Jump to content

halfdanTheBlack

Użytkownicy
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

halfdanTheBlack last won the day on February 17

halfdanTheBlack had the most liked content!

Community Reputation

780 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Według tego co pisał w innym wątku kolega @mescalito to "jadąc na Przemysl, 3 zbiorniki po lewej stronie należą do pzw Rzeszów, duży zbiornik po prawej należy do gminy i jest wyłączony z wędkowania". Jeśli do tej pory nie można było tam łowić to jest szansa, że coś tam pływa.
 2. Pozazdrościłem ostatnio kolegom z Forum, którzy kupili nowe podbieraki spinningowo - muchowe z silikonową siatką. Od dawna chciałem taki mieć, bo to zawsze w samochodzie mniej charakterystycznego zapachu, łatwiej wyplątać muchę no i oczywiście dla ryb to dużo lepsze rozwiązanie niż standardowa siatka. Z drugiej strony ze względów czysto estetycznych nie chciałem rezygnować z drewna. Niestety drewniane podbieraki z taką siatką to trochę większy wydatek, na który niekoniecznie chciałem się porywać i dlatego długo nie mogłem się na nic zdecydować. Odwiedzając piwnicę natrafiłem na zapomnianego rupiecia z siatką dziurawą jak emmentaler i w ułamku sekundy zrodził się plan żeby go odrestaurować. Akurat kwarantanna stwarzała okazję do zajęcia się czymś przez parę dni. Z ciekawości sprawdziłem stare maile, podbierak kupiłem w 2014 roku w Fishing-Mart za równe 25 złotych. Zrobiłem pomiary i zamówiłem pasująca siatkę z Fishpond, jednej z firm robiących bardzo dobre podbieraki. To co tak na naprawdę przekonało mnie jednak do zakupu od nich to dokładne wymiary, które można znaleźć na stronie, dodatkowo siatka wydawała się głębsza niż standardowe z Aliexpress i według wymiaru była głębsza niż Brodin. Nie chciałem kupować czegoś z Chin w ciemno, żeby później mieć problem z założeniem na obręcz. Z przesyłką z USA zapłaciłem 90zł, paczka dotarła w 10 dni. U rodziców znalazłem lakierobejcę w kolorze palisander, kupiłem papier ścierny, lakier odporny na ekstremalne warunki pogodowe i wziąłem się do roboty. Pożyczyłem też wypalarkę do drewna żeby zrobić miarkę na rękojeści. Najpierw papier 60, później 120, wypalanie i odtłuszczanie. Później dwie warstwy lakierobejcy i dwie lakieru, przeszlifowane pomiędzy nakładaniem papierem 220. Po wyschnięciu zamocowanie siatki i mimo, że oczka po starym mocowaniu nie pasowały idealnie to nie wyszło źle. No i mam w końcu drewniany podbierak, wielkościowo powiedzmy sobie lipieniowy, z silikonową siatką. Kosztowało mnie to około 150 złotych wliczając stary podbierak. Nie jest idealny, wypalanie wyszło słabo, numery wyglądają jak napisane przez pięcioletnie dziecko... do tego świeci się w porównaniu do sklepowych (lakier niestety połysk), ale działa i to najważniejsze. Przy okazji kilka godzin na kwarantannie upłynęło miło i szybko.
 3. halfdanTheBlack

  Umawialnia

  Jest już wątek Umawialnia
 4. Łowić można oprócz Parku Narodowego i rezerwatu Krywe.
 5. Kuba nie porównuj nas proszę do reszty świata. To że w Skandynawii łowią w styczniu, lutym czy marcu nie ma przełożenia na nasze warunki. Ryb mamy mało i są niedostatecznie chronione. Ile metrówek złowiłeś w tamtym roku? Poza tym chyba nie muszę mówić, że złów i wypuść wyrządza mimo wszystko szkody, szczególnie przy wszystkich dozbrojkach, trzech kotwicach, zadziorach, itd. Z ilu szczupaków szła farba, miały przebity pysk na wylot, uszkodzone skrzela itp? Ile z nich przeżyło a ile nie? Dajmy im się w spokoju przygotować do tarła i łówmy od maja.
 6. Krosno normalnie można opłacić w Boguchwale w Rybce.
 7. Cześć! Od razu zaznaczę, że nie mam jeszcze zezwolenia na rok 2020, jednak nie sądzę żeby coś się zmieniło w stosunku do zeszłego sezonu. 1. W zezwoleniu masz dwa rejestry: wody górskie - 40 miejsc i wody nizinne ok 70 miejsc. Po wykorzystaniu wejściówek na wody górskie możesz dokupić sobie dniówki, a rejestr traci ważność i podlega zwrotowi. Natomiast nie masz ograniczenia wejść na wody nizinne, po zapełnieniu wszystkich pól możesz wymienić rejestr. 2. Limit ryb do zabrania na wodach nizinnych i górskich jest taki sam. Nie wiem jak się odbywa wpisywanie większej ilości gatunków, nigdy mnie to nie interesowało. http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/201390/67/uchwala_nr_nr_1_022020_z_dnia_10_lutego_2020_dotyczaca_uzupelnie 3. Tego nie jestem pewien, ale podejrzewam, że podobnie jak w Przemyślu czy Rzeszowie wpisujesz w rejestr fakt łowienia, nieważne czy coś złowisz czy nie. Przy okazji, jeśli już interesują cię limity złowionych ryb w rzekach górskich, apeluję o zdrowy rozsądek. Zgodnie z prawem możesz zabierać ryby, niestety obecne przepisy nijak się mają do stanu faktycznego wód. Limity są po prostu mocno zawyżone, dużych ryb jest niewiele. Kondycja rzek górskich jest słaba, a będzie jeszcze gorsza. Jakoś nie widać na tym forum zdjęć pstrągów 50+, mimo takiej rzeki jak San, nie mówiąc o tym że w innych pstrąg 40+ jest już wyczynem. Do tego lipień jest chroniony w zaledwie kilku rzekach, gdzie według mnie powinien być zakaz jego zabierania w całym okręgu. Pozdrawiam.
 8. Os, poniżej niestety nie dorastają do takich rozmiarów w takich ilościach.
 9. Nie działa wstecz, przynajmniej nie powinno. W tym przypadku zmieniło się jednak w trakcie sezonu. I na to chciałem zwrócić uwagę. We wtorek można się było zapoznać z aktualnym regulaminem i z czystym sumieniem łowić lipienie od Hoczewki do Zasławia. W czwartek jak ktoś nie popatrzył na stronę Krosna i znów poszedł na lipienie to już łamał prawo. 😐
 10. Taka ciekawostka: jak wrzucałeś to zdjęcie, to wszystko było jak najbardziej legalne, to znaczy na tym odcinku można było łowić lipienie do końca lutego. Z nową uchwałą z 10.02 w całym Okręgu Krosno lipień ma okres od 01.01 - 31.05.
 11. Aaa.. zapomniałem o epic failu. Wziąłem muchówkę do strimera w tubie. Na miejscu okazało się, że tuba jest pusta a wędka została w szafie. Na szczęście był jakiś zapas.
 12. Sezon rozpoczęty. Kilka chudzielców udało się wyholować. Wyjazd na plus.
 13. Tak, można łowić od mostu w dół. Zarybiają tęczakiem. Jaka to jest porządna ryba? 😁
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy