do zrobienia bo tylko jak widać nam zależy , Wiecie ,że spółka Wody Polskie należy do państwa położonego w Palestynie ? Resztę samemu trzeba sobie dopowiedzieć Założenia projektu Błękitny San są bardzo szczytne , tylko że jak powstawał ten projekt i było spotkanie byłego prezydenta z burmistrzami właśnie nad Sanem na brzegu rzeki , w której płynęła ta płuczka i do dzisiaj nikt oprócz nas nic nie zrobił by to wyeliminować , ja im po prostu nie wierzę. Jak się ich nie przyprze do muru nic nie zrobią palcem nie kiwną , śmiem twierdzić że chętnie przyjmą emisariusza ze żwirowni z sowitym prezentem , tak to do dziś wygląda . Musimy liczyć tylko na siebie , ale jest nas sporo wystarczy porozglądać się po brzegach , muszą w końcu nas usłyszeć .
 8. Płuczki płyną dobre 15 lat albo lepiej , były gospodarstwa i większe ośrodki nad Sanem , to wszystko padło sporo lat temu, nasz związek to tuszował oni płacili wszystkim komu trzeba biznes się kręcił tylko wszystko ma jakieś granice ja z paroma osobami od 2015 roku krok po kroczku na przekór wszystkim biję się tą jeszcze żywą rzekę . Dlatego proszę kto jest gdzieś tam nad Dynowem i widzi jak puszczają to niech nagrywa to jest potem dowód w sprawie
 9. Do kolegi Robertoo , ten watek nie dublował się tutaj żadnym w tym temacie co był opisany , po prostu , dawał po oczach każdy mógł go zobaczyć wchodząc na forum a wiadomo ze wchodzą tylko ci co są nad rzekami , więc mogą kojarzyć brak opadów i brudną wodę jeżeli wcześniej myśleli że gdzieś w górze polało . Dokładnie tak kolego domek 1995 , mnóstwo ludzi straciło swoje gospodarstwa agroturystyczne nad Sanem bo jak przyjeżdżali wczasowicze , to jak im wytłumaczyć że w środku lata gdzie nie było opadów od wielu dni , woda przypomina kałuże błota , to po pierwsze , po drugie , były dyrektor okręgu przemyskiego zgromadził obszerny materiał dowodowy w tej sprawie , wiem bo mi pokazał jak szukałem wsparcia idąc do sadu i prokuratury jak również do prasy lokalnej , tylko drogi kolego on to również pokazał tym bandytom zatruwającym rzekę i wiesz co , (pisałem już o tym ) nie złapałem go za rękę ale wiem co i jak się to , że tak powiem to się załatwiło . To był największy szkodnik taka menda społeczna , ale jest jest nadzieja w nowym i mam nadzieję że się nie zawiedziemy . Ja nie jestem z pierwszej łapanki i takie szumowiny nie będą czuły się komfortowo PS . jestem w sklepie wędkarskim wchodzi były dyrektor ZO przemyśl , jest tam jakaś rozmowa , właściciel sklepu mówi do niego panie dyrektorze czemu nie robicie nic z tymi kormoranami za chwilę ryb nie będzie tak mniej więcej przebiega rozmowa , że okręg jest jakby w innym równoległym świecie my sobie jedno oni zupełnie co innego tak jakby chodziło o różne rzeczy , na to dyrektor odpowiada - to zlikwiduje pan sklep albo się przebranżowi jaki ma pan problem - taka kreatura rządziła okręgiem przez prawie 4 dekady , więc sam sobie kolegom odpowiedz na pytanie w sprawie lobbowania za rzeką . Pozdrawiam
 10. To nie jest przypadek , tak to właśnie działa , żwirownie należą do najbardziej wpływowych ludzi - np w Uluczu , od bodajże dwóch lat do najbardziej wpływowej osoby w Rzeszowie , myślą że mogą wszystko, dla kasy zniszczyli jedną z piękniejszych rzek Polski , zobaczcie ile teraz w niej zielska rośnie , a to wszystko na osadach wylewanych NIELEGALNIE Z ICH ZWIROWNI , INSTYTUCJE , KTÓRE POWINNY KONTROLOWAĆ ICH DZIAŁALNOŚĆ , nawet nie udają ze kontrolują , mam pisma które mówią że nigdy nie było kontroli co dzieje się ze ściekami , które produkują . ILE RYB ZOSTAŁO ZADUSZONYCH ILE TARLISK UTRACONYCH , SKALA ZBRODNI JEST PORAŻAJĄCA Kolego andgron mają tu kogoś kto im donosi , ponieważ ten proceder z zatruwaniem rzeki jest przestępstwem ściganym przez prawo , a robią to w biały dzień , kilka lat temu nikt im dupy nie zawracał ale ile można patrzeć jak ta rzeka jest mordowana przez tych bydlaków nie obrażając bydła oczywiście , teraz koledzy którzy to czytają powinni zdawać sobie sprawę co się dzieje z naszą rzeką i kto ją morduje , ale nawet gdybyśmy ryb nie łowili jak wiele innych ludzi którzy są zupełnie nie świadomi , to przecież korzystają z tej wody do picia do kąpieli itp Myślę że nikt do końca nie wie co jest w tych osadach z których wydobywany jest żwir , potem jest wypłukiwany a to wszystko trafia do wody , popatrzcie na rybostan , popatrzcie na statystyki chorób onkologicznych nic nie dzieje się bez przyczyny . DLATEGO TRZEBA WALCZYĆ O SWOJE BO ZDROWIE CZYSTE ŚRODOWISKO TO WSZYSTKO CO MAMY !!!! Najpierw ono zginie a zaraz my po nim, albo odwrotnie
 11. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie ????? ŻWIROWNIA KRUSZ - BET gdzie się podział wątek kolegi andgrona w którym pisał cyt. : Byłem dzisiaj od rana nad Sanem w Jabłonicy Ruskiej. Po drugiej stronie jest żwirownia Krusz -Bet,która ma bezpośrednio przy Sanie 2 odstojniki .Dziś spuszczano z nich muł wprost do rzeki, brązowa smuga szerokości kilkunastu metrów była wyraźnie widoczna na tle czystej wody . Trwało to aż do ok. 15 .30 . Czy nie ma na nich " bata " ? To jest wpis kolegi andgrona w wątku żwirownia krusz-bet Nie wiem czy to moja obsesja czy jakieś moje omamy ale szukam go i szukam i nigdzie nie widzę , CZYŻBY ICH PARSZYWE ŁAPY SIĘGAŁY AŻ TAK DALEKO !!!??? Walcząc od paru lat z tym procederem widziałem już nie takie cuda , wszystko kręci się wokół jednego ........ i nie jest to dupa .
 12. Gdyby kolega andgron nagrał i wkleił tutaj link jak wpuszczają ten syf do rzeki , jutro sprawa była by organach ścigania , a tak możemy sobie ponarzekać teraz. Podzwoniłem gdzie trzeba nagranie musi być nagranie Może tu być wklejony link z nagraniem, dobrze pokazać okolice żeby nie było wątpliwości skąd to płynie , resztę zostawcie już mi. Mile widziane zgłoszenie na policje , i nie na co sie bać zapewniam was .
 13. Nagrajcie telefonem taki proceder , i można go tu wkleić , posłuży jak dowód w sprawie , rozmawiałem przed chwilą telefonicznie z kim trzeba podawałem juz swój nr tel zeby natychmiast do mnie dzwonić , 600 223 780 , i na Boga na Policję , muszą zareagować , TO JEST PRZESTĘPSTWO !!!! TO TAK JAKBYŚ POŻAR WIDZIAŁ I NIE DZWONIŁ pisze i tu i w wątku żwirownia krusz - bet żeby więcej ludzi zobaczyło Idą deszcze pisałem wam że tak będzie jeżeli zależy wam na naszej rzece , proszę reagujcie , tylko powtarzam potrzebne jest nagranie , to jest dowód w sprawie i powiadomienie Policji , ONI NIE SĄ BEZKARNI !!!!
 14. Byłem dzisiaj od rana nad Sanem w Jabłonicy Ruskiej. Po drugiej stronie jest żwirownia Krusz -Bet,która ma bezpośrednio przy Sanie 2 odstojniki .Dziś spuszczano z nich muł wprost do rzeki, brązowa smuga szerokości kilkunastu metrów była wyraźnie widoczna na tle czystej wody . Trwało to aż do ok. 15 .30 . Czy nie ma na nich " bata " ? To jest wpis kolegi andgrona w wątku żwirownia krusz-bet Koledzy te bydlaki czekają tylko na deszcz ,a od dziś ma padać , jak coś takiego widzicie nagrywajcie i nie bójcie się dzwonić na Policję , to jest przestępstwo , nie bądźcie bierni , płuczka ze żwirowni zabija gorzej niż ścieki , ryby się duszą na tej niżówce tarliska zostaną zniszczone . Dziś każdy ma telefon zróbcie z niego użytek .
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy